Kostka 2 - Hyperkrychle

Kanada, 2002, 95 min

Andrzej Sekula

Andrzej Sekula

Mark Sanders

Titul "Kocka" považujem za jeden z najlepších horrorov z kanadskej produkcie. Je to výborný, originálny, atmosferický film, ktorý som ohodnotil plným počtom hviezdičiek. Päť rokov po jeho premiére, v roku 2002, bola natočená druhá časť "Kocka 2: Hypercube". Ako to už väčšinou býva pokračovanie nedosahuje kvality svojho predchodcu. Tak to je i v tomto prípade. No i tak ma to zaujalo. Klaustrofobické prostredie gigantickej kocky, kde prestávajú platiť fyzikálne zákony a slovo realita stráca svoj zmysel, som si užil. Skvelý multidemenzionálny kvantovo paralelny sci-fi horror. ****(26.10.2016)

70%(16.4.2009)

No tak v tomhle filmu hodněkrát sežerou Jerryho, je tam slepá japonka která je nejnebezpečnější hacker na světě (nevím jestli má monitor v Brailově písmu :-) no a prostě celkově jim to ujelo protože se tvůrci pokoušej o triky (chyba) holt k něčemu dvojka natočit nejde.(21.1.2005)

Videl som to ako polsedné (tretie) v poradí. Nie je to pokračovanie, skôr nová daptácia. Má uplne inú atmosféru. Koniec je "štandardnejší" ako u jednotky a trošku menej vykonštruovaný ako u trojky (0). Tak ako séria SAW ani Kocka už po prvej časti nemá čo nové povedať, ale toto bol sympatický pokus o totálne využitie triválneho nápadu. Počas filmu som sa nenudil, na Kari Matchett sa dobre pozerá a ultra lacné triky sú celkm šikovne použité, že úplne prepáčim dementnú predtitulkovú scénu... Ak sa vám cnie za jednotkou odporúčam EDEN LOG...(18.8.2009)

• kinej

Krom toho, že už celé pojetí je nesmysl mi zde vadili špatné triky a ubohé hercké výkony. Napětí se jaksi nedostavilo a to činí tento film nezábavným a nudným.(3.6.2005)

• - "Rtuť" na konci filmu byla vytvořena programy Real Flow a Real Wave. (Piggsy)

• - Okolo 8. minuty je možné zahlédnout, že Kate (Kari Matchett) má na těle přichycen mikrofon. (Terva)

• - Spoiler: Bonusy DVD obsahují prodloužený konec, kde Kate říká, že celkový čas strávený v kostce byl okolo sedmi minut. (Piggsy)