Rovnica Most Violent Year sa rovná Most Violent Movie v tomto prípade neplatí. Most Violent Year je totiž pomerne pokojná, komorná vzťahová gangsterka, akurát namiesto gangstrov s podnikateľmi a štýlom odkazujúca na staršie kultové kúsky typu Kmotr. Poctivá filmárčina, remeselne veľmi slušne natočená, dobovo vierohodná, s poctivo budovanou atmosférou a dôrazom na postavy, lenže tomu chýba výraznejšia gradácia. Isaac hrá tradične perfektne a pripomína mladého Al Pacina, Jessica Chastain výborne sekunduje, aj keď je trocha nevýrazná vzhľadom na jej úlohu v príbehu. Celé je to však trochu obyčajné. Rozhodne nejde filmu uprieť snaha, režisérovi talent a slušne napísaný scenár, ale zostalo len u toho bez nejakého prekvapivého momentu alebo zvratu v príbehu. Výsledok je síce zaujímavý, ale po celý čas pomerne nevzrušivý. Za ten poctivý kus filmárčiny by som chcel udeliť viac bodov, ale nejako chýba dôvod hnať hodnotenie vyššie. Výsledok je zaujímavý, na jedno pozretie veľmi fajn, ale nevidím zmysel prečo sa k Most Violent Year z akéhokoľvek dôvodu čo by len raz vrátiť alebo na neho spomínať. CELKOVO: 3* (6/10)(17.3.2015)

• S.Quentin QUALE

Místama jsem ze začínál seriózně obávat, že to nikdy neskončí. Dlouhé, nudné, v podstatě bez atmosféry. Nebrat. 35%(4.4.2015)

Puristické drama, které se rozjíždí pomalu, ale jistě jako parní lokomotiva - Sidney Lumet by měl radost. "A Most Violent Year" je příběh charismatického podnikatele, pro kterého jsou v životě nejdůležitější dvě věci - hrát podle pravidel a zvítězit. Jeho nejriskantnější projekt se ale pomalu bortí, a tak začíná být jasné, že minimálně jeden z těch cílů je vážně ohrožen, když se hrdina se tak ocitá v kleštích mezi nelítostnou konkurencí, policejním vyšetřováním a rodinnými problémy. Cíleně tlumené drama oživují perfektně načasované akční scény, skvělé obsazení herci naplno využívají potenciál scénáře a precizních dialogů. Chyb je pramálo - místy nevyvážený rytmus některých scén a celkově pomalé tempo, zbytečně zamlžený poslední dialog a hlavně postprodukce, která to trochu přeťápla s barevnou korekcí, takže všichni vypadají jako by měli žloutenku. Pro těch pár nejsilnějších scén - honička v tunelu, honička na mostě, jelen, 3-4 klíčové dialogy - tomu ale bez váhání uděluju soukromý titul "krimi roku".(25.8.2015)

„MUSÍŠ SI UVĚDOMIT, ŽE SE V TĚCHTO NEBEZPEČNÝCH ČASECH MUSÍŠ ADAPTOVAT. NENÍ TO JAK ZA STARÝCH ČASŮ…“ /// Těžkej život podnikatele s topným olejem v N.Y. na počátku 80tejch let, tedy období, který je považováno za nejnásilnější v dějinách města. Abel Morales svádí nečestnej konkurenční souboj, kterej přerůstá v ohrožování životů jeho rodiny. Nejde jen o život, ale taky vo prachy, protože tenhle bordel moc parády v pokladně nenadělá… Dramatický vyprávění (prej v podobným duchu jakoby ho tvořil Sidney Lumet) o tom, že se jednou daří a jednou zase ne. Nebo vo tom, že co tě nezabije, to tě posílí. Film s atmosférou těch časů a vystupňovaným dějem, má uvěřitelný herce a dobrýho režiséra, kterej tentokrát (lehce) nakoukl do mafiánskýho prostředí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jel jsem v LTO. 2.) Mám rád filmy o mafii, která není vidět. 3.) Thx za titule ,,richja“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(22.3.2015)

Slušné s dobrou témou ale nijako objavné, či strhujúce. ťahajú to hlavne vynikajúci herci 7/10(6.1.2016)