honajz2

Jsem netušil, že má Neil Breen mladšího bráchu, který je furry :D Popravdě mě samotného překvapuje, jak často se mi daří narážet na tolik chujovin a tady mě překvapuje ještě víc, že jsem se o tom dozvěděl teprve nedávno, když už si to stihlo v USA vybudovat jakýsi zvláštní kult, který kromě knih (kterými to začalo) dal vzniknout ne jednomu, ale hned několika filmům, přičemž stále vznikají nové, s touhle neustále "cool" hlavní postavičkou. Tou je Cool Cat, mluvící kočičí kluk, který je neustále cool, kamarádí se se všemi dětmi a učí je, co je cool a není cool a který má mámu mluvící kočku a jako tátu člověka "Daddyho" Dereka (kterého hraje jeho maličkost režisér Derek Savage), který si vždycky ví se vším rady a nadevše miluje svoji rodinu, i když jeho manželku nikdy nevidíme vyjít z domu, ani když je Cool Cat na promenádě v Hollywoodu a ani když tam najde svoji hvězdu na chodníku slávy. A celý příběh je o tom, jak Cool Cat s kamarády bojuje proti těžkému šikanátorovi, co se asi umí přemísťovat, je sociopat a z nějakého důvodu má přístup ke střelným zbraním. A o tom to celé vlastně je, když pominu, že tam Cool Cat kandiduje na třídního prezidenta, soutěží v nějaké soutěži, jakmile se tam něco z toho objeví tak už se o tom nemluví, ale v úplném závěru ano a ve všem samozřejmě uspěje. Natočené je to neskutečně, ale fakt neskutečně amatérsky (což se dá poznat už jen z úvodních titulek), herecky je to příšerné a jediný, o kom se dá říct, že hraje, je Cool Cat (protože ho hrál asi nějaký furry, který se do jeho postavy regulérně vžil, jinak si to nedokážu vysvětlit) a Vivicia A. Fox (u které jsem zpočátku nechápal, proč je tu brána jako velká hvězda, ale pak jsem zjistil, že než z nějakého důvodu úplně upadla a začala brát kdejaké štěky v kdejakých kravinách, tak hrála třeba v Kill Billovi a to dost významnou roli v jedné z asi nejikoničtějších scén prvního dílu (druhý jsem neviděl, přiznávám)) a samotný "scénář" to má dost nesourodý, otřesně napsaný a s dialogy a situacemi jak z pomocné školy. Takže je jasné, že je to pro mě další krásný příspěvek mezi ty opravdu špatné filmy, přičemž tenhle, podobně jako jinou sérii echt laciných filmů pro děti Billyho Owense (což je k tomu všemu ještě ubohá kopírka Harryho Pottera), nevím, jestli zařadit jako mezi špatný špatný nebo špatný dobrý. Je tu dost scén, u kterých jsem umíral smíchy nad vší tou špatností (hlavně u té úžasně provedené snové, ale i u některých dialogů a hereckých výkonů), ale zároveň je tu dost míst, kde mě to jen nudilo nebo přišlo až moc trapné. A nebýt těch příšerných písniček, v mé škále recesistického hodnocení těchto otřesných filmů, které se dají objektivně hodnotit jedině odpadem, bych dal klidně i tři, na úrovni toho, jak jsem se nad vší tou špatností bavil, ale takhle musím dát jen lepší dvě. Stejně jako u Billyho Owense. Jinak po dokoukání tohohle skvostu jsem přemýšlel ne nad tím, co za kravinu jsem to zase dobrovolně sledoval, ale hlavně nad tím, kdo vlastně vůbec je Derek Savage. Myslí to vážně a upřímně, nebo se jen snaží podivně vydělat a když ví, jak "uspěl", tak se na tom všem snaží neustále přiživovat, nebo si na tom snad vybíjí jakési své fetiše na antropomorfní zvířátka? Nevím, a chci to zjistit, abych věděl, jak moc to můžu odsoudit. Lepší 2* () (méně) (více)

JamesSi

Nevěděl jsem, že Cool Cat ovládla ČSFD. Dere he is! Jeden z nejlepších filmů všech dob. Film vypráví traumatický příběh o Furrym, jehož rodiče tajili, že je člověk. Zde můžete vidět jeho šokující rozhodování, co udělá, když mu nějaký šikanátor kopne písek do obličeje. Derek Savage je génius. Film má hloubku a obsahuje morální otázky na které jsem se vždy bál zeptat. Je to zážitek, nepopsatelný slovy. Naučíte se milovat vojáky i alternativní paliva. CoolCat loves you! ()