poster

Kukuřičný ostrov

 • Gruzie

  Simindis kundzuli

 • Francie

  La Terre éphémère

 • Německo

  Die Maisinsel

 • anglický

  Corn Island

 • Slovensko

  Kukuričný ostrov

Drama

Gruzie / Francie / Německo / Švýcarsko / Česko, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dadel
  ****

  Jaro, léto podzim, zima a jaro mínus podzim mínus zima mínus Kim plus starý rolník plus pihovatá sexy vidlačka v gumákách. Takový ten film, který si moc příjemně a pomalu plyne a při jehož sledování si klidně můžete uvařit oběd, protože víte, že o nic nepřijdete.(19.5.2015)

 • movie
  **

  50% Děd a jeho afektovaná hipster vnučka /krkolomná Mariam Buturishvili/ v roztříštěném snímku, který si neumí vybrat, jestli chce být němou lyrickou oslavou farmářství v těžkých časech anebo introvertním psychologickým dramatem a nakonec není ničím. Příběhové linky /sexualita hlavní představitelky, pasáž se zraněným vojákem/ nejsou vůbec dotažené, když už ten minimalismus rozčísne nějaký rozhovor, jedná se spíše o banalní dialog, kdy se děd zeptá vnučky, jestli ještě stále studuje, ačkoliv je jejím jediným opatrovníkem a měl by to nejspíš vědět. Lyrickou linku pak zase narušuje poněkud dramatická hudba, která nevhodně dokresluje momenty, kdy se nic neděje. Chemie mezi dědem a vnučkou nulová. Těžko věřit tomu, že se na psaní CORN ISLAND podíleli rovnou tři lidi! Kdyby dědek nekoukal půlku filmu na píšťalku, co vyhrabal v zemi a sklidil kukuřici o den dřív, zdaleka by ho to tolik nezaplavilo. Pokud chcete vidět film, který podobným způsobem znázorňuje farmářskou řeholi, je minimalistcký, lyrický a němý, protože realita života postav jim snad ani nenabízí možnosti dialogu, podívejte se na HADAKA NO SHIMA z roku 1960.(20.1.2015)

 • Flakotaso
  **

  Takový skoro až naivistický film. Ale nic nového, originálního, všechno viděno už mnohokrát. To, že se Ovashvilli snaží vyprávět pouze obrazem, beze slov, je sice skvělé, ale nedá se říct, že by to tady příliš fungovalo a mělo smysl.(10.7.2014)

 • paascha
  ****

  Velice odpočinkové a relaxační kim-ki-dukovské pokoukání. kde se nemluví, ale maká.(23.6.2015)

 • Madsbender
  **

  [IFF 2014] Prchavý lyricizmus, ktorého kúzlo sa s príchodom slov vytráca a zostáva len pocit síce dobrého, ale už videného. Viac viz. festivalový denník. UPDATE: Pôvodne som už nemal v pláne, vzhľadom na zhrnutie vo festivalovom denníku, hodnotenie meniť, ale nebudem sa držať späť. Ovašviliho podobenstvo zo mňa vyprchalo takmer okamžite po projekcii a spätne sa domnievam, že bolo len zbytočne naťahovanou a rozvláčnou stratou času. Neprináša totiž nič iné a vlastne ani zaujímavé, len povrchnú prvoplánovú symboliku a pekné, no bezcenné obrazy. 45%(10.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace