Voormanův problém (festivalový název)

• Česko

The Voorman Problem

(festivalový název)

Voorman Problem, The

Krátkometrážní / Komedie / Drama

Velká Británie, 2013, 13 min

Mark Gill
  • Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký film(21.2.2014)

65%. Jednovětná synopse naladí budoucího diváka na daleko větší jízdu, než kterou poté ve 13 minutách podstoupí. Zajímavý a úsměvný příběh, ale zdaleka ne originální a vlastně ani nijak zvlášť působivý. Škoda.(12.6.2015)

• KrestanFilms

Kdo už nějaký ten čas s Bohem žije, tak jasně poznal, že pokud by tato situace byla reálná (a může - akorát v podstatě jednodušší, jen Vorman je mistr klamu) tak Voorman nebyl Bůh, ale jeho odvěký nepřítel, který titul "Bůh" taktéž velmi rád používá. My ho však nazýváme satan, nebo ďábel... Charakter Vormana tomu naprosto odpovídal.(8.5.2015)

Znuděnej Bůh umí bejt pěkná svině, chudáci Belgičani :-D(28.2.2014)

Jestli toho znuděného zákeřného Boha s milou tvářičkou někomu věřím, tak je to rozhodně Tom Hollander.(25.1.2015)

• - Herci přijal své role bez nároku na honorář. (jezurka42)

• - Roli Voormana nabídli Kevinovi Spaceymu, ten, přestože se mu scénář velmi líbil, musel odmítnout kvůli nabitému diáři. Oslovil však svého přítele Toma Hollandera, jenž roli přijal. Díky Hollanderovi se poté k obsazení připojil Martin Freeman, který si zahrál roli doktora Williamse.

(jezurka42)