• slovenský

Horor

USA, 2014, 95 min

|70%| Shlédnuto v kině. Tak, rozhodně jsem návštěvu kina plánoval nebot podobné, novodobé horory mám moc rád. Zejména Wanové Insidiousy, V zajetí démonů atd. Respektive lekačky a prostředí odehrávájící po domě mě opravdu bere. Už teda vzniklo dost podobných filmů, takže jak se říká: všeho moc škodí. No, zde to ještě šlo, sice kvalita už byla o něco slabší, Wan to přeci jen tentokrát nebyl, navíc jak už jsem psal, potenciál a horory odehrávájící se převážně po domě, to už je něco využitého. Přesto mi tento kousek sedl a určitě se k němu ještě někdy vrátím. Vlastně nám to nepřinese nic extra nového. Máme tu obyčejný příběh o mladém páru, který byl obyčejný, ale tak hezky pojat, že mě oba herci bavili a rozhodně jsem se ani na minutu nenudil. Tempo filmu je dost pozvolné na relativně krátkou stopáž, ale to vůbec nevadí. Úvod nám jasně řekne, že toto o rok předchází děj V zajetí démonů a na úplném konci filmu nám to ještě jednou krátkou scénou připomene, což je taky menším plusem. Začátek je docela pěkný, nějaká ta krev, hned jsem se obával o těhotnou manželku a to pokračuje pak v další scéně, kdy už jsem si myslel, že dojde k nejhoršímu. No, nechci tu spolerovat. Lekačky zde jsou a občas jsem se pěkne leknul, takže to chválím. Nějaká ta napínavost a sklíčenost se zde také najde, resp hororové prvky, ikdyž o dost v menším ražení. Takže Wan to bohužel není. Celkový hororový nádech je slabší, ale velkou chybou to nebylo. Furt se něco dělo, i závěr byl povedený, sice jednoduchý a povedený. Hudba od Bishary byla opět vydařená. A to v klidných scénách. Hlavní dva herci byly oba v pohodě a i ten zbytek. Po skončení kina jsem dlouho zvažoval zdali mám dát 3* nebo 4*. Procentuální balancování bylo u mě tak na 65-70%. Nakonec jsem si vše v hlavě přebral a vzhledem tomu, že mám podobné filmy rád a že je toto i lehce související a zapadající film k V zajetí démonů a že film neměl žádnou výraznou chybu, tak jsem nakonec protekčně zvolil vyšší hodnocení a vůbec se za to nestydím. Ještě se k filmu minimálně jednou vrátím. Nadprůměrná záležitost to rozhodně je.(19.10.2014)

• RedAK

Tak a dost kurva! Cituji matičku všech pseudointelektuálů, kteří by bez její existence byli vylízaní jak dóza od paštiky v průměrné somálské vesnici, a to sice madam Wikipedii: "Horor (z angl. horror - hrůza, zděšení) je umělecký žánr, jehož cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu.". Nikde na Novinkách jsem v posledních dnech nečetl, že by se nějaký kretén vrátil v čase, análně znásilnil tehdejšího krále římské říše, kompletně tak změnil interpretaci latinského písma a tudíž se tam ve skutečnosti píše "Horor (z nazi. höven - sračka, průjem) je strašná kokotina, jejíž cílem je člověka nasrat a nudou ho donutit myslet na sex s vlastní sestrou.". Tak proč se mi to sakra zase dělo? Jasně, protože na to myslím bez přestání denně, ale přesto! Strašidelná panenka, bububu! Místním kritikům, jak tak koukám, stačí k pořádně propocenému vyděšení s náběhem na infarkt i jedno extra tiché "baf" od čtyřleté neteře, která se v kavárně, kam jste si spolu zašli na dýňové latté, vynořila zpoza rohu. Kdybyste ji alespoň den předtím znásilnili a zakopali na zahradě, tak už by se to pochopit dalo, ale takhle? Avšak zpět k filmu. Nejen, že to nebylo děsivé, ale taky to nebylo zábavné, takže bych pro příště raději třídil sůl od pepře v boxerských rukavicích, se zavázanýma očima hádal jména štětek podle pohlavních nemocí, nebo prostě dělal cokoliv zábavnějšího, tedy naprosto cokoliv. Hvězdu dávám za jednu solidní lekačku. Když jsem z nudy během projekce v náprsní kapse napoprvé nenahmatal svůj sáček kokainu, lekl jsem se k posrání.(3.10.2014)

Nechtěl jsem být kritický už z principu, ale takto prostě ne. Annabelle je jen chudou příbuznou skvělého Conjuringu a to ve všech směrech, ale to jsme samozřejmě všichni věděli už při přeobsazení režiséra. Jde ale o to, že se bohužel všecko potvrdilo. Ohromně tedy chybí zkušená ruka hororového mága Jamese Wana, dále charisma Patricka Wilsona, ale to už je tak nějak z principu spin-offu jasné, ale předně je to celé takové divné, bez nápadu, prostoduché a natočené přes koleno. Lekačky jsou předvídatelné až běda, jako ostatně u většiny levných hororů, ale trestuhodně chybí atmosféra, kterou by mohl divák nasát. Annabelle (:D) Wallis je celkem sympatická a dokáže vtáhnout do děje, ovšem do celkem, pro diváky namlsané Wanem, nezajímého příběhu. Škoda, k filmu jsem opravdu nepřistupoval jako většina fanoušků třeba i Insidious, ale výsledek mě ve skepsi bohužel utvrdil...50%(11.1.2015)

• MikeCool

Tohle měl být hororový trhák roku. Těšil jsem se moc. Trailery hodně navnadily, ale konečný výsledek se projevil jako neskutečný paskvil plný hororových klišé a režijního amatérismu první kategorie! Neviděl jsem tu žádný náznak nějaké originální hororové myšlenky. Všechno se to drželo na nehorázně kýčovitém scénáři, na kterém Annabelle zkrachovala ve velkém. Herecké výkony mi chvílemi připomínali paní herečky v Troškovic Babovřescích. Špatný, hodně špatný horor po všech směrech. Myslím, že tu máme adepta na největší (hororový) propadák roku.(29.10.2014)

• VenDulin85

Přestože Annabelle předcházely mnohé zvěsti, a sice že to nebude horor roku (takže by měl člověk srazit očekávání na minimum), doufala jsem, že to přece jen nebude takový disaster. V reálu z toho bohužel vyšel fakt, že bylo úplně jedno, jestli tam mají panenku, maňáska nebo cvičného orangutana (což je ovšem smutné). Jak tu píšou ostatní, jedna dobrá scéna s výtahem, který odmítá vyjet ze sklepa, nemůže napravit celý špatný film.(29.10.2014)