Sama nocí tmou

Lyle Vincent

Alex O'Flinn

Kostýmy:

Natalie O'Brien

Je to neuvěřitelně sexy. Jarmusch a jeho upíří milenci se můžou jít zahrabat. Audiovizuální slast.(8.1.2015)

• Chlupis

"Hello to Czechoslovakia," zazněl video vzkaz od Any Lily Amirpour před projekcí filmu. To, co následovalo pak, bylo ale naneštěstí ještě mnohem tragičtější. Rozumím inspiracím od Leoneho, přes Jarmusche až po Lynchovu Eraserhead, A Girl Walks Home Alone at Night ale naneštěstí nepobralo nic od svých velkých vzorů. Pocta se skládá s až studentským neumětelstvím a póza střídá pózu, bez jakéhokoliv náznaku nadsázky, nadhledu nebo sebereflexe. Všichni zúčastnění jsou očividně přesvědčeni o velkém umění doprovázeném sound designem, který svou prvoplánovostí společně s drtivou většinou hudebního podkladu není ani tak děsivý, jako spíš zcela děsný. Je škoda, že režijní zoufalství a moderní videoklipovou vatu se nepodařilo odhalit i v širším kontextu a režisérku čeká spolupráce s jednou z nejtalentovanějších producentek současnosti Megan Ellison (The Master, Her, Foxcatcher,...) pod společností ANNAPURNA Pictures. Takovou příležitost by si zasloužili jiní a lepší.(8.1.2015)

• Gimp

Hipster džihád.(9.1.2015)

Poměrně zvláštní snímek nešetřící snahou o umělecký dojem, která se zcela nemíjí účinkem v jednotlivých scénách, jimž dominuje vynikající kamera, často podmanivé souznění obrazu s hudbou a někdy i kocour s uhrančivýma očima. Celkově to však, díky střídání poloh a naopak přes slušnou amtosféru, působí trochu nesourodě, jako kdyby ty dílky sice na sebe pasovaly, ale zároveň tak úplně netvořily jeden obrázek. 60 %(10.1.2015)

• mat.ilda

Ana Lily Amirpour má prima okoukané nápady, ráda si hraje se světlem a tmou a pouští nám svou oblíbenou muziku... škoda, že je to asi tak všechno. Film zpomalenější než zpomalený a divnější než divný, jestli to nebude nerovným spojením Leoneho a Lynche a mě, jako diváka, který ani jednomu z nich zpravidla netleská. Spíš ale soudím, že na žánrový mix musí mít autor extra chuťové buňky, aby přes všechny ingredience dosáhl lahodného buketu, a to myslím, že Ana Lily nemá, alespoň prozatím.(26.4.2015)

• - Ve filmu hrají herci, kteří se v Íránu narodili, nebo tam mají předky. (M.B)

• - Pri navrhovaní vizáže pasáka Saeeda (Dominic Rains) sa režisérka inšpirovala frontmanom kultovej Juhoafrickej kapely Die Antwoord – Ninjom. (DjLuko)

• - Film byl zvolen druhým nejlepším filmem roku 2014 serverem Indiewire a o jeho režisérce mluví Indiewire jako o „nejhustší režisérce současnosti"." (Zdroj: Aerofilms)