Dobrý film. No buď som nechápal konanie postáv vlastnou chybou, alebo preto, že bolo nezmyselné, či nedostatočne vysvetlené. Jedno ale viem, keď chcem byť čestný a niekto mi so zbraňou v ruke pravidelne kradne produkt, ktorý predávam, riešim to cez políciu, nie inak alebo vôbec. A keď som naopak ten zlý, nekradnem tovar po troške, ale snažím sa zastaviť konkurenta, aby odkúpil strategickú zlatú baňu. V tomto mu totiž nikto ruky nezväzoval. Dokonca si od svojich konkurentov na obchod, ktorým definitívne ovládne trh, požičiaval peniaze. V prenesenom zmysle, odpíjali mu z pohára, zatiaľ čo ho sledovali, ako si kope novú a lukratívnu studňu. Žeby všetkých takto zmiatol výstrih Jessicy Chastain, tomu sa mi nechce veriť. Ale vysvetlovalo by to mnohé.(2.3.2016)

Neskutečná, čistokrevně podprahová záležitost pro ultimátní fajnšmekry. Film, který dominuje přesně v těch aspektech, kterých si řadový divák na první dojem vůbec nevšimne, nebo neregistruje. Střih, civilní herecké výkony, mrazivá atmosféra zimního 80´s New Yorku, x dialogových scén bez hudby a naprosto vyrovnaně gradovaná zápletka, v podstatě bez jediného hluchého momentu. Samozřejmě to nemá tak dramatickou výpovědní hodnotu a není to tak epické jako lépe hodnocení bratříčkové žánru, ale jako nenápadná low budgedová alternativa (ne)gangsterky proč ne. V podstatě malé drama plné velkých emocí a chuti fandit hlavnímu hrdinovi, který se zprvu díky scénáři jeví jako nejistá persona, ale postupem času vše vygraduje přesně jak má. Chastian a Isaac fantazie.(25.6.2015)

Film, kterýmu by člověk chtěl dát víc za tu poctivost a snahu, ale nějak to nejde. Isaac nicméně boží.(20.2.2015)

Puristické drama, které se rozjíždí pomalu, ale jistě jako parní lokomotiva - Sidney Lumet by měl radost. "A Most Violent Year" je příběh charismatického podnikatele, pro kterého jsou v životě nejdůležitější dvě věci - hrát podle pravidel a zvítězit. Jeho nejriskantnější projekt se ale pomalu bortí, a tak začíná být jasné, že minimálně jeden z těch cílů je vážně ohrožen, když se hrdina se tak ocitá v kleštích mezi nelítostnou konkurencí, policejním vyšetřováním a rodinnými problémy. Cíleně tlumené drama oživují perfektně načasované akční scény, skvělé obsazení herci naplno využívají potenciál scénáře a precizních dialogů. Chyb je pramálo - místy nevyvážený rytmus některých scén a celkově pomalé tempo, zbytečně zamlžený poslední dialog a hlavně postprodukce, která to trochu přeťápla s barevnou korekcí, takže všichni vypadají jako by měli žloutenku. Pro těch pár nejsilnějších scén - honička v tunelu, honička na mostě, jelen, 3-4 klíčové dialogy - tomu ale bez váhání uděluju soukromý titul "krimi roku".(25.8.2015)

J. C. Chandor, režisér, kterého se vyplatí sledovat! A Oscara Isaaca taky.(27.12.2015)