Baraka - Odysea země

USA, 1992, 96 min

Ron Fricke

Ron Fricke
  • flanker.27

Dokonalý důkaz toho, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Vždy dám přednost Davidu Attenboroughovi. A ne, nemůže za to školní projekce.(13.6.2014)

Cesta obrazem, napříč celím světem. Baraka je obrazová vizualizace, zachycující aktuální stav světa. Devadesáti minutová procházka kulturami národů, přírodní scenérií, až po koloběch moderní civilizace. Projít se po planetě zemi od A do Z, to je Baraka.(11.2.2005)

Film, který ma mnoho slov ,ale ve formě hudby a obrazu.(5.7.2006)

Tento film som videl dosť neskoro po jeho vzniku a čakal som hroznú nudu, ktorá mi nebude mať čo ponúknuť, kedže každý rok sedím na nejakom Envirofilme, Ekotopfilme a pod. Ostal som však zarazený. Tento film vážne dokáže šokovať a udržať diváka v pozornosti. Porovnania "ľudského" a "prírodného" sveta sú fantasicky oživujúce a hravé. A konečne viem, odkiaľ mal Horner inšpiráciu pre BRAVEHEART a rovnako odkiaľ bral Mark Isham ten zimomriavkový žalospev pre HMLU. Príjemný a výnimočný film...(25.3.2009)

Tento dokument mě přikoval k obrazovce už od první minuty. Pro mě jeden z nejlepších a nejsilnějších dokumentů, co jsem viděl. Tady je vidět, že opravdu k vyjádření pocitů není třeba říci ani jedno slovo. Až tady na ČSFD jsem si uvědomil, že je to natočeno v roce 1992 a po vizuální stránce to je nádhera! 9/10(21.12.2012)