poster

52 úterků (festivalový název)

 • Austrálie

  52 Tuesdays

 • Slovensko

  52 utorkov

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  52 Tuesdays

Drama / Rodinný

Austrálie, 2013, 109 min

Režie:

Sophie Hyde

Kamera:

Bryan Mason
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marthos
  **

  Nesporně silné téma, s kterým se na filmovém plátně neshledáváme příliš často, se v případě 52 Tuesdays stává navýsost kontroverzním projektem, vybočujícím mmj. svou pozoruhodnou realizací. Vše ostatní je ovšem prapodivná směs lidských emocí a citových zabarvení, která se prostřednictvím titulních hrdinů proměňují ve zvláštní, takřka neuchopitelný svět, v němž klíčovou roli samozřejmě hraje sexualita a její sebeurčení. Jistá jakoby nezúčastněnost se v závěrečném ohlédnutí jeví spíše chybným, než jakkoli pozitivním účinkem. Úterky ubíhají jeden za druhým a divák se nudí a přemýšlí a nudí a... konec. #Aussie Film Fest(30.11.2014)

 • hygienik
  *****

  Neuveriteľne vyvážený film, ktorý ukazuje, že akákoľvek snaha o sexuálnu sebarealizáciu - slobodu, skôr či neskôr narazí na nejaké limity, a tie sú väčšinou bolestivé. Sú tu 1. skvelé, často váhavé dialógy, ktoré sa takmer dokonale vyhýbajú posudzovaniu. Pokecu je tu "tak akurát" a "I am ready!" je suverénne najsilnejšou poslednou vetou filmu, na akú sa pamätám. Tá veta sa totiž rodila celý jeden rok!!! 2. Samotný obraz je zručne postrihaným intýmnym video (týž)denníkom presahujúcim okruh hlavných postáv prestrihmi na krátke zábery z TV správ. 3. Postavy nie sú na prvý pohľad sympatické, ale vďaka občas prekvapivému scenáru im časom začnete fandiť alebo ich ľutovať. Je šokujúce, aký lacný môže byť výborný film. Videné FESTIVAL INAKOSTI BA 2014(23.10.2014)

 • Tomis28
  ****

  [Australský filmový festival 2014 - Praha](30.11.2014)

 • LaRhette
  *****

  Za australským 52 Tuesdays se skrývá docela ambiciózní projekt s extravagantním tématem. Už i forma samotného tvůrčího postupu je zajímavá. Scénář vznikal z týdne na týden. 52 úterků se natáčelo a každou středu pak probíhala postprodukce. Tvůrci dokonce vyvinuli speciální aplikaci, kde si můžete tvořit vlastních 52 Tuesdays. Ve filmu každé úterý znamenalo dceřinu návštěvu matky procházející přeměnou pohlaví. Film se zabývá problémem vnímání rodičů pouze jako lidí svázaných rodičovskými povinnostmi, ale ne už jako osob, které mají vlastní potřeby a sny. Člověk si pak uvědomí, že jeho rodiče uvažují i o věcech, o kterých s nimi nemluví a začne je vnímat z jiného úhlu, osobnějšího. Oceňuji formu, obsah i zpracování, snad se brzy dostane i k nám. (Berlinale)(20.5.2014)

 • - Film je natočen chronologicky, tedy ve stejném pořadí, v jakém se odehrává příběh. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace