poster

Život v akvárku

 • Island

  Vonarstræti

 • slovenský

  Život v akváriu

  (festivalový název)
 • anglický

  Life in a Fishbowl

Drama

Island, 2014, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • markotter
  ***

  Ne všechno islandské musí být nejlepší. Tenhle film měl dobrý námět, ale dojel na průměrnou režii a nadprůměrnou délku. Za těch 130 minut tam byly snad 2 scény, kdy jsem si říkal: "tak sakra, konečně to začíná být pořádně severské". Ale ono to skončilo skoro hned, jak to začalo.(11.1.2016)

 • nooly
  ***

  Dovolím si tvrdit, že Život v akvárku není tak hluboký a uvěřitelný, aby obstál v současné konkurenci. Z našich filmů mě napadly Poupata a ze zahraničních mistrovský Leviatan. A jak by shrnula Jolanda: "Ze sraček můžete vytáhnout se".(22.3.2015)

 • milancecil
  *****

  305. Očekával jsem výborné dílo a očekávání se mi i splnilo, dlouho jsem nic z islandské kinematografie neviděl a tak je velmi radostné něco podnětného k jejímu úsilí konstatovat, příběh o různých formách zneužívání, o zhoubě prorůstající celou společností, moc, peníze, sex, pokořovaná důstojnost, zadusávané lidství, jen pro ukojení touhy ovládat, ničit, hubit, tak jsou drceny režimem na drobky naše životy, jen na takový bezcenný, neobchodovatelný sled životních událostí, které nás však přes tu všechnu svou nevýznamnost tak moc poznamenávají a bolí, ano, právě bolest, to byl ten můj nejsilnější pocit, tak rád bych vstoupil do děje a zasáhl, jen ne pouze tomu všemu přihlížet, nebýt nezaujatý, když jde o tolik hnusu a utrpení, proč takový svět spoluvytváříme? Ano, sice každý s rozdílnou mírou vlivu, přesto my všichni do jednoho jsme strůjci jedné jediné celistvé reality, složitě propojené, těsně provázané, a nelze se z ní vysmeknout, vleče nás a smýká, jak si ještě udržet lidskost a neproměnit se právě v takové netvory, pro které jsme jen něco k tomu nejhrubšímu ukojení. Mimořádné a bohužel další nedoceněné dílo, které můžeme hodnotit opět jedině s pohledu vlastního pochopení stavu a situace ve společnosti.(4.5.2015)

 • IsaacNewton
  ***

  Chvílemi silné momenty, ale konec příšerně rozvleklý a navíc... pocit, že tohle se dalo natočit mnohem lépe...(22.3.2015)

 • Malarkey
  ***

  Největší problém tohoto filmu je asi přílišná překombinovanost, která v závěru v podstatě žádný závěr neudělá. Všechny postavy v tomto filmu si tak nějak plynou, vzájemně proplouvaj a ve výsledku žádný ucelený závěr vlastně ani neudělaj. A do toho všeho jsou to tři příběhy, které nejsou ničím originální. Naopak. Jedná se o naprosto průměrné příběhy. Ale možná právě tím, že jsou tak průměrné, tak jsou tak jedinečné. Tak jedinečné, že Islanďané z tohoto filmu udělali vyslovenou superstar. Podle mě to ale žádná superstar není. Je to obyčejná sonda do života lidí jako takových a nejspíš právě tím je naprosto jedinečná.(10.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace