Sama nocí tmou

Alex O'Flinn

Kostýmy:

Natalie O'Brien
  • draculca

Tohle "dílo" pro mě není filmem nýbrž souborem rádoby uměleckých záběrů bez větší návaznosti. Obrovsky nevyužitý potenciál upírské tématiky (to, že je hlavní postava upír, ve filmu - když se nad tím zamyslíte - nehraje žádnou roli), absolutně nelogické chování postav, absence děje či sdělované myšlenky. Působí to na mě, jako když chtěl někdo vydělat na vlně oblíbenosti upírů a zároveň působit děsně sofistikovaně - ani jedno se nepovedlo. Fatální selhání. S Milenci nesrovnatelné (nebo srovnatelné ve smyslu "takhle ano, takhle ne").(9.1.2015)

Americký nezávislý film má mnoho podob, a tohle je jedna z nich. Existenciální romance o dvou ztracených duších ve Zkaženém městě. V pár zábavných scénách jsou vydařené variace na hororová klišé, ale zařazovat do téhle kategorie samotný snímek mi připadá nemístné. A že mají postavy drobek exotičtější vzhled a dialogy jsou v perštině, to je jen takové drobné ozvláštnění. Největší slabinou je těch pár pasáží, kde to vypadalo, že autorka nedrží nitky svého příběhu pevně v rukou. Jinak sympatický počin.(31.8.2016)

• Fr

„DĚLALA JSEM ŠPATNÉ VĚCI. JSEM ZLÁ.…“ /// Sama (a v noci) si to v hábitu šuká po ulicích a dohlíží na morálku. Mohla by nahradit u nás známý „peklo“, ale vlastně i vona v skrytu (mrtvý) duše čeká na svýho Drákulu. Vlastně spíš na někoho, kdo by ji … (jasně taky, ale třeba měl trochu rád…). Prostitutka tancuje s balónkem (hovno v práci. Jen tak, aby zahnala nudu a vodehnala napětí vočekávající obecenstvo!), upírka zevluje na skejtu a aby to nebylo úplně divný, smlsne si na houmlesákovi. Ať se snažím sebevíc, zavíraj se mi víka. Další upírská artovina, která mi na rozdíl vod Jarmusche, nemá co říct. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Film musí dobře vypadat. Na příběh seru! 2.) Su upír a přemejšlím vo bejváku v Iránu. 3.) Thx za titule ,,Jemu, tedy IDžORovi“ (+ Holesinka.M) /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.4.2015)

Hypnotická audiovizuální nádhera. Tempo celého filmu je sice pomalejší, ale za celou dobu jsem se nenudila a vychutnávala jsem si každý záběr a úžasný soundtrack, který perfektně sedí v každé scéně. Jarmuschovi nemastní neslaní milenci se můžou jít bodnout, protože Sama nocí tmou MÁ kouzlo. Černobílá kamera dodává atmosféru Zkaženému městu. Každému herci skvěle padla jeho role. Íránský James Dean, ač podle jeho filmografie neherec, se mi v herecké poloze "mám-nevinné-laní-oči-trochu-hněvu-v-sobě-a-jsem-trochu-blbeček" líbil. A nesmím zapomenout na nejlepší herecký výkon kocoura Masuky! Tenhle film bych neoznačila tak úplně za horor, místo to byla i povedená komedie. Někdy je nakonec dobré přijmout spáchané zlo a uvědomit si, že vás to vlastně osvobodilo, usnadnilo život a umožnilo vám to uniknout ze Zkaženého města a vydat se novou cestou.(12.1.2015)

• TeeAge

|| Scenár: Ana Lily Amirpour | Hudba: ? | Distribúcia: ? | Štúdio: SpectreVision, Logan Pictures | Rozpočet: ? miliónov $ | Tržby: - $ (8.1.15) | Ocenenia: - (8.1.15) || Dôkaz o tom, že do kina sa môže dostať už čokoľvek. Niežeby Amirpour nemala cit pre vytvorenie atmosféry, to by som jej krivdil. Ale zaradiť film do westernového žánru len pre to, že má štáb jednu kameru, a že soundtack obsahuje dve trubkové pesníčky je prinajmenšiom neúcta k žánru. --- Každopádne je to film, ktorý sa do pólky určite oplatí vidieť, bavil som sa aj cez dlhé bezobsahové scény celkom dobre. Daná pomalosť zveličila minimalistické herectvo zúčastnených, a spôsobilo niekoľko úsmevných scén. V druhej pólke už sa prvky a spôsob len opakuje, takže som ju žial prezýval... Ps: práca so zvukom na míle prevýšla celý projekt. 45% | Kino Aero Praha, 8.1.2015 |(8.1.2015)