Boku no Ita Jikan (TV seriál)

• Japonsko

僕のいた時間

Drama / Romantický

Japonsko, 2014, 11x54 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Začátek se mi moc líbil a já si říkala, jestli to v tomto duchu bude pokračovat, tak je to značka ideál. Ale jak je jasné z hodnocení, nepokračovalo. Miuru jsem již jednou umírat viděla a musím uznat, že se od té doby herecky opravdu vyrostl, takže palec nahoru. Bohužel postava Takuta, ať byla na začátku sebezajímavější, přece jenom hrát někoho, kdo je postupem času upoutaný na vozík a nemůže hýbat spoustou svalů, neumožní ukázat přesně ten potenciál, co ve vás je. Mikako Tabe nebyla špatná, naopak sem tam se zatvářila nadprůměrně, ale i tak její postava byla takové šedé nic moc. Toliko k tomu hlavnějšímu. Naproti tomu vedlejší postavy byly zvládnuté na jedničku, ať už se jedná o Takutova bratra, rodiče, Šigeho, Hinu nebo Mamorua – charakterově mi přišli mnohem rozmanitější a zajímavější než hlavní hrdina. Vždyť i ten doktor mě v posledním díle bavil víc! Ke konci jsem si spíše užívala scény s nimi než s vozíčkářem. Navíc se tempo postupně zpomaluje, až jsem přestala dávat pozor a tak nějak mě jen zajímalo, zda už Takuto umře (asi to zní hrozně, ale přece jen je to seriál o někom, kdo má takovou nemoc, která ho chce poslat pod kytičky dřív, než je záhodno). Jenomže!!! Konec docela zklamal. Hudba mě mou pozornost nijak neupoutala, je to spíš horší průměr. Přesně tak jako seriál. Bohužel a to to vypadalo tak slibně! Nakonec mou radost ze sledování přiživovali všichni kromě hlavního páru. A to si člověk myslel, že se bude bulet. Tůdle nůdle. Jen jedna scéna stála za to, aby si člověk posmrkal – když se rodinka fotila. Slabší 3*. Přeloženo.(21.3.2014)

Přirovnala bych to k 1 Litre of Tears nebo vlastně i ke Koizoře, pro diváka to znamená hodně dojetí a slz, velké množství slz :-D :-D ale zároveň je to takové ... hezké, jak hlavní hrdina bojuje, jak se chovají ostatní postavy, prostě tam jsou chvíle, kdy se člověk prostě musí usmát :-) Dokonce mi to přišlo mnohem dojemnější než 1 Litre of Tears. Myslím si, že Haruma i tentokrát zvládl svou postavu opravdu skvěle (y)(21.3.2014)

Taktuto a Megumi končí vysokou školu a snaží si najít zaměstnání, je to boj, který se zatím moc nevede, ale ti dva se pritom potkají a zamilují. Všechno by bylo báječné, kdyby Takuto neměl problémy s levou rukou, a tak si zajde k lékaři a zjistí, že má nevyléčitelnou nemoc, při které mu postupně vypoví službu všechny svaly v těle... Ještě jsem nevyplakala 1 litr slz a tak nemůžu porovnávat. Ale musím říct, že to ucho z Gokusenu 3 konečně dospělo v muže - super. Neřekla bych, že ač to žánr předurčoval značně, že by to byla až tak extrémní ždímačka slz (ač samozřejmě nějaká ukápla), spíš jsem byla příjemně překvapená, jakým způsobem Takuto svůj osud přijímal a vlastně to bylo i optimistické. Herci nebyli špatní, ale krom Takutova bratra Rikuta aka Nomury Shuheie mě vlastně moc nezaujali. Spokojenost byla každopádně značná, takže dávám vysoké hodnocení a rozhodně se těším na dalšího Miuru. Hudba tentokrát nezaujala vůbec.(27.1.2016)

Čtyři... čtyři, protože jsem dřív viděl 1 Litr slz. Nebýt toho, možná bych svolil k pěti. Ale já na ty happyendy (i když nejsou tak úplně glitříkové) asi nejsem. Hlavně, když od začátku čekám jen to nejhorší. Musím ale uznat, že Miura ve své roli zaválel. ALS není určitě nic jednoduchého ke hraní. Jak fyzicky tak psychicky. Za to smekám klobouk. I přesto, že tyto seriály nejsou nejlepší rozveselení po náročném dni v práci nebo ve škole (zejména pak 1 Litr slz, u kterého vám ručím, že toto množství prolijete), jsou vcelku věrným zobrazením nemoci zvané ALS a v mých očích důležité pro informovanost a osvětu. ALS není jen o strachu ze smrti, ale je především i o strachu ze života. PS: balík čokolády a dva balíky kapesníků nutností(12.9.2014)