Aby vytrhl svého mladšího bratra (David Grant) z netečnosti, připravuje jej Marcus (Kevin Costner) na jeden z nejpopulárnějších amerických závodů na kolech: na "Coors International Bycicle Classic", ukrutné třídenní závody napříč pohořím Colorado - Rockies. Režisérovi akčních filmů Johnu Badhamovi ("Wargames", "Létající oko", "Číslo 5 žije") se podařilo v tomto nákladném filmu postihnout strhující a fascinující atmosféru velmi tvrdého závodu. Kromě razantní akce přináší i napětím nabitý vztah mezi oběma bratry a autenticitu, která vyráží dech. "Vítězové - American Flyers" je něčím více než filmem o kolařském sportu. Je to příběh o lidech, kteří překonávají sami sebe, aby získali vítězství větší a cennější než všechno ostatní. (Warner Home Video CZ)

KM Phoenix

Nakonec jsem tomu tu čtvrtou hvězdu přihodil, ale musím přiznat, že jsou to asi ty nejslabší co jsem kdy udělil. Přestože nejsem nijak aktivní cyklista a jako sport to vůbec nesleduju, tak film jsem si docela užil. Děj zas tak převratný není a stojí spíš na docela slušných výkonech jak Costnera a Granta tak i u herců v podpůrných rolích jako Paul a Amos. Zato Jennifer Gray tam předvedla rozhodně jeden ze svých horších výkonů a to tam je jenom na chvilku. Rozhodně zde ale musím zmínit šílenou 80. hudbu, která sice byla hodně (minimálně z dnešního pohledu) přehnaná, zato ale dost seděla k vizuálům na scéně (trikoty i ostatní hadry, účesy, Costnerův knír, apod.). Nakonec ta určitá přehnanost (či nadsázka) to za mne posunula až k tomu finálnímu hodnocení. ()

Jizni Tlapa

"Tak jedem, jedem, nejsme tu na vejletě"!! Peklo západu! Splněný sen hobíka cyklisty! Pot, slzy, Eddie Merckx osobně a nádherné scenérie! to jsou vítězové.Nejen pro fanoušky cyklistiky. Vřele doporučuji. Dokreslené geniálním soundtrackem! "Já jsem Jerom, ty jsi Kanibal a šutry jsou tvrdý!!" Upozornění: Existují dvě verze cz dabingu. Vyvarujte se verzi Davea namluvenou Janem Čenským!! ()

Mikino00

Tohle nemá s reálnou cyklistikou vůbec nic společného. Jedná se spíše o šablonovitě předvídatelný sportovní film, kterému ale nelze upřít radost z jízdy. Dějově má film v závodní druhé půlce filmu co nabídnout, ale i tak je to místy až přespříliš k smíchu, o první zoufale nudné polovině ani nemluvím. ()

c.tucker

Jeden z mála filmů o cyklistice a je velmi zajímavý v momentech, kdy se sedí na kole, když příjde na řadu to vše okolo, tak je to slabé jak odvar z jetele. Grant i Costner super a bratská rivalita je tu vidět. Hudba při jízdě je výborně zvolena a uplně to nabádá k nasednutí na kolo je jet se projet někam do hor. ()

Faidra

Protože jsem jedním z těch cykloidů, o nichž se tu zmiňuje dobytek a protože považuju funění do kopce za poněkud zdravější zábavu než vysedávání u PC, nebyla jsem tímhle filmem nijak zklamaná. I když jsou Vítězové všechno možné jen ne originální, převratní a objevní, po návratu z dalšího dobrovolného cyklistického mučení s krycím názvem Šlapej nebo zemři bylo docela příjemné dívat se, jak se pro změnu potí Kevin Costner. ()

• Závod Peklo Západu (Hell of West) projíždí nejvýše položeným silničním sedlem USA: Trail Ridge Road ve výšce 3 713m (ve filmu samozřejmě ve stopách 12 000+). (maaan)
  • Název filmu „American Flyers“ se objevuje na vystavené fotografii, kde jsou spolu David a Marek jako chlapci na kole. Stejný název pak nese i titulní skladba k filmu od Glenna Shorrocka. (DruidKarel)
  • Muzzinyho tým ve filmu se jmenuje "7-Eleven". Tento tým opravdu existoval a soutěžil na Tour de France koncem 80. a začátkem 90. let 20. století. Tým se stal "Motorola Team", když změnil sponzora. Byl to také tým, za který závodil Lance Armstong, předtím než mu byla nalezena rakovina. (c.tucker)