Muži, ženy a děti

Men, Women & Children

Drama / Komedie

USA, 2014, 116 min

O několik tříd slabší než Disconnect, ale stejně příjemně koukatelné.(6.1.2015)

Smutná zpráva z naší malé bezvýznamné modré tečky.(15.1.2016)

Ťažko nehodnotiť vysoko. Najtrefnejšia kritika našej spoločnosti. Reitman nám kedysi predostrel strasti dospievania. To ako amerika zabíja svojich občanov najdostupnejšími drogami, samotu dospelého života a teraz ponúka mozaikovitú fresku osudov uväznených v jednej komunite. Všetci herci dobre vybratý. Poteší hlavne Sandler v jeho tragickej polohe. Páčilo sa mi, že to nie je veselé, ale nemá potrebu sa to válať v sračkách - aj napriek tomu, že je to častokrát fucked up. Postavy v ktorých sa každý z nás dokáže nájsť, lebo sú napísané nami pre nás. A keď nie - minimálne poznáme niekoho v okolí, kto sa na niektorú z postavičiek skvelo hodí. Reitmanov návrat k tomu čo robí najlepšie. K príbehom o obyčajných ľuďoch, obyčajných emóciach. Zoberte si z toho čo len chcete, alebo to nechajte tak. Nebude to lámať rekordy, nebude to glorifikované za tému a spracovanie. Bude to len existovať. A kto sa bude chcieť opojiť horkosladkou skutočnosťou nefungujúcich vzťahov - generačných, vzťahových, láskavých aj neláskavých - nech sa páči. Sme malé postavičky z našimi veľkými problémami. ale keby sme všetci teraz zmizli.. vesmír to ani nepostrehne.(28.12.2014)

Vynikajúci film s veľmi silnou myšlienkou, ktorý sa pritom tvári absolútne mainstreamovo a nenápadne ba až holywoodsky bezducho, pritom jeho posolstvo je absolútne jasné a nezpochybniteľné. Tlieskam tvorcom, ktorí ho týmto sposobom dokázali učiniť atraktívnym aj pre priemerné publikum a mládež. Záverečných pár slov vytesať do kameňa!(12.4.2015)

• DwayneJohson

Fakt nevím, co tohle mělo znamenat. Já se po celou dobu trvání hrozně nudil, takže dnes nepůjdu výš ani náhodou. Hrozně nezáživný a herecky naprosto toporný film, kde já blbec se nejvíc bál Adama Sandlera. Ten mi však vadil ze všech nejmíň. Všichni ostatní celkem dost, takže si film na podobné téma nechám asi dlouho ujít.(12.5.2015)