Agresivní virus (TV seriál)

The Strain

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2014 - 2016, 27 h 12 min (Minutáž: 26x45 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger R. Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro, Robert Maillet, Steven McCarthy, Isabelle Nélisse, Richard Sammel, Corey Stoll, Dov Tiefenbach, Donald Burda, Jack Kesy, Ben Hyland, Miguel Gomez, Shawn Storer, Rachael Crawford, Max Charles, Lizzie Brocheré, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Alex Mallari Jr., Andrew Hinkson, Aaron Douglas, Jacqueline Byers, Maura Grierson, Dennis Andres, Genevieve Kang, Lance Henriksen, Daniel Kash, Adriana Barraza, Andrew Divoff, Robin Atkin Downes, Inga Cadranel, Regina King, Melanie Merkosky, Barry Flatman, Neil Crone, Craig Gardner, Jamie Hector, Kathleen Chalfant, Larry Fessenden, Kim Roberts, Tara Spencer-Nairn, Dan Lett, Stephen McHattie, Nicola Correia Damude, Vas Saranga, George Buza, Rick Baker, Frank Chiesurin, Michelle Mylett, Tiffany Martin, Aris Athanasopoulos, Trevor Hayes, Shailene Garnett, David Schaal, Anne Betancourt, Parveen Kaur, Jim Watson, Lachlan Murdoch, Joshua Peace, Adrian Griffin, Alex Paxton-Beesley, Miranda Edwards, James Binkley, Matthew Bennett, Brian Paul, Ron Canada, Doug Jones, Ron Lea, Tanya Allen, Rupert Penry-Jones, America Olivo, Stéphane Lefebvre, Shawn Lawrence, Thomas Mitchell, Nigel Bennett, Samantha Mathis, Mimi Kuzyk, Joaquín Cosio, Santiago Segura, Tom Kemp, Chris Owens, Tom Ellis, Mark Irvingsen, Grace Lynn Kung, Morgan Kelly, Milton Barnes, Julie Engelbrecht, Dewshane Williams, Jeff Pangman, Christopher Jacot, Serje Basi, Deanna Dunagan, Mike Dopud, Richard Young, Don Stark

J. Miles Dale

Kostýmy:

Luis Sequeira

Velká škoda, že Guillermo del Toro se z nějakého důvodu obklopil týmem z letní školy pro aspirující scenáristy. Doslova zabité všemi tradičními klišé a topornými dialogy. Produkce taky nedosahuje ani úrovně AMC a je to na celkem hodně trikově náročném seriálu vidět. Přesto mi má láska k hororovému žánru zatím nedovolí přestat, i když je to chvílemi boj.(7.10.2014)

Zamilovana behem prvnich 5 minut. Tenhle serial si rozhodne nenecham ujit! UPDATE po 8.dílu: bohužel se nemůžu čím dál častěji zbavit dojmu, že tohle už jsem přece viděla v několika různě obměněných variantách... Okouzlení tak nějak vyprchalo a obávám se, že zpátky na 5 hvězd už se to u mě nedostane. Možná ani nebudu dokoukávat sérii... Prostě nic, co tu už nebylo.(21.7.2014)

Pilot hodně nalákal, tak snad nepřijde zklamání. Tohle budou upíři podle mého gusta.***Takže po první sérii. Nakonec to neni tak skvělý, jak jsem očekával. Upíři nejsou podle mého gusta, naopak jsou celkem nudní, spíš mi připomínaji pomalý zombíky s chapadlem. Starší verze Bladea mě zrovna moc nebaví, to samé hlavní hrdina, vlastně tam neni nikdo, komu bych vyloženě fandil. Za zmíku stojí jen ta bloncka, ale taky nic extra. Odhalení hlavního upíra nebylo moc potěšující, že by se jim povedl se říct nedá. A jestli je pravda, že ho stačí zabít a tim všechno skončí, tak to mě podrž.. Ale nejspíš to ani nezjistim, protože do další série se mi moc chtít nebude. Takže snižuji hodnocení.(16.7.2014)

Výborný začátek...ale pak to šlo z kopce. Nepomohlo ani ubohé ztvárnění hlavního záporáka, jehož odhalení tvůrci oddalovali co to šlo. 70%(2.11.2014)

PO PRVNÍM DÍLU: Ještě se pochopitelně zdržím definitivního bodového hodnocení, ale je to slibné... je to zatraceně slibné. Sice mám rád takové ty tradiční, staromódní upíry, ale jsem hodně zvědavý. Pokud děj bude gradovat správným směrem a nesklouzne do rozvláčného, užvaněného a telenovelického seriálu jako třeba Walking Dead, má našlápnuto na můj plný počet. Zatím (jen pracovně, orientačně) dávám opatrné čtyři, po první řadě se uvidí. / PO PRVNÍ ŘADĚ: Nápad zkřížit upíry, zombies a parazitická monstra ve stylu X-Files, je zajímavý a atraktivní, i když já osobně bych dal přednost klasické upířině, jsem holt konzerva. Nejvíc mi ovšem pijou krev středoproudově stupidní dějové roviny s banálními dialogy na všechny způsoby - bohužel bez tohohle hollywoodského hnoje se dnes už asi žádný americký seriál neobejde. Nebyl ho ušetřený ani Dexter, tady je ho ovšem víc než ve Walking Dead. Proč kurva v seriálu o parazitických upírech musí scénárista prudit všelijakými rodinnými vztahy, 'ajlavjů' scénami a podobným svinstvem? Proč musím poslouchat únavné plkání kdejakých domácích slepic nebo vymaštěných uzenáčů, proč mám sledovat patálie nějaké senilní báby, nebo neskutečně otravného spratka? Maximálně slabomyslná je pak kapitola z mládí směšně zavilého "upírokata", železného dědka Abrahama v německém lágru. No a anarchistická sexy hackerka, která 'shodila internet', je postava jak z onanistické fantazie patnáctiletého geeka... Vyházet tuhle dementní vatu a bylo by z toho parádní dvouhodinové pětihvězdičkové relaxační béčko, ale takhle... U Walking Dead jsem za poblijózní "telenovelismus" shodil jen jednu hvězdu, tady už ale bez lítosti dvě. Asi se vykašlu na seriály, nějak na ně nemám trpělivost. Jo a samozřejmě - SPOILER - v první řadě se vyřeší úplné hovno, to proto, aby mohly být další a další řady...(17.7.2014)