Flash (TV film)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1990, 94 min

Robert Iscove

Jeff Marsh

Opravdu velmi dobré béčko. Flash - pilotní film k seriálu - má spoustu nepopiratelných kvalit. Skvěle zmáknutý scénář, kde se pomalu a zábavně seznamujeme s hlavním hrdinou, super hudba od Dannyho Elfmana, dobrá atmosféra, sem tam nějaký ten dobrý vtípek... Prostě tenhle film má do katastrofy daleko. Co se týče záporů, tak občas trochu patosu (který se dá omluvit dobou a původními komiksy, které takové taky byly), poměrně nevýrazný záporák (motorkářský gang a jeho boss) a kostým Flashe bohužel moc drsně nevypadá. Naopak zblízka vypadá poněkud neforemně, Flashe neobepíná, ale spíš mu tvaruje a zvětšuje svaly, což vypadá trochu podivně; zvlášť ty stehna vypadají u superrychlého běžce nějak moc široce. Ale jinak dobrá zábava, komiks je komiks, ale za tenhle film se DC stydět nemusí. (7/10)(24.9.2008)

Nostalgická vzpomínka na porevoluční dobu, ve které se VHSky půjčovaly za dvacku s vrácením do druhého dne, ale v sobotu je bylo možné půjčit až do pondělí. Doba Terminátorů, Policejních a Lyžařských akademií, Gremlins, Critters, Běžícího muže a dalších více méně kultovních filmů. Flash vyvolává v dnešní době už jen jemný úsměv na tváři, v době své československé premiéry však pro předpubertální dítě představoval nový, dosud neznámý svět.(1.4.2010)

Celkem zajímavá comicsová předělávka. Zvláštní nádech, trochu nudnější, ale přišlo mě to v době shlédnutí celkem dobré.(4.2.2005)

• choze

"VŽDYCKY JSEM VÁS UČIL, ŽE S PRÁZDNÝM ZÁSOBNÍKEM NEMůŽETE STŘÍLET." - "ALE JÁ MÁM NABITO." FLASH, CAPTAIN AMERICA, FANTASTIC FOUR, NICK FURY, WITCHBLADE... 90. léta byla bohatá na mizerné comicsové televizáky. FLASH do našich videopůjčoven dorazil (spolu s Pyunovým CAPTAIN AMERICA) v jejich první polovině a sice v podobě tří videokazet, z nichž první obsahovala pilot k televiznímu seriálu a další dvě vždy po dvou tématicky podobných spojených seriálových dílech. Pilot, později rozstřižený do dvou epizod, nabízí dle očekávání to nejohranější superhrdinské schéma (marná sláva, comicsový Flash poprvé vyběhl už ve 40. letech) zahrnující obligátní nehodu v laboratoři a k superhrdinství motivující smrt blízké osoby, a velmi legrační triky.(12.9.2008)

Väčšinou komiksové spracovania sa niekedy nevydaria a to ztoho dôvodu, že sa chopia svojej šance mladý neskúsený režiséri a myslia si, že ich film zarobí nemalé peniaze. Ale ak máte dobrý scenár, predstavivosť, komiks po ruke a vynikajúceho skladateľa hudby Dannyho Elfmana, môžete si byť istý, že teraz to bude ten najlepší film, aký ste vždy chceli vidieť a po ktorom, budete pátrať aj na onom svete 80 percent. PS: Som zvedavý na seriál.(9.1.2010)