Smradi

Brats, The

Česko, 2002, 93 min

Takový hezký milý filmeček, který přejde a bude zapomenut. Petra Špalková je skvělá charismatická a sympatická herečka. Určitě by si zasloužila více dobrých rolí, protože mě se její výkon opravdu líbil.(9.1.2005)

Velmi povedený český film s dobrými hereckými výkony. Kontroverzní téma rasové nesnášenlivosti a předsudků se do naší společnosti opravdu hodí.(27.12.2006)

Nějak jsem nepochopil, proč bylo užito tolik velkých celků z ptačí perspektivy. jinak opravdu skvělý příběh, byť trochu nedotažený do konce.(7.10.2003)

• Pedestrian

Dobré jen ze strany dětských herců. Ruční kamera filmu akorát tak napomáhá k jeho celkové prázdnosti (detailní záběry na tváře postav) a laciné efektnosti (podívejte, jak umím s kamerou parádně kroužit kolem stolu & snová sekvence). Tu kameru Smradům neodpustím a tu třetí jim nedám. Už třeba jen kvůli té směšné zápletce.(16.12.2008)

Jeden z lepších českých filmů, co ukazuje chování lidí, mládeže, skutečně takové ostré, jaké skutečně je. Moc mě to dramaticky zasáhlo i jenom v televizi, vůbec bych něco takového českého nečekal. Samozřejmě amatérská režie i herecké výkony, ale výborný scénář.(29.1.2009)

• - Autorka scénáře Tereza Boučková se inspirovala vlastními zážitky s výchovou adoptovaných romských dětí, které ztvárnila také v románu „Rok kohouta“ u roku 2008. (Ded@M@tes)

• - Doplnění a především závěr situace kolem adoptovaných dětí z filmu lze vysledovat ve 13. komnatě Terezy Boučkové (2012). (Spiizy)

• - Autobusová zastávka nacházející se na návsi obce byla postavena pouze pro potřeby natáčení, Obě skutečné autobusové zastávky v obci totiž leží na hlavní silnici, která přes náves nevede. (Zdroj: ČSFD.cz)