Flash (TV film)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1990, 94 min

Robert Iscove

Jeff Marsh

Opravdu velmi dobré béčko. Flash - pilotní film k seriálu - má spoustu nepopiratelných kvalit. Skvěle zmáknutý scénář, kde se pomalu a zábavně seznamujeme s hlavním hrdinou, super hudba od Dannyho Elfmana, dobrá atmosféra, sem tam nějaký ten dobrý vtípek... Prostě tenhle film má do katastrofy daleko. Co se týče záporů, tak občas trochu patosu (který se dá omluvit dobou a původními komiksy, které takové taky byly), poměrně nevýrazný záporák (motorkářský gang a jeho boss) a kostým Flashe bohužel moc drsně nevypadá. Naopak zblízka vypadá poněkud neforemně, Flashe neobepíná, ale spíš mu tvaruje a zvětšuje svaly, což vypadá trochu podivně; zvlášť ty stehna vypadají u superrychlého běžce nějak moc široce. Ale jinak dobrá zábava, komiks je komiks, ale za tenhle film se DC stydět nemusí. (7/10)(24.9.2008)

Celkem zajímavá comicsová předělávka. Zvláštní nádech, trochu nudnější, ale přišlo mě to v době shlédnutí celkem dobré.(4.2.2005)

Protože mám rozkoukaného současného Flashe, musel jsem si pustit i tuto starší verzi, kde se v hlavní roli objevuje John Wesley Shipp, který si v té nové zahrál Barryho tátu. No ve všech ohledech průměrné, obzvláště v porovnání s novou verzí, ale na druhou stranu docela mile zábavné a vtipné. (Dabing = katastrofa)(16.2.2016)

• choze

"VŽDYCKY JSEM VÁS UČIL, ŽE S PRÁZDNÝM ZÁSOBNÍKEM NEMůŽETE STŘÍLET." - "ALE JÁ MÁM NABITO." FLASH, CAPTAIN AMERICA, FANTASTIC FOUR, NICK FURY, WITCHBLADE... 90. léta byla bohatá na mizerné comicsové televizáky. FLASH do našich videopůjčoven dorazil (spolu s Pyunovým CAPTAIN AMERICA) v jejich první polovině a sice v podobě tří videokazet, z nichž první obsahovala pilot k televiznímu seriálu a další dvě vždy po dvou tématicky podobných spojených seriálových dílech. Pilot, později rozstřižený do dvou epizod, nabízí dle očekávání to nejohranější superhrdinské schéma (marná sláva, comicsový Flash poprvé vyběhl už ve 40. letech) zahrnující obligátní nehodu v laboratoři a k superhrdinství motivující smrt blízké osoby, a velmi legrační triky.(12.9.2008)

Celkem příjemný, minimalistický pilot, který nikoho nepobouří extrémně rychlým ani pomalým tempem natož složitou či příliš plytkou zápletkou. Během věty: "Celkem příjemný, minimalistický pilot" se několikrát otočilo cosi červeného, oběhlo - ale zanechalo to vánek...jemný. A i kdyby by byl Flash rychlejší než světlo a utíkal tak rychle, že by slovo "pilot" proběhlo dřív než "celkem" nikdo by si toho moc nevšímal. Poklidné, ale z 90'kových komiksových běsů nejsnesitelnější.(6.7.2013)