Zázračné dítě internetu: příběh Aarona Swartze (festivalový název)

The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

Internetový chlapec : Príbeh Aarona Swartza

(festivalový název)

Dokumentární / Životopisný / Krimi

USA, 2014, 105 min

Brian Knappenberger

Mazec. Popravdě jsem o tomhle pozoruhodném klukovi před shlédnutím dokumentu moc neslyšel. A jsem mu vážně vděčný za to, za co bojoval a je to vážně děsivé, že mu vláda takhle zničila život, který mohl přinést ještě spoustu skvělého a důležitého pro společnost, namísto aby hony na čarodějnice pořádala někde na Wall Street... Ale chápu, že zneškodnit a umlčet jednotlivce je mnohem jednodušší než hledat viníky v korporacích a vlastním prohnilém systému...(6.6.2016)

Dokument zasluhující 5/5! Tvůrci zde ukázali přesně to, co člověk hledá. Co jej zajímá. Co potřebuje o daném tématu, které vyhledává, znát. Dnes jsou to přesně 2 roky od smrti Aarona Swartze, bojovníka za svobodu internetu. Na dnešek tedy žádná jiná možnost nebyla! Luxusně odvedená dokumentaristická práce.(11.1.2015)

Pořád nevím, jestli to byl osobní, nebo poloitický film. Ať tak či tak to je určitě dobrý film.(8.3.2015)

Na toto sa musíte fakt sústrediť. Veľké množstvo informácií spojené s rýchlou rečou vám nedovolí si odbehnúť. Odmenou vám bude film o človeku, ktorý sa pokojne mohol stať novým americkým prezidentom. Mal charizmu, obrovský intelekt, schopnosť komunikovať i organizovať. Navyše veľký sympaťák. A to je kombinácia príliš nebezpečná pre skorumpované právnické a obchodnícke korporácie, navyše ak ste nie ochotný držať hubu a krok. Bez takýchto ľudí by sme už dávno boli len bábky v rukách oligarchie..(20.9.2015)

Vo svete vedia asi viac než u nás, čo tento človek dokázal a ako prispel nám všetkým v boji za naše práva, za šírenie informácií a aj keď sa celú pravdu o ňom už asi nedozvieme, rozhodne bol nepohodlný pre mnohých a tento dokument je podľa mňa veľkou poctou. Bol to génius a veľký aktivista dnešnej doby.(9.7.2014)