S tváří anděla

The Face of an Angel

S tvárou anjela

Velká Británie / Itálie, 2014, 101 min

Atmosférou docela náročné a značně psychologické drama, které se inspiruje skutečným případem Amandy Knox (o kterém jsem doposud neslyšel). Ačkoli se film zprvu tváří jako novinářské krimi, je to spíše osobní lehce artové drama. Po vizuální i hudební stránce vtahující a s množstvím zajímavých myšlenek, ale trochu mě mrzelo, že filmu chybělo nějaké rozuzlení či aspoň silnější pointa. Takhle ta krimi zápletka spíše funguje jako takové pozadí pro epizodu ze života a uvedení do pocitů psychicky nestálého a kokain šňupajícího režiséra.(9.10.2015)

Film co je sám sobě filmem o filmu, do kterýho se vobčas mezi spoustu wtf dialogů plácne vyhulená scéna z Danteho. Na zopakování italštiny dobrý, ale...(6.10.2015)

Ztraceni v Mnichově na taliansky spôsob + dve božské Angličanky(28.5.2016)

Případ Amandy Knox byl hodně skoloňovaný i v našich médiích a řada novin spekulovala o tom, jak to ve skutečnosti bylo. A podobně i tady hlavní postava příběhu, filmový režisér, přijíždí do Sieny, aby sbíral materiál pro chystaný projekt, který se má touto kauzou inspirovat. Sužován osobními problémy i drogami a inspirován mladou servírkou i Dantovou Božskou komedií ale postupně přichází na to, že vina či nevina Amandy Knox, zde Jessicy Fuller, nejsou v tomto případě tím nejdůležittějším. Film je strašně zvláštní, ale takovým tím příjemným způsobem. Svůj podíl na tom má již zmíněný Dante, jehož výjevy hlavní hrdina občas až příliš intenzivně prožívá a své si k tomu řek i Daniel Brühl poklidným i zneklidňujícím projevem. Sice jsem čekal, že to bude především o rozplétání zašmodrchaného případu, ale zklamán jsem na konci určitě nebyl. 80%(29.7.2015)

• DannyBoy80

Hodně slabá záležitost. Z daného případu, který proběhl celým světem se dalo vytřískat mnohem více. Místo případu se soustředí na postavu jakéhosi průměrného režiséra, který je naprosto ztracen úplně ve všem. Film jde tak nějak od nikud nikam.(10.11.2015)