Zkusil jsem to a nic neočekával. Kolikrát je to tak nejlepší. Tohle setkání s Adaline nakonec přesně takové bylo. Knižní předloha Nicholase Sparkse na nás nevybafne, což je dobře, takže se můžeme plně soustředit na blonďatou dlouhonohou krásku Blake Lively, která dosud sbírala jen herecké drobky a nyní plně dokazuje, že jí herecký talent nechybí. A rozhodně je mnohem lepší volbou, než původně zamýšlená Katherine Heigl. Když cynikové přečkají úsměvné vysvětlení, kterak do jejího do vody se potápějícího auta uhodil blesk, nahodil její temnotě se odevzdávající srdce a zasloužil se o to, že se na její skvostné tváři už nikdy neobjeví vráska (a hnidopichové nebudou počítat, kolik chlapů se jí vlastně muselo dostat do kalhotek), čeká nás docela sympatické vyprávění. Máme třicátá léta 20. století a do současnosti je ještě daleko. Cestuje, mění si identity, hledá nová zaměstnání. A opět se zamilovává, tentokrát do mladého inteligentního pracháče, který netuší, že šedivá dáma v letech je ve skutečnosti její dcerou. Přijde i zajímavý zvrat, který se dá tak trochu očekávat, ale díky (po letech) velmi dobrému Harrisonu Fordovi je snesitelný a vcelku sympatický, Adaline není žádná nána, ale přemýšlivá a praktická kočka, která se v tomhle retru, které musí nějak divácky skončit, neomrzí. Hlavně je to řemeslně vymazlený kousek, kamera si vybírá zajímavá místa a úhly snímání, celkově má výsledek výborné tempo a moc milý feeling. Šťastnou ruku tu tvůrci prokázali také u ostatních herců, Lively nicméně vyčnívá a může nás těšit, že tuhle příležitost s poměrně neotřelým nápadem dokonale chytla za pačesy. Mladý režisér Lee Toland Krieger se jeví velmi zajímavě..(16.6.2015)

Navždy prcatelná Blake Lively a její nekončící patálie s největší noční můrou všech žen přes 30. Trvale pevná vagína, pleť jemná jak dětská prdelka a perfektní postava bez jediného výdeje energie na její udržení, to vše garantováno navždy. Otřesný horor! Musím se přiznat, že jsem od toho čekal uslzenou pseudoromantiku určenou pro odrostlé lolity s roky zaschlým poševním sekretem na kalhotkách ze zesnulého Stmívání, které se ve svých čerstvým dvaceti cítí jako dosluhující stařeny, naprosto neatraktivní pro dystopický průmysl, kterým tento retro filmeček bude chtít ukázat naději, cestu a poselství, že věčné mládí a krása stojí za naprostý hovno a ta celulitida, křečové žíly, vrásky jak prase, strie, mizející ovulace a konečná menopauza, je pomyslná třešnička na dortu života každé hrdé ženy. Kupodivu přesně takový film nakonec i byl. Jsem přirozeně citlivý a chápavý chlapec (zájemkyně o nezávazný sex se mi mohou ozvat v poště) s pochopením pro každou ženu a její pětihodinové vylévání srdce ohledně stupidních malicherností, ale ty emoce šly úplně mimo mě a právě na nich by to zřejmě mělo celý stát. Jestli to bylo díky mizerným výkonům, mizerné režii, nebo to bylo naprosto skvělý a já jsem jen kreténský ignorant bez vkusu, to nechám na zdejší erudovanější "filmové kritiky". Z námětu se dalo rozhodně vytřískat víc, pokud ne víc, šlo to minimálně zkrátit o 30 minut a hlavně ústřední postava, která měla přes století zkušeností a dokonce věděla, který boxer kdy koho ojel ve třicátých letech a dokázala udělat blowjob několika světovými jazyky, nemusela mít rozhodovací schopnosti té zmiňované lolity sledující zmoklé polonahé vlkodlaky v lese. Blake Lively možná není prcatelná navždy, ale v tomto filmu ještě rozhodně ano, takže výhradně díky ní 59%.(13.7.2015)

Príjemná romantika, ktorá by si zaslúžila kratšiu minutáž. Hlavne stredná časť je naťahovaná, príchodom charizmatického Forda dostane film opať správnu chuť.(22.6.2015)

Není to celých 80%, ale 60 % by bylo málo. Známé nicméně zajímavé téma zastavení času, bystré dialogy a skutečně krásná Blake Lively jsou jednoznačné klady. Nicméně Věc Makropulos to zkrátka není.(27.12.2015)

Po dlhej dobe zase jedna kvalitná romanťárna, ktorá nezapadá prachom a stane sa žánrovou referenciou, ako je dnes napríklad Zápisník jednej lásky. Audiovizuálne nádherná, až do mierneho gýču zahalená, ale dejovou kostrou sofistikovanšia a atmosférou osudovosti a neodvratného plynutia času ľudského života naplnená lovestory, ktorá vás chytí za srdce. “Sci-fi” prvok udalosti, ktorá je štartérom príbehu, nepôsobí rušivo, ale mu dodáva literárne snové kúzlo. S mladou Meryl Streep by sa film dostal ešte vyššie, ale Blake Lively je dostačujúca a svojou ženskou krehkosťou a krásou snímke dodáva správnu romantickú náplň. Dobrá rola pre Harrisona Forda dnes taktiež poteší. Takmer na plný počet hviezd.(31.7.2015)