Po pilote som creeped out, ale aj namotaná. Som zvedavá, čo sa z toho vykľuje...(20.7.2014)

• Zajdaanek

Neskutečně velký potenciál, ohromný nápad, ale provedení na prd. Ze začátku to šlo, ale každou epizodou mě to unavovalo. Je to škoda, mohlo to být opravdu velké.(2.9.2014)

• MoiJe

Do asi s01e04. // Pilot: Trochu creepy, kazdopadne na pozretie dalsej casti zaujali rozhodne.(11.7.2014)

• erased

Další z produkčních přešlapů pana Spielberga. Stejně jako jeho Under the Dome je i Extant hlavně nafouklou bublinou, jejíž klady leží hlavně v lákavém námětu, v tomto případě tedy spíš námětech, protože se věnuje umělé inteligenci, mimozemšťanům i konspiracím. A samozřejmě rodinným dramatům. Extant tak nakonec není ani ryba ani rak a paradoxně se mu daří málo rozpracovávat dílčí témata a přitom zbytečně roztahuje celkový děj, který už ale na rozdíl od nich patří do šedivého průměru. Jediné, co takový průměr dokáže často zachránit je pak obsazení, jenže ani to zde nestojí za řeč: s výjimkou malého Ethana jsou všechny postavy k uzoufání nudné a nesympatické. I přes tu kritiku ale nemůžu říct, že by ve mě právě některá ta témata nevzbuzovala dost často zvědavost, takže jsem se alespoň nemusel do žádné další epizody křečovitě nutit. Předpokládám ale, že druhá série na tom v tomto ohledu bude mnohem hůř. Ta jde ovšem v překombinovanosti ještě o míli dál, což sice nevede k nepřehlednosti, ale děj po časovém skoku posunul všechny dosavadní motivy do až příliš vyhrocené polohy. Mimozemšťani jsou tedy nelidští, umělá inteligence je protilidská, a lidská vláda to má se všemi svými konspiracemi na háku. V jejich středu tak nakonec Molly, Ethan a nově příchozí JD působí jako videoherní postavičky, které představují jediný možný kompromis a zbytečně hrbolatá a papírem šustící cesta k vysněnému soužití vysaje ze zajímavého tématu jakékoliv kouzlo, takže je po této únavné štrece konec série jen trpkým oddechnutím. A ani přes pár ucházejících momentů si takto zábavný a poutavý seriál nepředstavuju.(30.9.2014)

• honajz

Žádná sláva. Trikově to nemá na Defying Gravity, herecky taky ne, a vztahy jsou tady tak rodinné, až to ubíjí celou sci-fi linku a jakékoliv zajímavé vyjádření/zvrat/námět/myšlenku. Do toho ta mixnutá linie s konspirací, a ještě navíc roboti jako lidé... V podstatě nic objevného a zajímavého, co už bychom neviděli, neslyšeli v jiných filmech a seriálech. Dokonce to postrádá i napětí, atmosféru, nedrží to celé pohromadě, je to takové rozsekané, jak se skáče z tématu na téma. A když začnou nabývat vrch ty rodinné linie a rozhovory, je to peklo.(21.10.2014)