• slovenský

Horor

USA, 2014, 95 min

• MikeCool

Tohle měl být hororový trhák roku. Těšil jsem se moc. Trailery hodně navnadily, ale konečný výsledek se projevil jako neskutečný paskvil plný hororových klišé a režijního amatérismu první kategorie! Neviděl jsem tu žádný náznak nějaké originální hororové myšlenky. Všechno se to drželo na nehorázně kýčovitém scénáři, na kterém Annabelle zkrachovala ve velkém. Herecké výkony mi chvílemi připomínali paní herečky v Troškovic Babovřescích. Špatný, hodně špatný horor po všech směrech. Myslím, že tu máme adepta na největší (hororový) propadák roku.(29.10.2014)

Více Poltergeist než Chucky. Mám pocit, že panenky nám asi už moc nového nepřinesou. A mně osobně asi přinesly nejvíce Dolls S.Gordona. Škoda, že se autoři nepustili buď do řádného strašení nebo do šťavnatého masomlejnu. Nakonec film zůstal trčet v půli cesty. V posledních letech mi přijdou mnohem napínavější thrillery s nějakým vrahem, než duchařské historky vypadlé z knih madam Blavatské. Přesto dám 3* (i když spíše 2,5*), jelikož se mi líbila kamera, úvodní scéna s krvechtivými pomatenci a hnusná panna, kterou bych si doma nevystavil. Též musím ocenit, že tvůrci nepostavili svůj snímek na vršení lekaček, byť se nabízely na každém rohu. Film jdoucí ve stopách nestrašidelných Insidous a V zajetí démonů zapomenete tak lehce, jako ony zmiňované....(4.2.2015)

• Foox

Dopadlo o poznání hůře než předchozí V zajetí démonů. Znatelně je cítit vystřídání Jamese Wana na režisérské sesli, John R. Leonetti má sice na svém kontě snímky jako Maska, Král Škorpion nebo Žhavé výstřely 2, ovšem coby kameraman. Režii si párkrát také zkusil, ale opravdu to není jeho šálek čaje. Ne že by nezvládal řemeslnou stránku věci s ohledem na rozpočet, dělá mu ale problém udržet diváka v napětí nebo ho alespoň překvapit. Občas sice vykouzlí slušnou atmosféru, bohužel její delší udržení již v jeho repertoáru často chybí. Samotné „lekačky“ nejsou vůbec špatné - neuškodilo by jim trochu péče navíc, ale i tak fungují dobře - jenže jich je zatraceně málo. Rozpočet byl opravdu malý, což je vidět, tedy vlastně spíše to vidět není. Sází se především na postavy ve stínu a podobně, kolikrát je to lepší volba než nepovedeně udělaný duch nebo démon. Ovšem co nejvíce sráží celý film, je závěr - takové tuctové odbytí si Annabelle nezasloužila.(25.10.2014)

Nakonec to nebylo až tak hrozný jak jsem čekal. Po některých hodnoceních a komentech tady by se jeden nechal odradit, ale všichni trochu znalí už tu vědí, že Flipnic je arogantní borec dělající si svým komentářem akorát reklamu jakej je drsňák co všechno zná a všechno viděl no a Bluntman je prostě takzvanej artovej kritik co nerozumí normálním diváckým filmům víme? No já co se týče současnýho hororu jsem taky skeptickej, ale sebral jsem veškerou odvahu a vyrazil na to no a určitě to mohlo dopadnout hůř. Neřeknu nic objevnýho když budu konstatovat, že je to horor založenej na lekačkách a trochu se přiživující na Conjuringu. Prvních 5 minut jsem si dokonce myslel jestli nám omylem nepustili Conjuring, ale pak už to jde naštěstí vlastní cestou. Občas se nějaká ta lekačka fakt povedla, že jsem sebou trhnul. Ono u takovýho filmu určitě pomůže i kino z dobrým zvukem a hned je zážitek o něco lepší. Problém je, že kromě lekaček nemá Annabele co nabídnout na rozdíl od Conjuringu kde mě bavil celej příběh a všechno okolo, tak tady jsem při nehororových scénách zíval nudou. Konec je celkem přímočarej, ale zase kurevsky předvídatelnej a dost odfláknutej. Takže postavím se k tomu asi tak, že je to duchařská jednohubka co, ale mohla skončit velkým průserem jako např totálně nudnej Oculus kterej se navíc bral hrozně vážně. Annabele přeci jenom pár odlehčených scén na pousmání má nebere se až tak vážně ani si nehraje na horor roku, tak proč tomu to průměrný hodnocení nestřelit. Akorát teda nemůžu si pomoct, ale ta panenka mi nepřišla děsivá ani náhodou. Spíš srandovní. Nicméně jako celek...dejme tomu.50%(15.10.2014)

• Flipnic

Takže potřetí píšu svůj koment k Annabelle, protože už mi byl dvakrát administrátory smazán!!!!! Pokud má se mnou někdo nějakej problém, tak prosím do pošty a na férovku !!! Komentář sem budu již pouze kopírovat z připravenýho wordu a každej den 3 x kontrolovat jestli zde je... Annabelle je v rámci hororu NEJVĚTŠÍ propadák tohoto roku !!!! Může děsit tak maximálně 12ti leté týýnky, ale ne opravdové fanoušky hororu a znalce hororu. Všechny atributy selhávají a všechno působí jen jakési "dokumentární výučné video pro budoucí matky". Navíc vše se dá vysvětlit jako laktační psychóza hlavní vymaštěné krávy, kterou hraje otřesná herečka s ještě otřesnější "hercem". Nevím, komu tak příliš záleží na tom, aby FLIPNIC nenapsal svůj kritický komentář, ale zdá se mi, že se vracíme pomalu do doby před r. 1989 ... a pokud tam chce "ono" osazenstvo směřovat, tak směřuje do řádnej píči, ale na druhou stranu když se to tak vezme, kokoti jsou na celém světě ... (Filmaři z USA by se měli spíše začít učit od Asie a dnes už i Čechů, kdy nám tvůrci Svatého Mikuláše názorně ukázali v předpremiéře, jak se to má dělat i bez 20 milionů rozpočtu!!) FLIPNIC !!!(1.11.2014)

• - Keď sa Mia (Annabelle Wallis) pichne na šijacom stroji, ide k umývadlu, ktoré má zátku neprislúchajúcu vtedajšej dobe. V tom čase sa vyrábali len normálne samostatné čierne zátky. (speedy7929)

• - Představitelka hlavní hrdinky se shodou okolností jmenuje Annabelle Wallis, stejně jako děsivá panenka. (Voorhees)

• - Ve scéně kdy Mia (Annabelle Wallis) spí na gauči, je záběr na mimino, jak jen v plenkách spí v postýlce, následně při scéně, kdy se nad ní sklání duch zemřelé, je však již dítě oblečené. (dandislav1991)