• slovenský

Bob Ziembicki

Kostýmy:

Janet Ingram
  • Psema

Cvičení v nemohoucnosti. Ale co čekat od tvůrčího dua stojícího za takovými peckami jako Ďáblova bažina a Mortal Kombat 2. 95 minut každopádně dlouho nebylo tak útrpných a zdánlivě nekonečných.(19.1.2015)

• Botič

Roztomilá přehlídka žánrových klišé, která neurazí a místy i to srdce až do krku zažene. Na několikrát vylouhovaný odvar poměrně slušný výkon.(7.10.2014)

Plnej? Really? No, ne zcela, o kousek nadhodnocuju, ale pro ten plnej mám pár důvodů. Samozřejmě s kompaktem typu The Conjuring se tento spin-off měřit nemůže, vad na kráse je tam taky habakuk, ale ty největší považuju za čistě subjektivní, protože nejsem zaláskovanej, cukrování ve filmech mě sere, natož abych se dokázal vcítit do role "mladá matka sama doma". Takže abych to vyargumentoval....máme tady faktor AntiHate - nemá cenu se pozastavovat, jen politovat. Dále zapracovalo jedno velké, příjemné překvapení, protože jsem zjistil, že horor v kině není mrtvej! Dostavil jsem tak tak načas, no při vstupu do sálu mi spadla čelist. Kyjovská Panoramka byla snad víc než z poloviny plná, což čítá dobrých 200 lidí. Vzhledem k tomu, že normálně tam sedíme jak po koštu ve dvou tuctech, nestačil jsem zírat. Jo, byla to omladina, ale co jest podstatný, smích jim rychle přešel v řev a vyvalený oči. Úlet! Hajzlpapír došel tak v půlce filmu, tipl bych podle provozu uliček. Tím se dostávám k tomu nejpádnějšímu argumentu a ten je jednoduchý, prosťoučký. Co dělá horor dobrým hororem? Po dlouhé, dlouhatánské době mi při byť jedné scéně tak přejel mráz po zádech, že už jen kvůli tomuto si tam toho bůra plesknout dovolím. Posledním zavažíčkem je srovnání s ostatníma letošníma kouskama, kde uznávám, bavil jsem se v hororovém duchu líp než u Deliver Us From Evil, takže 85%. Doporučuju!(24.10.2014)

Více Poltergeist než Chucky. Mám pocit, že panenky nám asi už moc nového nepřinesou. A mně osobně asi přinesly nejvíce Dolls S.Gordona. Škoda, že se autoři nepustili buď do řádného strašení nebo do šťavnatého masomlejnu. Nakonec film zůstal trčet v půli cesty. V posledních letech mi přijdou mnohem napínavější thrillery s nějakým vrahem, než duchařské historky vypadlé z knih madam Blavatské. Přesto dám 3* (i když spíše 2,5*), jelikož se mi líbila kamera, úvodní scéna s krvechtivými pomatenci a hnusná panna, kterou bych si doma nevystavil. Též musím ocenit, že tvůrci nepostavili svůj snímek na vršení lekaček, byť se nabízely na každém rohu. Film jdoucí ve stopách nestrašidelných Insidous a V zajetí démonů zapomenete tak lehce, jako ony zmiňované....(4.2.2015)

Chtěl by být jako Wan, snaží se být jako Wan, ale není to Wan, kdo je to? Režisér Mortal Kombatu 2. V mantinelech spotřebního komerčního hororu nicméně zhlédnutelné, ale bez diskuze taky zapomenutelné a celkově zbytečné. Démoni už stačili, chtělo by to nějaký nový trend...(25.10.2014)

• - V závěrečných scéně, kdy vstoupí do obchodu žena a chce si koupit panenku, lze spatřit v povzdálí na skříni ležící skutečnou podobiznu panenky Annabelle. (M1kloS)

• - Ve scéně, kdy Mia (Annabelle Wallis) utíká ze sklepa před démonem, se Mia pokouší třikrát jet do 6. patra, což zřejmě odkazuje na proslulé ďáblovo číslo 666. (Corpsegrinder)

• - Skutečná panenka Annabell nevypadá nijak děsivě. Jedná se o hadrovou panenku se širokým vyšitým úsměvem, velkýma očima a trojúhelníkovým nosem. (misha88)