Baraka - Odysea země

Dokumentární

USA, 1992, 96 min

Ron Fricke

Ron Fricke

Pohltí, nepustí. Baraka je skvostem mezi dokumenty! A to jak hudebním, tak i vizuálním.(14.10.2008)

Rozpočet $4miliónyTržby USA $1,332,110Tržby Celosvetovo $-/70%/(25.6.2007)

Vizuál je krásný, ale nebylo by to tak povedené bez úderného hudebního doprovodu. Skvělý film na Nový rok.(1.1.2016)

Neviem, ci je to z mojej strany objektivne hodnotenie, kedze som to videl pod miernym :) vplyvom zeleneho dymu, ale mozno prave to vyvolalo u mna pri sledovani Baraka nezabudnutelny zazitok...(22.4.2005)

Tento dokument mě přikoval k obrazovce už od první minuty. Pro mě jeden z nejlepších a nejsilnějších dokumentů, co jsem viděl. Tady je vidět, že opravdu k vyjádření pocitů není třeba říci ani jedno slovo. Až tady na ČSFD jsem si uvědomil, že je to natočeno v roce 1992 a po vizuální stránce to je nádhera! 9/10(21.12.2012)

• - Film nakrútila trojčlenná skupina tvorcov za 14 mesiacov v 24 krajinách na 6 kontinentoch. (Flipper)

• - Baraka je staroveké moslimské slovo, znamenajúce požehnanie, dych, alebo esenciu života. (Flipper)

• - Baraka byla za více jak dvacet let jediným filmem, který se točil v 70mm Todd-AO formátu, jenž byl vynalezen v 50.letech. Předchozí snímek natočený v tomto formátu bylo Poslední údolí (1971). (DareDeer)