poster

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

 • Velká Británie

  20,000 Days on Earth

 • slovenský

  Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

 • slovenský

  20 tisíc dní na Zemi

  (festivalový název)

Dokumentární / Drama / Hudební

Velká Británie, 2014, 96 min

Kamera:

Erik Wilson

Producenti:

James Wilson

Střih:

Jonathan Amos
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bachy
  *****

  Některé filmy ke mně mluví... tenhle křičel!(16.10.2014)

 • KanjiVital
  *****

  Nick Cave - charismatický dandy a hlas, démonický performer a skladatel, svébytný básník a spisovatel... Umělec, renesanční muž, který vyniká ve všech oblastech svého zájmu. Toto je 24 hodin v myšlenkovém světě této pozoruhodné osobnosti. Nevinný nápad, dovedený k dokonalosti.(18.10.2014)

 • Vodnářka
  ****

  Přiznávám, že jsem čekala asi trochu víc. Pořád je tento rádoby dokument výborný, zábavný, Nick nahodí i pár mouder, o kterých budete přemýšlet i chvíli po filmu, několik scének opravdu pobaví a spletenec opravdových výpovědí a lehce zvrácených stylizací zas tak neruší, ovšem slibované nadšení se jaksi nedostavilo a skvělá vizuální stránka chvílemi děsí až svou neupřímností. Na druhou stranu, žádné z těchto "negativ" by vám rozhodně nemělo zabránit slastnému vnoření se do jednotlivých obrazů a naprosté se oddanosti jejich krásám.(28.7.2014)

 • SaNcHeZ_cz
  *****

  Nick Cave a jeden nezapomenutelný den v jeho životě. Příjemná sonda do života stárnoucího rockera, která funguje spíše jako osbní lehce dramatické vyprávění, než běžný dokument. Podobný přístup asi nesedne každému, nicméně minimálně pro fanoušky to bude nezapomenutelná zkušenost. Skvěle natočený dokumentární snímek, který podkreslují emoce, výtečná hudba a jedna z nejzajímavějších osobností hudební scény. [85%](9.10.2014)

 • Sarkastic
  ****

  Vzhledem k tomu, že o Nicku Caveovi jsem před filmem v životě neslyšel, nedošlo na to, že bych řešil fakt, že nevím, kde je ta hranice mezi skutečným a fiktivním. Dokument byl natočen celkem svižně, na druhou stranu v něm jsou i delší pasáže, většinou ty hudební (krom nich je dominantní ještě třeba rozhovor s psychologem), které však vůbec nenudí. Proces skládání písní (často líbivých a dobře otextovaných), přímo koncerty, ale i ty dialogy zaujmou, co mě ovšem iritovalo, bylo Nickovo filozofování o životních pravdách (jedno velké klišé). Avšak je fajn, že došlo i na humor, který na nedostatky nechal docela dobře zapomenout. Celkově solidní 4*.(4.8.2014)

 • Nick Cave

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace