poster

Agresivní virus (TV seriál)

 • USA

  The Strain

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2014 - 2016, 27 h 12 min (Minutáž: 36x45 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger R. Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro, Robert Maillet, Steven McCarthy, Isabelle Nélisse, Richard Sammel, Corey Stoll, Dov Tiefenbach, Donald Burda, Jack Kesy, Ben Hyland, Miguel Gomez, Shawn Storer, Rachael Crawford, Max Charles, Lizzie Brocheré, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Alex Mallari Jr., Andrew Hinkson, Aaron Douglas, Jacqueline Byers, Maura Grierson, Dennis Andres, Genevieve Kang, Lance Henriksen, Daniel Kash, Adriana Barraza, Andrew Divoff, Robin Atkin Downes, Inga Cadranel, Regina King, Melanie Merkosky, Barry Flatman, Neil Crone, Craig Gardner, Jamie Hector, Kathleen Chalfant, Larry Fessenden, Kim Roberts, Tara Spencer-Nairn, Dan Lett, Stephen McHattie, Nicola Correia Damude, Vas Saranga, George Buza, Rick Baker, Frank Chiesurin, Michelle Mylett, Tiffany Martin, Aris Athanasopoulos, Trevor Hayes, Shailene Garnett, David Schaal, Anne Betancourt, Parveen Kaur, Jim Watson, Lachlan Murdoch, Joshua Peace, Adrian Griffin, Alex Paxton-Beesley, Miranda Edwards, James Binkley, Matthew Bennett, Brian Paul, Ron Canada, Doug Jones, Ron Lea, Tanya Allen, Rupert Penry-Jones, America Olivo, Stéphane Lefebvre, Shawn Lawrence, Thomas Mitchell, Nigel Bennett, Samantha Mathis, Mimi Kuzyk, Joaquín Cosio, Santiago Segura, Tom Kemp, Chris Owens, Tom Ellis, Mark Irvingsen, Grace Lynn Kung, Morgan Kelly, Milton Barnes, Julie Engelbrecht, Dewshane Williams, Jeff Pangman, Christopher Jacot, Serje Basi, Deanna Dunagan, Mike Dopud, Don Stark, Matthew G. Taylor, Jeananne Goossen, Lee Tergesen, Kaniehtiio Horn, Janaya Stephens, Jason Gosbee, Richard Young, Blake Mawson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Po první sezóně: Na mne hrozně béčkový, repetetivní a málo ambiciózní. Jednorozměrný figurky žádný drama nevyvolají, hlavní záporák vypadá směšně a bojůvky s řadovými upíry jsou pořád na jedno brdo. K vedlejším postavám je to sice příjemně tvrdé, umíraj babičky i děťátka, ale to je tak jediné, čím mě The Strain dokázalo výrazněji potěšit. Když se to vezme kolem a kolem, tak se toho za celou první sérii zas až tolik nestalo. A na druhou už pravděpodobně koukat ani nebudu.(6.10.2014)

 • maseer2
  ****

  odvážné, originální a promyšlené uchopení upíří tématiky, které velkolepě odstartovalo pod taktovkou Guillerma del Tora a u nějž jsem během prvních asi osmi dílů de facto permanentně slintal blahem (v tu chvíli jasných 5*).. jenže pak se to celé jaksi zaseklo v kruhu mezi neustálým plánováním a pokusy o útok a v téhle monotónní podobě došel seriál přes závěrečnou pětici dílů až do finále, které rovněž nebylo zrovna dvakrát uspokojivé, a tak u mě nakonec převládá především rozčarování z toho, že tvůrci nebyli schopni udržet nastavenou laťku po celou sérii.. vidím to tedy na slabší 4* a do druhé série se zřejmě pouštět nebudu..(18.10.2014)

 • stuntmanMIKE
  ***

  Zacalo to velkolepo ako The Walking Dead... a casom sa z toho zacalo stavat nudne klise, tak ako z Walking Dead...a skoncilo to diletantsko-kokotsky, tak ako Walking Dead... Na jednej strane je prijemne sledovat upirov, ktori nie su Homo...na strane druhej tomu zacali dochadzat napady... A o tom, ze postavy ma seru vsetky do jednej okrem Hauptsturmführera Eichorsta je tiez minus. Uvidime co ponukne druha seria...(8.10.2014)

 • dee-key
  ****

  V hodnocení první série rozhodně musí zaznít, že ač seriál pojímá upíry trochu jinak (což je zjevný eufemismus, když vzpomenu červíky a ten příšerný chobot), rozhodně je to pro diváka přitažlivé a pro puristy a staromilce přijatelné. Z charakterů si rozhodně vyberete, koho mít rádi budete a taky si stopro najdete i svého kreténa. Například hlavního hrdinu. Nevím, jestli je to jen blbě napsaná postava, ale přeji si aby zemřela. Přeji si, aby vstoupila do stroje času a zemřela už v prvním díle. Seriál má pár hluchých míst, ale v podstatě má pořád co nabídnout. A až na trochu zbabraný konec a pár logických přešlapů a s přihlédnutím k solidnímu příběhu a vyvážené míře akce je to žhavý aspirant na překvapení roku.(2.12.2014)

 • Tuxedo
  **

  Hodnocení po třech dílech. Pilot je fajn, má to tajemnou atmosféru, zajímavé vedlejší charaktery (upírobijec David Bradley) i pár gore momentů. Jenomže pak se děj začne tříštit do příliš mnoha směrů s příliš mnoho postavami, snesitelná klišé se překlápějí v nesnesitelná (nestačí, že hlavní hrdina zanedbává rodinu, on je ještě bývalý alkoholik), postavy s mocí jsou buď černobíle zlé nebo hloupé a namísto očekávaného masakru, který by byl po konci pilotu zcela na místě, se vyčkává, monstra se vytrácejí neznámo kam a vůbec je třeba celý koncept neúměrně natáhnout na 13 dílů.(2.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace