S tváří anděla

The Face of an Angel

S tvárou anjela

Velká Británie / Itálie, 2014, 101 min

• maverick10

Ušlechtilé téma hodné Danteho velikosti natočené formou utahané nudné zbytečnosti!(25.8.2015)

Ztraceni v Mnichově na taliansky spôsob + dve božské Angličanky(28.5.2016)

Film co je sám sobě filmem o filmu, do kterýho se vobčas mezi spoustu wtf dialogů plácne vyhulená scéna z Danteho. Na zopakování italštiny dobrý, ale...(6.10.2015)

Atmosférou docela náročné a značně psychologické drama, které se inspiruje skutečným případem Amandy Knox (o kterém jsem doposud neslyšel). Ačkoli se film zprvu tváří jako novinářské krimi, je to spíše osobní lehce artové drama. Po vizuální i hudební stránce vtahující a s množstvím zajímavých myšlenek, ale trochu mě mrzelo, že filmu chybělo nějaké rozuzlení či aspoň silnější pointa. Takhle ta krimi zápletka spíše funguje jako takové pozadí pro epizodu ze života a uvedení do pocitů psychicky nestálého a kokain šňupajícího režiséra.(9.10.2015)

• Lenchik

Tak na tento film o kauze s Amandou Knox som sa velmi tesila, ale bolo to celkom sklamanie. Ovladanie verejnej mienky mediami, priblizenie roznych detailov a preslapov pri vysetrovani a celkova kritika talianskej policie a justicie mali potencial na velkolepy filmovy zazitok. Po filme mi vsak ostali zmiesane pocity. Ano, clovek, samozrejme, suciti, ked takym brutalnym sposobom vyhasne mlady zivot, a nasledne je dalsia mlada zena (ne)spravodlivo odsudena za vrazdu. Film tazi a pada prave s tymto tajomnom, ktore odjakziva fascinuje prirodzenu ludsku zvedavost. Postava mladej barmanky bola asi namieru napisana pre topmodelku Caru Delevingne, avsak vobec mi tam nepasovala, nemala tam co robit. Produkcia filmu s tymto nametom mohla este pockat par rokov na deifinitivne rozuzlenie celeho pripadu a namiesto mysterioznej natocit seriouznu dramu podla skutocnej udalosti.(28.3.2015)

• - Původně byl s hlavní roli spojován Colin Firth. Nakonec se však role Thomase Langa, zhostil Daniel Brühl. (Spidey3)

• - Film byl inspirován případem Američanky Amandy Knox, která byla v roce 2007 spolu se svým bývalým přítelem Raffaelem Sollecitem obviněna italským soudem ze zavraždění své britské spolubydlící Meredith Kercherové. V roce 2009 soud poslal Amandu na 28 let a Raffaela na 25 let do vězení za sexuálně motivovanou vraždu. V březnu 2015 byli oba definitivně zprostěni obvinění nejvyšším italským soudem. Proces se vlekl 8 let a Amanda Knox si dohromady odseděla 4 roky. (Vackos)