Muži, ženy a děti

Men, Women & Children

Drama / Komedie

USA, 2014, 116 min

Zo všetkých predchádzajúcich filmov Jasona Reitmana som bol nadšený (dokonca aj z Young adult a Labor Day) ale toto je bohužiľ slabučké. Ambiciózna látka sa Reitmanovi rozpadla pod rukami a ostal tu len smutne nezvládnutý pokus Ale mám pocit, že návštevníci kinoklubov budú nadšení pretože vďaka nezvládnutiu látky z toho nakoniec vyliezlo niečo čo by sa dalo pokladať za artfilm - je to nudné, povrchné, točiace sa v kruhu a kričiace "Chcem niečo dôležité povedať!" 5/10 P.S: Adam Sandler tu je úplne v poriadku a mal by častejšie hrávať v normálnzch filmoch, pretože neraz ukázal že mu to ide(20.3.2015)

Men, Women and Children alebo slabší odvar Disconnect. Hlavná myšlienka dnešnej modernej internetovej doby bola vystihnutá trefne /aj keď v určitých prípadoch sa podľa mňa zašlo zbytočne do veľkých extrémov -- viď postava Jennifer Garner/. Internet nám slúži ako prostriedok na uľahčenie komunikácie, utiekame sa k nemu každý deň.. a pritom máme navôkol seba ľudí.. sme s nimi a aj tak sa izolujeme.. Ale nejdem tu písať úvahu o internete a jeho využití! Film nesklamal. Forma akou bol dej rozprávaný sa mi páčila, aj keď by asi nebolo na škodu zredukovanie postáv/príbehov.(17.12.2014)

• Conner.s

Reitman se snaží o pamětihodný film. Chce zobrazit veškerou frustraci dnešní doby, dát ji průběh, rozuzlení a celé to zakončit moudrým voiceoverem. Lepší by bylo natočit o tom dokument. Filmovému vyprávění velmi ubližují veškeré komunikační titulky, které nám Reitman bez zábran hází na obrazovku. První polovinu jsem protrpěl, ve druhé mi dokázal, že v jeho filmu přeci jen něco je, ale ne tolik, kolik by sám chtěl. 40%(17.1.2015)

Už jste slyšeli, že se zase nastavovalo zrcadlo? Místy tak nechutné (nevěra, sexuální image) a trefné (stalking, pokrytectví rodičů), že se v něm ihned poznáte. Instituce rodiny je definitivně mrtvá, protože v něčem tak prohnilém a dlouhodobě nefungujícím už nikdo normální stejně nemá potřebu pokračovat.(17.2.2015)

V podstatě lepší film než Labor Day, ale zatímco ten byl tak dobrý, jak jen mohl, tady je potenciál někde úplně jinde. Reitman umí budovat silné momenty, ale celkový námět a koncept zůstává na půl cesty a moderní technologie mohly být mnohem prozkoumanější a mnohem víc propletené s formou, než tomu je. 3 a 1/2(12.5.2015)