• slovenský

Horor

USA, 2014, 95 min

• Ramirez85

Dokázal bych si to představit jako slušnej retro-horor, když už se jeho děj odehrává v šedesátkách, dát to do šikovných ruk Ti Westa a mohl vzniknout velice "příjemný" prequel/spin-off výtečnému The Conjuring. Bohužel to nedostal na starost West, ale John R. Leonetti, ten se sice podepsal pod nejlepší horory posledních let (Insidious 1, 2, The Conjuring), ale pouze jako kameraman (ve svém režisérském cévéčku má takové skvosty, jako je Mortal Kombat 2 nebo Walker Texas Ranger). A ve výsledku je to zatraceně znát, protože takhle stupidní horor (horor, jehož pověst ho měla jakože předcházet) tu dlouho nebyl. A i ten Bishara, kterého budu za OST k Insidious do konce života proklínat :-), jako kdyby věděl, že tohle bude shit, tak k tomu složil i velmi nemastný neslaný soundtrack. No a herci... když už jsme u těch panenek, hotová Barbie s Kenem, faktžejo :-) Zbytečný spin-off, zbytečný horor, zbytečný všechno :-)(28.10.2014)

• HAL

Až na dementně předvídatelný závěr podaný tak polopaticky, že už to muselo dojít i tomu filmovému nemluvněti, je toto standartní žánrová kýčařina, co nemá nápaditost Conjuringu, ale řemeslně za ním o tolik nezaostává. Je to takové hororové UHO. 5/10(7.10.2014)

John R. Leonetti v tomto hororovom svete (Annabelle, Conjuring) vymenil kameramanskú výplatu za režisérsku a nebola to zla výmena. Leonetti vás dokáže držať v napätí a vystrašiť vás slušnými lakačkami, ale s príbehu a scenáru viac nevyťaží a tak sa Annabelle plazí pri slušnom nadpriemere. V dnešnej dobe jeden s tých lepších obyčajných hororov. 60% - 3*(15.3.2015)

• misterz

Poviem to stručne. Premárnený čas. Dejová linka nie je ničím výnimočná, skôr ide o takú štandardnú, x-krát videnú frašku, pri ktorej usporiadanú, mladú rodinku terorizuje démon, ktorému sa zachcelo onakvejšieho tela ako len toho umelého v podaní bábiky. Samozrejme hlava rodiny spočiatku ničomu neverí a je ku všetkému nadprirodzenému skeptická... Čo sa týka atmosféry, presne podľa očakávania - nula bodov. Napočítal som dve scény, kde to zaváňa aspoň slabučkým priemerom (scéna pri výťahoch a potom pri konci). Preto tie dve hviezdy, ale to len vďaka tomu, že mám dobrú náladu. Myslím, že jedna by bola ďaleko spravodlivejšia. 30/100(22.12.2014)

• Okara

Kino zklamání roku. Jména a sliby společně se zaštítěním od velkého Wana a mediální masírkou zkrátka navodila očekávání na značně podprůměrného zástupce hororu, který na plátnech kin zbytečně zabírá místům jiným kvalitním snímkům letoška. Pryč je Bisharova plíživá, hrůzná hudba, stejně jako napětí nebo ona stále omílaná atmosféra. Jenže ono když ve "vypjatém" finiši člověk hypnotizuje dveře od východu, neboť už dvacet minut zpátky ví, jak vše skončí - něco je špatně. A to, že ho z toho vytrhne infarktová lekačka, nespraví vážně vůbec nic. Takže Wane, fakt se vykašli na ty tvoje akčňáky, vrať se režisérský křeslo a ke scénáři dokopej Whanella, protože tohle bylo vážně hrozný. Rozjíždět horor (!) 50 minut, na jehož konci divák není navnaděný, co se bude dít dál, ale v hlavě mu zuří souboj únavy a vzteku za promrhaný čas; to je vážně na pováženou. Jo a do kina mě už na horor dříve jak tři dny po premiéře nikdo nedostane. Přiznávám, že tentokrát to nebylo ono, ale i když se najde jeden chichotálek, zkazí zcela zážitek ostatním. Jenže tentokrát po každé lekačce následovala kolektivní salva smíchu provázená vzrušenou debatou, jako byste si museli vy kreténi poreferovat o kolik se vám zvýšil tep nebo kde vyskočila kapka potu. Vztyčený prostředníček teda nepatří Annabelle, u které věřím, že za sychravé noci osamělého diváka dokáže potrápit. Dvě scény jsou fakt vyložená lahůdka a naopak velký palec nahoru. P.S. Proč se film vlastně sakra jmenuje Annabelle, když to o ní absolutně není? Více zde. 50 %(3.10.2014)