Až na doraz (festivalový název)

• Jižní Korea

Kkeutkkaji ganda

• Jižní Korea

끝까지 간다

A Hard Day

Thriller / Krimi / Drama

Jižní Korea, 2014, 111 min

Paráádní oddechova.. Čekal sem něco úplně jinýho, ale to je jedno, byl sem mile překvapen i tak. Vlastně sem dostal takovou fajn detektivku, která je do poloviny výbornou a neuvěřitelně morbidní a plná černého humoru, ale druhá polovina se již vyústí ve více drsné thrillerové drama. Hlaní hrdina je fakt sympaťák a co všechno si musí prožít je fakt "SMůLA", na druhou stranu to není žádný beránek a hodně se vyzná, takže se umí i účinně brát ... Moc fajn film, doporučuju všem milovníkům pohodové Asie (...a té je hodně málo :-D ).(22.11.2014)

Je to celkom dobrá akčná krimi komédia. Má vydarený príbeh o detektívovi, ktorému sa v poslednej dobe vôbec nedarí, či už v osobnom, ale aj pracovnom živote a aby toho nebolo málo, počas jazdy autom zrazí a usmrtí neznámeho muža. Rozhodne sa nechať si to pre seba a zbaviť sa tela, ale stojí ho to mnoho problémov a nanešťastie sa predsa len nájde svedok, ktorý vie presne, čo sa stalo. A tak musí detektív urobiť všetko preto, aby túto veľmi náročnú situáciu vyriešil. Spracovanie je na tom pomerne dobre, podobný typ zápletiek mám rád a tak už spočiatku som mal z toho dosť dobrý pocit. Síce mi to možno neprišlo až tak nápadité, ako som čakal, ale aj tak hlavný hrdina mi sadol úplne ideálne, problémy sa hromadia v rýchlom tempe a hlavne to má výbornú čiernohumornú atmosféru, takže si ma to získalo. Ale v druhej polovici to už predsa len trochu upadne, síce stále to má tú výbornú atmosféru a udrží si to aj svižné tempo, takže sa na to celkom dobre pozerá, lenže dej sa už venuje takmer výhradne problému s tajomným mužom, čo by nemuselo byť zlé, ale celá tá ich línia mi prišla taká zvláštna, necítil som z toho ten potrebný náboj a nevedel som sa do toho dostať. Ale výraznejšie sklamaný aj tak z toho nie som, stále si to udržuje slušnú zábavnosť. Celkom spokojný som aj po stránke akcie, nie je jej až tak moc, ale nájde sa tu niekoľko výborne zvládnutých scén s dopravnými prostriedkami, obzvlášť explózia auta sa mi hlavne vizuálne dosť páčila. No pochváliť musím aj tých pár súbojov, ktoré síce nie sú až tak kvalitné, ale celým tým pojatím mi prišli mimoriadne vtipné, občas som sa už musel aj smiať. Herecké obsadenie nie je zlé, Lee Sun-Kyun sa pre tento typ úlohy výborne hodí, k tomu plno zaujímavých vedľajších postáv, len ten záporák mi vôbec nevyhovoval a to prakticky po žiadnej stránke. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, výborná vizuálna stránka, tá čiernohumorná atmosféra a kvalitne zvládnutá akcia, len to mohlo byť aj napínavejšie. Takže lepšie hodnotenie nedávam, na to by som potreboval výrazne zmeniť druhú polovicu a záporáka, ale aj tak sa mi to celkom páčila, bavil som sa. 66%(16.11.2014)

Absolutní překvápko a nejzábavnější thriller z Koree za poslední léta. Tohle je jedna šílená horská jízdá, při které se zapotíte společně s velmi charismatickým hlavním hrdinou, kterému doufám budete fandit až do poslední minuty. Film hladce a zručně balancuje mezi černou komedií a napínavým thrillerem a některé scény jsou tak skvěle vymyšlené a vygradované, že zažijete doslova filmové políbení. Nenudil jsem se ani sekundu a překvapivě jsem se zde obešel i bez akce. Doporučuji velmi chytlavá záležitost! 80%(21.10.2014)

Varovanie, ktoré je zároveň aj dobrou radou - čím skôr začnete na ten film pozerať ako na amorálnu, hodne čiernohumornú zábavu a nie ako na inteligentný thriller, tým väčšia je šanca, že si to užijete. A to aj vrátane samotného záveru, ktorý by v Číne určite neprešiel.... 6-7/10 [Cannes 2014](18.5.2014)

Extrémne príbehy sú pre "šikmákov" rovnako typické ako pre mnohopočetnú americkú rodinku niekoľko chodová večera v "Mc' D", zaliata diétnou kolou. "Hard Day" je zábavný, nenudiaci thriller s jedným obrovským "mínusom", ktorý však napriek mojej náročnosti voči logike snímkov, pre tento krát, mile rád prehliadnem. Je totiž vzácne keď divák pri toľkom množstve svetlo sveta spatriacich filmoch narazí na niečo, čo jeho dušu pookreje.(14.12.2014)