Kostka 2 - Hyperkrychle

Andrzej Sekula

Andrzej Sekula

Mark Sanders
  • Phobia

Tvůrci vzali "Kostku 1", ponechali původní zápletku skoro do detailu, ale vysekali z ní všechno dobré, zvláště pak myšlenku. Spláchli do hajzlu veškerou atmosféru a nahradili ji debilními počítačovými triky, reálně vyhlížející pasti zaměnili za hyperkrávoviny ála rotující nesmyslné něco a podobně. Pro jistotu také vypustili veškerou logiku, obsadili necharismatické herce, všem místnostem dali sterilně bílou barvu, snad aby divák nevypadl ze stereotypního, nudného tempa. A ten konec - what the fuck...?!? Jak dokazuje nízkorozpočtová, leč úspěšná jednička: méně je někdy více. Velice chabé pokračování, ani nevím, proč hodnotím tak vysoko... snad, že jsem viděla i horší filmové průjmy. 39%(17.4.2009)

• AngelAngie

Už nikdy víc, otřes, nuda, nulové efekty.(30.5.2008)

• Melies

0 / 10 Kocka 2 bol jeden z tých filmov, na ktoré som sa pomerne tešil, za čo mohol hlavne strašný hype okolo prvého dielu, no to čoho som bol svedkom bola jedna veľká, kockatá nočná mora - osmička absolútne nulových charakterov blúdi v nejakom rádoby premyslenom pletenci viac či menej nebezpečných miestností a snaží sa exnúť čo najefektnejším spôsobom. To je všetko, o príbehu sa tu nedá hovoriť, pointa je slabá ako trikrát lúhovaný čaj a výsledný dojem z filmu je tým pádom veľmi, veľmi zlý. Berúc do úvahy fakt, že ide o druhý diel, ktorý je len priehľadným pokusom o nasyslenie ďalších drobákov do peňaženiek nenažratých producentov, nemôžem film ohodnotiť inak - odpad!(26.2.2005)

No, nechytá sa to na jednotku, ale bavil som sa i napriek tomu odpornému xichtu G. W. Daviesa. A tiež Sekula je dosť dobrý!(2.3.2009)

• Hrabka

Asi lepší než dokopaná trojka, ale přitom o dost horší než pikantní jednička. Pasti jsou až příliš hnané do té největší geniálnosti, což nepůsobí moc dobře. Konec divný. Podprůměrná zábava, čekal jsem víc. Škoda. 40%(9.4.2009)