poster

Kukuřičný ostrov

 • Simindis kundzuli

 • Francie

  La Terre éphémère

  (Francie)
 • slovenský

  Kukuričný ostrov

 • anglický

  Corn Island

Drama

Gruzie / Francie / Německo / Švýcarsko / Česko, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  **

  50% Děd a jeho afektovaná hipster vnučka /krkolomná Mariam Buturishvili/ v roztříštěném snímku, který si neumí vybrat, jestli chce být němou lyrickou oslavou farmářství v těžkých časech anebo introvertním psychologickým dramatem a nakonec není ničím. Příběhové linky /sexualita hlavní představitelky, pasáž se zraněným vojákem/ nejsou vůbec dotažené, když už ten minimalismus rozčísne nějaký rozhovor, jedná se spíše o banalní dialog, kdy se děd zeptá vnučky, jestli ještě stále studuje, ačkoliv je jejím jediným opatrovníkem a měl by to nejspíš vědět. Lyrickou linku pak zase narušuje poněkud dramatická hudba, která nevhodně dokresluje momenty, kdy se nic neděje. Chemie mezi dědem a vnučkou nulová. Těžko věřit tomu, že se na psaní CORN ISLAND podíleli rovnou tři lidi! Kdyby dědek nekoukal půlku filmu na píšťalku, co vyhrabal v zemi a sklidil kukuřici o den dřív, zdaleka by ho to tolik nezaplavilo. Pokud chcete vidět film, který podobným způsobem znázorňuje farmářskou řeholi, je minimalistcký, lyrický a němý, protože realita života postav jim snad ani nenabízí možnosti dialogu, podívejte se na HADAKA NO SHIMA z roku 1960.(20.1.2015)

 • Madsbender
  **

  [IFF 2014] Prchavý lyricizmus, ktorého kúzlo sa s príchodom slov vytráca a zostáva len pocit síce dobrého, ale už videného. Viac viz. festivalový denník. UPDATE: Pôvodne som už nemal v pláne, vzhľadom na zhrnutie vo festivalovom denníku, hodnotenie meniť, ale nebudem sa držať späť. Ovašviliho podobenstvo zo mňa vyprchalo takmer okamžite po projekcii a spätne sa domnievam, že bolo len zbytočne naťahovanou a rozvláčnou stratou času. Neprináša totiž nič iné a vlastne ani zaujímavé, len povrchnú prvoplánovú symboliku a pekné, no bezcenné obrazy. 45%(10.11.2014)

 • Radek99
  *****

  Úcta k půdě, propojení se zemí a respekt k přírodě v místech a v čase, kde slova jsou (téměř) zbytečná. Nádherný baladický film, který plyne stejně pomalu a stejně fatálně jako sama řeka...(3.6.2015)

 • Pluhy
  ****

  Poetika na způsob Kim Ki-dukova Jaro, léto, podzim, zima... a jaro. Lyrický příběh beze slov, jehož děj se posouvá společně s rostoucí kukuřicí na malém ostrůvku. Se sazeničkou pokládá stařec základy dřevěného domku a přiváží v loďce svoji vnučku. Jak kukuřice roste, tak přibývá i počet lodí s válečnými žoldáky ve výbušném konfliktu na hranici mezi Gruzií a Abcházií, kteří se plaví kolem staříkova domku. Obrazově naprosto skvostný příběh, vypráví chvilkami příběh až přespříliš krkolomně a zdlouhavě.(9.7.2014)

 • Dadel
  ****

  Jaro, léto podzim, zima a jaro mínus podzim mínus zima mínus Kim plus starý rolník plus pihovatá sexy vidlačka v gumákách. Takový ten film, který si moc příjemně a pomalu plyne a při jehož sledování si klidně můžete uvařit oběd, protože víte, že o nic nepřijdete.(19.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace