Až na doraz (festivalový název)

• Jižní Korea

Kkeutkkaji ganda

• Jižní Korea

끝까지 간다

A Hard Day

Thriller / Krimi / Drama

Jižní Korea, 2014, 111 min

No pěkné prostřídávání žánrů, všechno začíná jako černá komedie, pokračuje jako thriller a finále nám obstará slečna brutalitka osobně. Má to šmrnc, dynamiku a hlavně v každý minutě se něco děje, takže nuda tady dostala kopačky.(16.5.2016)

Extrémne príbehy sú pre "šikmákov" rovnako typické ako pre mnohopočetnú americkú rodinku niekoľko chodová večera v "Mc' D", zaliata diétnou kolou. "Hard Day" je zábavný, nenudiaci thriller s jedným obrovským "mínusom", ktorý však napriek mojej náročnosti voči logike snímkov, pre tento krát, mile rád prehliadnem. Je totiž vzácne keď divák pri toľkom množstve svetlo sveta spatriacich filmoch narazí na niečo, čo jeho dušu pookreje.(14.12.2014)

Veliká škoda, že druhá část po té první působí unaveným dojmem. Dokud se snímek plně soustředí jen na hlavní postavu a nechává zmateného diváka fandit jednoznačně amorálnímu člověku, všechno šlape jako hodinky. Scénář si skvěle pohrává s tempem, dávkuje jednu napínavou scénu za druhou a to vše se mu ještě daří doplňovat jemným humorem. Po nástupu detektiva Parka se atmosféra mění. Místo bezradnosti je tu nasranost a místo nepříjemných náhod vydírání. Optika snímku se rozevírá a do popředí se tak dostává větší množství motivů. To by nebylo špatně, kdyby první polovina nebyla funkční i z důvodu sevřenosti a zaměření jen na detektiva Go. Vyprávění je narušováno několika zbytečnými scénami, které se snaží publikum přesvědčit o tom, že Park má nad všemi náskok a s Goem si může pohrávat, jak se mu zachce. Jenže k žádnému sofistikovanému vydírání cool zabijákem vůbec nedochází. Zbytečně nerozmělněný přímočarý závěr by tomuto snímku slušel o poznání víc.(2.3.2015)

Stres je sviňa a nepozornosť za volantom ešte väčšia. Havko prežil, ale chlapík už nie. A tak detektív z oddelenia vrážd stojí pred dilemou-čo s telom. Keď mu ale o pár dní začne zvoniť telefón a ozve sa niekto, kto zjavne vie, čo presne sa stalo, začína sa tá správna "zábava". Posun ku komédii umožnil rozohranie hry na mačku a myš okolo jedného mŕtveho muža (hľadaného zločinca), kedy sa to, kto z koho a komu rieši medzi partičkou skorumpovaných policajtov.(23.5.2014)

Je to celkom dobrá akčná krimi komédia. Má vydarený príbeh o detektívovi, ktorému sa v poslednej dobe vôbec nedarí, či už v osobnom, ale aj pracovnom živote a aby toho nebolo málo, počas jazdy autom zrazí a usmrtí neznámeho muža. Rozhodne sa nechať si to pre seba a zbaviť sa tela, ale stojí ho to mnoho problémov a nanešťastie sa predsa len nájde svedok, ktorý vie presne, čo sa stalo. A tak musí detektív urobiť všetko preto, aby túto veľmi náročnú situáciu vyriešil. Spracovanie je na tom pomerne dobre, podobný typ zápletiek mám rád a tak už spočiatku som mal z toho dosť dobrý pocit. Síce mi to možno neprišlo až tak nápadité, ako som čakal, ale aj tak hlavný hrdina mi sadol úplne ideálne, problémy sa hromadia v rýchlom tempe a hlavne to má výbornú čiernohumornú atmosféru, takže si ma to získalo. Ale v druhej polovici to už predsa len trochu upadne, síce stále to má tú výbornú atmosféru a udrží si to aj svižné tempo, takže sa na to celkom dobre pozerá, lenže dej sa už venuje takmer výhradne problému s tajomným mužom, čo by nemuselo byť zlé, ale celá tá ich línia mi prišla taká zvláštna, necítil som z toho ten potrebný náboj a nevedel som sa do toho dostať. Ale výraznejšie sklamaný aj tak z toho nie som, stále si to udržuje slušnú zábavnosť. Celkom spokojný som aj po stránke akcie, nie je jej až tak moc, ale nájde sa tu niekoľko výborne zvládnutých scén s dopravnými prostriedkami, obzvlášť explózia auta sa mi hlavne vizuálne dosť páčila. No pochváliť musím aj tých pár súbojov, ktoré síce nie sú až tak kvalitné, ale celým tým pojatím mi prišli mimoriadne vtipné, občas som sa už musel aj smiať. Herecké obsadenie nie je zlé, Lee Sun-Kyun sa pre tento typ úlohy výborne hodí, k tomu plno zaujímavých vedľajších postáv, len ten záporák mi vôbec nevyhovoval a to prakticky po žiadnej stránke. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, výborná vizuálna stránka, tá čiernohumorná atmosféra a kvalitne zvládnutá akcia, len to mohlo byť aj napínavejšie. Takže lepšie hodnotenie nedávam, na to by som potreboval výrazne zmeniť druhú polovicu a záporáka, ale aj tak sa mi to celkom páčila, bavil som sa. 66%(16.11.2014)