S tváří anděla

The Face of an Angel

S tvárou anjela

Velká Británie / Itálie, 2014, 101 min

• kaylin

Východisko filmu vypadalo zajímavě. Filmař jede do Itálie, aby zde sbíral materiály o případu vraždy a následně podle toho natočil film. Zajímavé vypadá i to, jak jsou zde popsány tvůrčí problémy a to, že režisér je mnohdy opravdu jen loutka, s kterou hrají ostatní, co jsou na projektu zainteresováni finančně. Jenže když snímek dokoukáte, máte pocit, že jste vlastně sledovali naprosto prázdný film, kde se na sebe myšlenky vrší, ale vy o nich jen přemýšlíte, odpovědi nedostanete, navíc nevíte, jestli jde o film o umění, o film o člověku. Spousta myšlenek a vy z nich nakonec nemáte nic.(30.7.2015)

Ztraceni v Mnichově na taliansky spôsob + dve božské Angličanky(28.5.2016)

• maddy

Film o skutočnom prípade Amandy Knox v Taliansku, ktorý doposiaľ nie je ukončený. Face of an Angel sa však nevie rozhodnúť čím chce vlastne byť, či vlastnou interpretáciou udalosti, či kritikou médií a toho ako novinári dokážu manipulovať s verejnou mienkou, či kritikou neschopnej talianskej polície a súdu, ktorí sa dopustili mnohých prešľapov a prípad nevedia jednoznačne vyriešiť a uzavrieť. Či chce byť detektívnym thrillerom podľa typického hollywoodskeho vzorca alebo artovou mysterióznou drámou. Každý tento prístup by mohla byť námetom pre samostatný film. Face of an Angel však nijako nevyťažil potenciál ani jedného z nich. Jeho dejové línie sú zbytočne roztrieštené, až nakoniec nie je jasné čo chcel vlastne povedať. Na detektívny thriller to je až priveľmi umiernené a samotné pátranie reportéra nezáživné, navyše neustále odbieha k mnohým zbytočným odbočkám, na artovú drámu je celá tá kritika až priveľmi banálna a všetky tie fantazmagorické sny hlavnej postavy pôsobia vyslovene na smiech (hlavne, keď sa v podobnom civilnom filme absolútne z ničoho nič objavia digitálne potvory ako z Ja, Frankenstein?!). Vo výsledku tak film, ktorý sa tvári, že má v sebe nejakú hlbokú myšlienku, ale v skutočnosti sám nevie o čom chce vlastne rozprávať. Dejové línie zväčša nikdy nevedú a na konci ostane iba pocit prázdneho filmu, ktorý vám nič nedal, pretože sa nedozviete nič ani o samotnej vražde, ani o jej možnom riešení, ani o ... v podstate o ničom. CELKOVO: 2* (4/10)(31.7.2015)

S tvárou anjela je buď midcult ako vyšitý, čiže tvári sa na veľké umenie, ale nikdy ho nedosiahne. Alebo umením je, a nikomu nedochádza, prečo....viď recenzie. Mňa tento príbeh jedného rejžu na pozadí príbehu skutočného, ktorý bude príbehom jeho filmu budúceho, zaujal a kvôli utriedeniu myšlienok si ho pozriem znova. Hodnotenie bude potom objektívnejšie a nie založené viac menej na pocitoch a pár myšlienkach, uviaznutých v hlave. Je to film náročný, ale vďaka zvoleným lokáciám, ich rýchlemu striedaniu a celkovému svižnému tempu pomerne rýchlo ubieha.(14.4.2016)

• maverick10

Ušlechtilé téma hodné Danteho velikosti natočené formou utahané nudné zbytečnosti!(25.8.2015)

• - Film byl inspirován případem Američanky Amandy Knox, která byla v roce 2007 spolu se svým bývalým přítelem Raffaelem Sollecitem obviněna italským soudem ze zavraždění své britské spolubydlící Meredith Kercherové. V roce 2009 soud poslal Amandu na 28 let a Raffaela na 25 let do vězení za sexuálně motivovanou vraždu. V březnu 2015 byli oba definitivně zprostěni obvinění nejvyšším italským soudem. Proces se vlekl 8 let a Amanda Knox si dohromady odseděla 4 roky. (Vackos)

• - Původně byl s hlavní roli spojován Colin Firth. Nakonec se však role Thomase Langa, zhostil Daniel Brühl. (Spidey3)