Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

Velká Británie, 2014, 96 min

Erik Wilson

James Wilson

Jonathan Amos

Jestli nemáte rádi Nicka Cavea, tak se na tohle zrovna vyserte. Dvojice tvůrců, která s australským zpěvákem nespolupracuje poprvé, totiž nevede diváka za ručičku, zásadně netitulkuje a nevysvětluje. Četli ste Smrt zajdy Monroea? Tak vás pobaví Caveovo vypnutí rádia, když začne hrát Can't Get You Out Of My Head. Poznej Blixu, poznej Kylie, poznej Warena a další, co se zpěvákem jezdí autem a u toho ho zpovídají. Jasně, konec trošilinku zavání kýčem, ale Jubillee Street chceš slyšet z dolby soundu! (LFŠ 2014)(27.7.2014)

Celou tu hodinu a půl se mi chtělo na záchod, ale já to stejně celou tu hodinu a půl vydržel. A jestli se takhle nepozná dobrej film, tak už nevím jak.(15.10.2014)

Nick Cave vypravejici, zpivajici, hrajici. Pro fanoušky povinnost, nicmene si to uzijou i ostatní(19.8.2014)

Nick Cave pro mě po jeho scenáristických pokusech rozhodně není zrovna génius, ale tenhle film má charisma a já uznávám podobné kvalitní manipulování s oblíbenými figurami. Informačně je to možná poněkud nijaké, ale jak říkám, vetřít se tenhle film umí. A to chce taky talent.(10.10.2014)

I don't know how it is for other people, but I think on some level we all want to be somebody else and we all look for that transformative thing that can happen in our lives and I think most people find it in some way or another and that's a place that they can forget who they are and become somebody else.(16.11.2014)

• Nick Cave