poster

Kluci (TV film)

 • Nizozemsko

  Jongens

 • Velká Británie

  Boys

Drama

Nizozemsko, 2014, 78 min

Režie:

Mischa Kamp
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomeš
  *****

  Na začátku se mi to zdálo nějaký prkenný a trapný. Ale pak jsem tomu jednoduchoučkýmu, lineárnímu příběhu bez odboček začal propadat a nakonec mi to náramně sedlo. (Což je možná i tím, že jsem za poslední půlrok filmově zcela vyhladovělý). Inovativní hudba, vynalézavá kamera, skákání na trampolíně (vybavil se mi Billy Elliot), vzorné Holandsko, kde i motorkáři jsou vlastně milí kluci. Takhle si představuju gay teen TV romanci 2014. Za mě dobrý!(22.8.2014)

 • argenson
  **

  Nizozemí je evropskou zemí s nejliberálnějším postojem ke gay komunitě, takže pokus natočit tady drama o vztahu dvou chlapců nutně vede k tomu, že žádné drama se neděje. Je to plytké a bez pořádného vývoje. A koukatelný Gijs Blom je na film trochu málo.(23.2.2015)

 • Kamca_
  ****

  Další výborný festivalový snímek o dospívání a hledání sama sebe. Hodně mě zaujal sympatický výběr herců v čele s Gijs Blomem. A to všechno doplňoval skvělý soundtrack. V tomhle případě by mi nevadilo, kdyby se stopáž filmu trochu natáhla. Hrozně rychle mi film utekl. Bez váhání 80%.(15.6.2014)

 • Marthos
  ****

  Obyčejný film o (ne)obyčejných věcech. Příběh je sice na můj vkus až příliš nekomplikovaný, občas zbytečně prvoplánový, ale na druhou stranu nabízí poměrně zajímavé záběry a okamžiky mrazivě erotického jiskření mezi dvěma dospívajícími chlapci. Scéna s trampolínou je mimořádně působivým odkazem tohoto holandského televizního filmu.(15.9.2015)

 • Stanislaus
  ****

  Už zde padla zmínka o snímku Letní bouře, která byla, co se podobnosti týká, celkem trefná, i když je pravda, že oba filmy jsou v mnohém odlišné. Zejména pojetí vztahu obou hlavních hrdinů se liší, nicméně ten sportovní nádech a jakési obavy z reality oba filmy tak nějak spojuje. Sice nemohu říct, že by měl tento film vyrazil dech, ale dobře se na něj dívalo, vůbec mě neiritoval a působil realisticky. Zkrátka nenápadný nizozemský kousek, který zaujme svou jednoduchostí a upřímností.(16.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace