Mike Tyson: Naprostá pravda (TV pořad)

Mike Tyson: Undisputed Truth

Komedie

USA, 2013, 83 min

Spike Lee

Mike Tyson
  • verbal

To Píár je fuckt mocná zbraň. Dokonce tak mocná, že pokud ji vezme do ruky nějaký opravdu zkušený Negrogébls, dokáže udělat i z huhňavé, vymaštěné, feťácké, agresivní a společensky nebezpečné poloopice děsně kůl charaktera a pomalu čokoládového Taťku Tereze. No, povím vám, nevěřícně jsem kroutil hlavou a čuměl jako Holyfíld na svůj sežvýkaný boltec, jak ta vybouchaná palice, snažící se vytřískat maximum ze své dávno mrtvé popularity mezi příznivci dunivých zvuků dutých hlav, s tumorem sobě vlastním nepokrytě šišlavě vtipkuje o tom, jak v ghetu mlátil, vraždil a okrádal lidi, fetoval a znásilňoval, načež celá Brodvej nadšeně a uznale zatleská vestoje a plačící Američané mu poplácávají po ramenou, protože měl úděsně trnitou cestu životem, ale jinak je to vlastně moc príma člověk. Holt Mistr světa v těžké váze prostě může být vymatlaný, asociální, animální dobytek, avšak zaslouží si neskonalou úctu. Docela rád bych viděl, co by Spajk Lí dokázal třeba s Hitlerem. Myslím, že s takovým přístupem by den po odvysílání na HBO kolem Tel Avivu exponenciálně stoupl prodej placek s nápisem „Práce osvobozuje“, a přitom to byl jen welterový malíř pokojů.(19.5.2014)

• Mefistofelle

Existují pouze dvě možnosti - buď máte Tysona rádi a obdivujete ho... nebo ho nemůžete vystát. Osobně se řadím k té druhé skupině. Sledovat tohoto přestárlého boxera kterak se pokouší být vtipný a sympatický je svým způsobem utrpení. Mikovi hodně napomáhá značně nenáročné publikum, kterýmu stačí když Mike řekne fuck nebo nigga a reagují nadšeným smíchem a tleskáním. Tyson více než dojmem komika na mě působí jako nekriticky zbožňovaný kazatel, který velebí Boha, v tomto případě sebe. A i když je jeho životní příběh nepochybně zajímavý, jeho sebeprezentace mě strašně rozčilovala. Tyson vypráví o přepadávání a loupežíchv ghettu jako kdyby to byly nějaké veselé příhody ze života Huckleberryho Finna. A publikum to žere. Co na tom, že Tyson je asociál, zločinec a samolibá zkoksovaná celebritka, lidem se takhle líbí, po Rockym přijde vhod anti-Rocky. Na mě ale tohle nefunguje.(4.12.2014)

Tak Iron Mike zavesil rukavice definitívne na klinec a vrhol sa na Stand Up Comedy. Musím povedať, že mu to išlo celkom dobre. Veľakrát som sa príjemne pobavil na jeho historkách a zážitkoch. Budem to musieť pozrieť ešte raz, keď vyjdú titulky, pretože nie vždy sa mu dá rozumieť.(28.1.2014)

Kdo by neznal Mike Tysona. Už jako děti jsme slyšeli o tom, jak svému protivníkovi v ringu ukousl ucho. Tady ten 83 minutovej stand up skeč je ale něco jiného, něco co krásně otevře cestu do duše Mike Tysona. Nejhezčí na tom všem je, že on se těm svým chybám zasměje. Přizná je, zasměje se jim a bude doufat, že jeho budoucnost bude vypadat úplně jinak. Chvíli jsem se smál, chvíli jsem zíral v jakém prostředí Mike žil. A stálo to za to.(14.5.2014)

,,SLIBUJU, ŽE DNES TO BUDE ODLEHČENĚJŠÍ, TAK JAKO MOJE OSOBNOST. NEVÍM, CO SI Z DNEŠNÍHO VEČERA ODNESETE, ALE JEDNODUŠE ŘEČENO: TOTO JE MŮJ PŘÍBĚH. MOJE CHYBY, MOJE BOLESTI, RADOSTI, MŮJ ŽAL, MŮJ TALENT, MŮJ ŽIVOT, MOJE NAPROSTÁ PRAVDA...“ /// ,,The Baddest Man on the Planet“ chce přesvědčit, že jeho život opsal kruh a vrátil se na začátek. Byl nádherný dítě… - ano, má to vtip a celkem šmrnc. Mluví jasnou řečí (fuck, shit, mother futer…) a je znát, že se Spikem Lee jsou dlouho kamarádi. Neříkám, že se povedlo úplně všechno, ale číslo má to, co můžete od vystoupení Stand Up Comedy čekat. Nebo že by to bylo Publik Relations? To už si musíte rozhodnout sami. Každopádně nečekejte Ajnštajna, jak vysvětluje teorii relativity. Spíš zpocenýho Novotnýho (toho co si říká bavič vole…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě Mike Tyson. 2.) Zajímá mě Mike Tyson a nevím, kdo byl Cus D'Amato. 3.) Zajímá mě Mike Tyson a nevím, kdo mu píchal bejvalku. 4.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(28.5.2014)

• Mike Tyson