Flash (TV film)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1990, 94 min

Robert Iscove

Jeff Marsh

Marvelákom to v televízii nikdy veľmi nesedelo, ale dá sa.(10.5.2011)

Väčšinou komiksové spracovania sa niekedy nevydaria a to ztoho dôvodu, že sa chopia svojej šance mladý neskúsený režiséri a myslia si, že ich film zarobí nemalé peniaze. Ale ak máte dobrý scenár, predstavivosť, komiks po ruke a vynikajúceho skladateľa hudby Dannyho Elfmana, môžete si byť istý, že teraz to bude ten najlepší film, aký ste vždy chceli vidieť a po ktorom, budete pátrať aj na onom svete 80 percent. PS: Som zvedavý na seriál.(9.1.2010)

Celkem příjemný, minimalistický pilot, který nikoho nepobouří extrémně rychlým ani pomalým tempem natož složitou či příliš plytkou zápletkou. Během věty: "Celkem příjemný, minimalistický pilot" se několikrát otočilo cosi červeného, oběhlo - ale zanechalo to vánek...jemný. A i kdyby by byl Flash rychlejší než světlo a utíkal tak rychle, že by slovo "pilot" proběhlo dřív než "celkem" nikdo by si toho moc nevšímal. Poklidné, ale z 90'kových komiksových běsů nejsnesitelnější.(6.7.2013)

• choze

"VŽDYCKY JSEM VÁS UČIL, ŽE S PRÁZDNÝM ZÁSOBNÍKEM NEMůŽETE STŘÍLET." - "ALE JÁ MÁM NABITO." FLASH, CAPTAIN AMERICA, FANTASTIC FOUR, NICK FURY, WITCHBLADE... 90. léta byla bohatá na mizerné comicsové televizáky. FLASH do našich videopůjčoven dorazil (spolu s Pyunovým CAPTAIN AMERICA) v jejich první polovině a sice v podobě tří videokazet, z nichž první obsahovala pilot k televiznímu seriálu a další dvě vždy po dvou tématicky podobných spojených seriálových dílech. Pilot, později rozstřižený do dvou epizod, nabízí dle očekávání to nejohranější superhrdinské schéma (marná sláva, comicsový Flash poprvé vyběhl už ve 40. letech) zahrnující obligátní nehodu v laboratoři a k superhrdinství motivující smrt blízké osoby, a velmi legrační triky.(12.9.2008)

Protože mám rozkoukaného současného Flashe, musel jsem si pustit i tuto starší verzi, kde se v hlavní roli objevuje John Wesley Shipp, který si v té nové zahrál Barryho tátu. No ve všech ohledech průměrné, obzvláště v porovnání s novou verzí, ale na druhou stranu docela mile zábavné a vtipné. (Dabing = katastrofa)(16.2.2016)

• - Jméno staršího bratra Barryho Allena (John Wesley Shipp) je Jay. Jay Garrick byl původní Flash v komiksech. (JORDY)