Ten, koho miluji

• USA The One I Love

Ethan a Sophie (Mark Duplass a Elisabeth Mossová) se po letech soužití ocitnou na pokraji rozvodu. Vydají se na víkend do krásného prázdninového domku, aby se pokusili zachránit své manželství. Na první pohled romantický a poklidný únik z reality se záhy promění v neskutečné drama, když je nečekaný objev donutí podrobit svůj vztah i společnou budoucnost těžké zkoušce. (Cinemax)

Arsenal83

Fíha, tak páry v kríze či pred rozvodom teda nemusia zúfať. Sú aj horšie stavy, kedy by sa vaša manželka či manžel naklonovali, to by boli už krízy dve, ako vo vodkovom delíriu brptal na tlačovke Heger. Že on to vraj tiež zažil. Tak ho voliči poslali do prdele, nech sa už netrápi. Film je kvalitnou vzťahovou drámou, ale Woody Allen to nie je. Skôr také experimentálne sci-fi. ()

ORIN

Něco mezi Your Sister's Sister a Safety Not Guaranteed. Prvek mysteriozity filmu určitě sluší, nicméně se s ním pracuje dost nesystematicky a lájdácky. Výsledný dojem je někde mezi "Dělají si tvůrci ze mě legraci?" a "A proč zrovna takhle, vždyť je to tak průhledný." Prostě potenciál obrovský, výsledek nemastný, neslaný. Duplass Bros. ale pořád fandím. ()

darkrobyk

Komedie? Mysteriozní drama je to! Pro tentokrát se zdržím podrobnějšího komentáře, jelikož i přirovnání k jedné známé, dvakrát zfilmované knize by budoucího diváka připravilo o hlavní zápletku. Snad jen v náznaku - manželé se pokoušejí znovu dát dohromady svůj krachující vztah. Počáteční idyla ze změní v mrazivý horror. Jistě, nejen konec mohl být mnohem drsnější, ale náznaky fungují někdy lépe než přímočarost... ()

HAL

Je poněkud těžké přistoupit na hru filmu se zcela bizarní (a nijak nevysvětlovanou) zápletkou, v rámci níž se postavy chovají i vůči ní zcela bizarně... a přitom má závěr až zoufale předvídatelný a nezajímavý. Celé to působí dojmem toho že studenti FAMU se naučili řemeslo a rozhodli se udělat napodobeninu Lynche smíchaného se vztahovými dramaty od Mandese, ale zároveň je natočili tak aby to byla jednoduchá a mainstreamová indie festivalovka. Btw není to drama, ani komedie, ani sci-fi. A už vůbec ne horor. 5/10 ()

Aljak

Svojim charakterom a námetom mi to dosť pripomínalo minuloročný film Coherence, kde sa to tiež celé točilo o paralelných "dvojníkoch" alebo ako to nazvať. V tomto prípade sa však aspoň lepšie orientovalo, keďže sa to celé točilo len okolo manželského páru. Prvá polovica síce až tak nezaujala, resp. nevedel som ani, čo si o tom celom myslieť. Potom to nabralo úžasný spád, ktorý bol dokonalou ukážkou vzájomnej (ne)dôvery oboch manželov. Najlepšia na tom celom bola tá neustála manipulácia medzi všetkými zainteresovanými osobami. Škoda, že Ethanov sa dalo rozoznať podľa okuliarov a rozličného temperamentu, takže to dosť uľahčilo identifikáciu, v tomto prípade to však nebolo až také pozitívum. Aspoň že obe Sophie boli také viacmenej na nerozoznanie, čo napokon zohralo zaujímavú úlohu. Fakt dobré, teda až na ten trochu slabší začiatok. ()

• Mark Duplass uviedol, že scenár mal 50 strán a obsahoval všetok popis, ale žiadne konkrétne repliky. Tie boli podľa neho úplne improvizované. (Arsenal83)