poster

Muži, ženy a děti

 • USA

  Men, Women & Children

Drama / Komedie

USA, 2014, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 2-Xtreme
  ****

  Priblblý Sex Tape beží v kinách skoro dva mesiace a o toto nemá v našich končinách ani kinopremiéru . Je smutné, že o tak kvalitnom filme aký Reitmanov Men, Women & Children je, vie tak málo ľudí. Jason to opäť zvládol a aj to malé záváhanie, ktoré mal, som mu odpustil. Daľšia výborná kritika spoločnosti, tentokrát ide o sexuálne frustrácie 21. storočia (kompenzované) cez sociálne média, ktoré z ľudí spravili to, čím teraz sme.(5.1.2015)

 • ORIN
  ****

  Širší souvislosti s vesmírem, naší existencí a smyslem života jsou v tom úplně zbytečně, vypravěč taky. Některé charaktery jsou příliš extrémně vychýlené od normy jenom, aby se ukázalo, jak nás informační technologie ovlivňují a hlavně deformují náš úsudek a smýšlení (jedno jakým směrem - někdo jim nerozumí vůbec, někdo málo, někdo zase až moc, atd.). Na druhou stranu zajímavý (ne)vývoj postav, hrátky s vševědoucí narací skrze informativní smartphonové a jiné titulky a vynikající soundtrack (Bibio!). Film i přes výtky drží pohromadě, po Juno a Lítám v tom jsem od Reitmana nicméně čekal ambicióznější a méně schematické projekty (i nebo právě na poli nezávislého filmu se dá vymyslet leccos).(28.1.2016)

 • Kaluž
  ****

  Svět je zlé, nespravedlivé a ošklivé místo. Jason Reitman má venku nový film a česká kinodistribuce jej úspěšně zazdívá. Adam Sandler po zhruba deseti letech nehraje v píčovině (přičemž nám tuzemský distributor samozřejmě neopomněl všechny ty píčoviny naservírovat) a předvádí něco, co má skutečně smysl. Ten snímek je vskutku vynikající a stojím si za tím, že by ho měla vidět co nejširší veřejnost. Muži, ženy a děti je tematicky obsáhlá a hořkosladce vtipná sonda do životů několika členů moderní společnosti, která přináší řadu podnětů k zamyšlení. Takhle černé na bílém to možná vypadá suchopárně, ale vězte, že prim zde hraje lehce satirická forma. Voiceover Emmy Thompsonové nás uvádí do zdánlivě povrchního světa plného elektronických přátelství, potlačených komunikací, strachu, anorexií i sexuálních frustrací. První dvě třetiny mají dokonce takový tah, že nemám ostych tuhle novinku přirovnat k legendární Magnolii Paula Thomase Andersona. V závěru se kamsi vytratil onen trefný komentář vypravěčky a film postrádá nějakou důraznější tečku, což ale nemění nic na tom, že jsem si už dlouho neužil tak vypilované a neotřelé dvě hodiny plné emocí a trefných dloubnutí do hnízda mnohdy přehlížených sociálních neřestí. Takže ještě jednou, tuzemský distributore, Jason Reitman by měl být v kině přítomen vždycky. Přestože občas točí melodramata o uprchlých zločincích a opuštěných hospodyňkách, ten chlápek má stále co říct a řemeslo mu jde od ruky.(25.9.2015)

 • Fr
  ****

  „NAŠE PLANETA JE OSAMĚLÉ SMÍTKO UPROSTŘED VELKÉ KOSMICKÉ TEMNOTY. V CELÉ JEHO VELIKOSTI NENÍ NÁZNAK, ŽE POMOC PŘIJDE OD NĚKOHO JINÉHO NEŽ OD NÁS SAMOTNÝCH…“ /// Já bych dneska nemohl bejt náctiletej. Nebavilo by mě to! Jasan, ne všechno stojí za hovno. Třeba masturbační inspirace je na úplně jiným levelu, než za mejch mladejch časů. Taky anorektičky se můžou vyhublým švábem okamžitě pochlubit vostatním netovejm kostím, ale jinak? Šedou kůru namáhá snaha vypotit co nejúdernější SMS, holky se viděj v L.A. za vysokou zdí (kvůli paparazziům) a kluci v posledním levelu WoW. Ti moudřejší zjišťujou, že v rámci vesmírnýho měřítka jde vlastně vo hovno a úpěnlivě hledaj někoho, s kým by mohli normálně po člověčsku komunikovat. Film k zamyšlení. (O hledání hranice normálnosti?) Je to fajn vobsazený staříkama i mládežníkama, hlásá pravdu a navíc i dramaticky (sice lacině, ale funguje to) graduje. A tak jen doufám, že moje virtuální působení na CSFD, nezpůsobí nikomu exitus. Ale pro jistotu – ŽIVOT JE KRÁTKEJ. UŽIJTE SI HO! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2011 napsal Chad Kultgen, číst nebudu. 2.) Zjistím, že net není jen pro uchyláky, ale užít si ho můžou i honimýři. 3.) Nevím, jak vypadá dnešní PEKLO. 4.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(19.4.2015)

 • Alementina
  ****

  Reitman nam nastavil hezke zrcadlo... a to nam to zrcadlo jeste v mnoha smerech lichoti.(21.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace