poster

Křížová cesta (festivalový název)

 • Německo

  Kreuzweg

 • Německo

  Kreuzweg

 • Velká Británie

  Stations of the Cross

Drama / Podobenství

Německo, 2014, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinonL
  ****

  María vyrůstá v ortodoxní katolické rodině. Přísná matka, neustálé kárání a tresty, do toho striktní kněz, u kterého děvče nenajde taky ani jedno pozitivní slovo. Obětovat se a věnovat svůj život Bohu, se stává Mariiným jediným snem. Malý bratr stále nemluví a María začíná věřit, že mu svou smrtí vykoupí zdraví. Děkuji hygienikovi za titulky.(22.6.2015)

 • hygienik
  *****

  Aj tá najlepšia idea, ak je inštitucionalizovaná, stáva sa potenciálne nebezpečnou pre svojich zástancov. Hlboko sa skláňam pred každým (aj pred hrdinkou tohto filmu), kto veci myslí natoľko vážne, že je ochotný kvôli nim ísť až na hranicu svojich schopností. Tento film ma citovo úplne "rozobral", ale keď sa moje emócie stabilizovali, užasol som nad hĺbkou a rôznorodými interpretačnými možnosťami tejto "fresky zo života". IFF BA 2014.(3.12.2014)

 • eLeR
  *****

  Čo je veľa to je moc. Rada by som nahliadla aj do ostatných rodín v ich farnosti, ako to u nich chodí. Lebo toto tu nebolo ani tak výsledkom viery, aj keď farárkov pokec s mladými na začiatku tiež bolo niečo, ale výsledkom matky. Franziska ju dala tak dokonale, že ja som len žasla, čo je to za trúbu. Neskoro je plakať medzi truhlami. Toto bol film ako pre mňa stvorený a ja som ho tak dlho obchádzala. Skvelo napísané, natočené a zahraté.(5.5.2016)

 • fremy
  ****

  Víra nebyla ještě nikdy tolik zábavná a zároveň věrohodná.(8.7.2014)

 • sochoking
  *****

  Keď bola Maria na spovedi, tak to vyzeralo, akoby rozprávala do strúhadla na zemáky!(23.1.2015)

 • - KJB, Katholische Jugendbewegung der Piusbruderschaft, německá mládežnická odnož Kněžského bratrstva svatého Pia X., které je ve filmu zmiňováno, snímek kritizuje a spolu se startem filmu v německých kinech 20. 3. 2014 zveřejnila krátký spot, který má Bratrstvo představit v odlišném světle „Možná že se na Berlinale oceněný režisér bude na konci tohoto krátkého snímku divit, že Bratrstvo nemá ve skutečnosti s dějem a herci ve filmu vůbec nic společného,“ nechala se oficiálně slyšet organizace KJB. Zmíněné video lze zhlédnout zde. (koenigsberg)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace