poster

Ta zvláštní láska

 • Love is Strange

Drama

USA / Francie, 2014, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Siegmund
  **

  Film jsem chtěl hned po prvních minutách vypnout. Nakonec jsem tak neudělal a film jsem zhlédl až do konce. Na filmu není celkem nic zajímavého. Řekl bych, že nabízí pohled do všední americké společnosti, ve které není vše jen OK a lidi se na sebe jen zdvořile neusmívají. Konečně se ukazují lidi se svými běžnými problémy. Snad jen z tohoto důvodu stojí za to, se na tento jinak velice průměrný film podívat.(4.9.2015)

 • Flakotaso
  ***

  Na americké poměry (a to i nezávislého filmu) podivuhodně civilní, nevyhrocený film. Zejména mě zaujaly skvěle napsané vedlejší postavy. Dobrá byla i kamera Lanthimosova kameramana Voudourise, který trochu té řecké distance ve snímání přenesl i sem, což mělo rozhodně pozitivní důsledky. Naopak nadužívání slavných klavírních sonát bylo už na hranici snesitelnosti, přestože se jistě jednalo o záměr.(10.2.2015)

 • rockwoman
  ***

  Byla jsem zvědavá jak se John Lithgow & Alfred Molina poperou se svýma nezvyklýma rolema, ale oni působili tak přirozeně a zároveň i křehce, že jsem neměla problém uvěřit jim jejich bolest z odloučení, pocity štěstí, smutku, zralou lásku, která i po skoro 40 letech působila přitažlivě.(8.2.2015)

 • iamek
  ****

  [49. MFF KV 2014](20.7.2014)

 • PP66
  ****

  Pěknej poetickej "teploušskej" film s lyrickým povětšinou klavírním doprovodem jejich trablemi. Žádnej velkej patos nad smrtí přítele, takovej normální život. Viděno v rámci Challenge Tour 2015.(19.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace