S tváří anděla

The Face of an Angel

S tvárou anjela

Velká Británie / Itálie, 2014, 101 min

Případ Amandy Knox byl hodně skoloňovaný i v našich médiích a řada novin spekulovala o tom, jak to ve skutečnosti bylo. A podobně i tady hlavní postava příběhu, filmový režisér, přijíždí do Sieny, aby sbíral materiál pro chystaný projekt, který se má touto kauzou inspirovat. Sužován osobními problémy i drogami a inspirován mladou servírkou i Dantovou Božskou komedií ale postupně přichází na to, že vina či nevina Amandy Knox, zde Jessicy Fuller, nejsou v tomto případě tím nejdůležittějším. Film je strašně zvláštní, ale takovým tím příjemným způsobem. Svůj podíl na tom má již zmíněný Dante, jehož výjevy hlavní hrdina občas až příliš intenzivně prožívá a své si k tomu řek i Daniel Brühl poklidným i zneklidňujícím projevem. Sice jsem čekal, že to bude především o rozplétání zašmodrchaného případu, ale zklamán jsem na konci určitě nebyl. 80%(29.7.2015)

Film co je sám sobě filmem o filmu, do kterýho se vobčas mezi spoustu wtf dialogů plácne vyhulená scéna z Danteho. Na zopakování italštiny dobrý, ale...(6.10.2015)

Atmosférou docela náročné a značně psychologické drama, které se inspiruje skutečným případem Amandy Knox (o kterém jsem doposud neslyšel). Ačkoli se film zprvu tváří jako novinářské krimi, je to spíše osobní lehce artové drama. Po vizuální i hudební stránce vtahující a s množstvím zajímavých myšlenek, ale trochu mě mrzelo, že filmu chybělo nějaké rozuzlení či aspoň silnější pointa. Takhle ta krimi zápletka spíše funguje jako takové pozadí pro epizodu ze života a uvedení do pocitů psychicky nestálého a kokain šňupajícího režiséra.(9.10.2015)

• maverick10

Ušlechtilé téma hodné Danteho velikosti natočené formou utahané nudné zbytečnosti!(25.8.2015)

• hansel97

Já upřímně nějak moc nevím, co si o tomhle filmu myslet. Je opravdu zvláštní a dokonale mě zmátl, ale mám z něj strašně rozporuplné pocity. Ze začátku mi to přišlo obrovsky potencionální, ale asi jsem čekal něco jiného, než osobní drama režiséra a ono to nakonec nějak došlo do jeho podivných představ fantastických stvoření a vražd, které mi tam naprosto jediné neseděli. Ale nádherné scenérie Toskánska a Sienna to dost zachraňovali. Daniel Bruhl hraje velmi dobře, to víme. Ale vážně mě hodně překvapila Cara, kterou jsem včera viděl v Paper Towns a začíná mě jako herečka mnohem více zajímat. Myslím si, že má vážně talent a těší mě. Bohužel film je slabý, průměr. Autoři toho podle mě měli moc na jazyku stejně jako postava režiséra, ale nezvládli to převést na plátno. (Možná svůj problém zakomponovali do filmu schválně?!)(27.7.2015)