N.W.A: The World's Most Dangerous Group

(TV film)
všechny plakáty

Real Tom Hardy

"NO JUSTICE, NO PEACE!" -------------- Vrchol hudobných dokumentov, najmä rapu a po obsahovej stránke neuveriteľne výživné. Aj keď sa dokument venuje skupine N.W.A., pokrylo sa absolútne a úplne všetko, čo i len drobne súvisiace - epidémia cracku, skutočná situácia v getách, operácia Hammer, prostitútky, Death Row, Suge Knight, CRASH, nepokoje v LA, Rodney King, skrátka čokoľvek, na čo si spomenieš. O Niggaz With Attitude som videl už nepreberné množstvo obsahu, no väčšinou sa od seba nejak signifikantne nelíšil, najmä kvôli nedostatočnej video-dokumentácii daných udalostí. Tu sa deje úplný opak. Masa dovtedy nevidených záberov, doslova hodinová prehliadka niečoho, o čom si už niekedy počul, ale nikdy nevidel. Nutnosť zhliadnuť. -------- (03.05.2020) Po dlhých rokoch od prvého zhliadnutia tohto doku (2014) som konečne našiel ďalší, ktorý sa približuje prínosnosti tohto, a je to – https://www.csfd.cz/film/361951-n-w-a-efil4zaggin-the-only-home-video/komentare/ (sú 4 hodiny ráno, seriem na štylistiku komentu teraz) ()