S tváří anděla

The Face of an Angel

S tvárou anjela

Velká Británie / Itálie, 2014, 101 min

• kaylin

Východisko filmu vypadalo zajímavě. Filmař jede do Itálie, aby zde sbíral materiály o případu vraždy a následně podle toho natočil film. Zajímavé vypadá i to, jak jsou zde popsány tvůrčí problémy a to, že režisér je mnohdy opravdu jen loutka, s kterou hrají ostatní, co jsou na projektu zainteresováni finančně. Jenže když snímek dokoukáte, máte pocit, že jste vlastně sledovali naprosto prázdný film, kde se na sebe myšlenky vrší, ale vy o nich jen přemýšlíte, odpovědi nedostanete, navíc nevíte, jestli jde o film o umění, o film o člověku. Spousta myšlenek a vy z nich nakonec nemáte nic.(30.7.2015)

O Beatrice. O tom, jak nedělat zbytečné filmy. ("Pravdu" nechme novinám, věnujme se duležitějším věcem.) ...kéž by bylo víc takových filmu.(27.6.2015)

• maverick10

Ušlechtilé téma hodné Danteho velikosti natočené formou utahané nudné zbytečnosti!(25.8.2015)

S tvárou anjela je buď midcult ako vyšitý, čiže tvári sa na veľké umenie, ale nikdy ho nedosiahne. Alebo umením je, a nikomu nedochádza, prečo....viď recenzie. Mňa tento príbeh jedného rejžu na pozadí príbehu skutočného, ktorý bude príbehom jeho filmu budúceho, zaujal a kvôli utriedeniu myšlienok si ho pozriem znova. Hodnotenie bude potom objektívnejšie a nie založené viac menej na pocitoch a pár myšlienkach, uviaznutých v hlave. Je to film náročný, ale vďaka zvoleným lokáciám, ich rýchlemu striedaniu a celkovému svižnému tempu pomerne rýchlo ubieha.(14.4.2016)

Případ Amandy Knox byl hodně skoloňovaný i v našich médiích a řada novin spekulovala o tom, jak to ve skutečnosti bylo. A podobně i tady hlavní postava příběhu, filmový režisér, přijíždí do Sieny, aby sbíral materiál pro chystaný projekt, který se má touto kauzou inspirovat. Sužován osobními problémy i drogami a inspirován mladou servírkou i Dantovou Božskou komedií ale postupně přichází na to, že vina či nevina Amandy Knox, zde Jessicy Fuller, nejsou v tomto případě tím nejdůležittějším. Film je strašně zvláštní, ale takovým tím příjemným způsobem. Svůj podíl na tom má již zmíněný Dante, jehož výjevy hlavní hrdina občas až příliš intenzivně prožívá a své si k tomu řek i Daniel Brühl poklidným i zneklidňujícím projevem. Sice jsem čekal, že to bude především o rozplétání zašmodrchaného případu, ale zklamán jsem na konci určitě nebyl. 80%(29.7.2015)

• - Film byl inspirován případem Američanky Amandy Knox, která byla v roce 2007 spolu se svým bývalým přítelem Raffaelem Sollecitem obviněna italským soudem ze zavraždění své britské spolubydlící Meredith Kercherové. V roce 2009 soud poslal Amandu na 28 let a Raffaela na 25 let do vězení za sexuálně motivovanou vraždu. V březnu 2015 byli oba definitivně zprostěni obvinění nejvyšším italským soudem. Proces se vlekl 8 let a Amanda Knox si dohromady odseděla 4 roky. (Vackos)

• - Původně byl s hlavní roli spojován Colin Firth. Nakonec se však role Thomase Langa, zhostil Daniel Brühl. (Spidey3)