poster

Ostrov

  • Jižní Korea

    Seom

  • SK název

    Ostrov

  • EN název

    Isle, The

Drama

Jižní Korea, 2000, 86 min

Režie:

Ki-duk Kim

Komentáře uživatelů k filmu (147)

  • mab
    *****

    
Tento film je zvláštní, míchá se v něm poetika (mladá, nezkušená a nezkažená dívka) s drsností možné reality(zbytek světa). Dívka se zamiluje do jednoho ze zákazníků a to je počátek jejího konce jak fyzického, tak morálního. I když názory jsou různé, mně se tento koktejl líbil.(20.7.2011)

  • Proserpina
    ****

    Ak tento film pozeráte ako "normálny", môže sa zdať zbytočne brutálny. Treba sa naň pozerať ako na akési podobenstvo o tom, ako si ľudia dokážu naozaj zbytočne brutálne ubližovať, nie fyzicky, ako je to na obrazovke, ale psychicky alebo duševne (nazvite to ako vám vyhovuje), a nielen navzájom, ale i sami sebe, keď siahnu naozaj hlboko do svojho vnútra a spôsobia si hrozné poranenie (vo filme zobrazené naozaj brutálne, som si musela zakrývať oči a takmer fyzicky som to cítila). Odteraz, keď uvidím rybárske háčiky, spomeniem si na tento film.(14.2.2012)

  • de.ardoise
    ***

    Za plnou to tentokrát bohužel nebude, film trpí přílišnou přemírou sadomasochismu a sadismu uplatňovaném nejen na lidech a jejich orgánech, ale i na zvířatech. ryby se tu stávají ideálním objektem pro vyjádření těch nejzvrácenějších a nejtemnějších lidských pohnutek, nálad a pocitů. Myslím, že krásný (ne lacině) a hluboký film o lidských vztazích se dá natočit i bez krutosti páchané na zvířatech. Tenhle film ukazuje jeden extrém nezávislého a uměleckého filmu. Tomuhle tleskat nechci a nebudu... Ale jinak je to téměř uchvacující...)(23.1.2006)

  • Cooolboy
    ***

    Nikdy som nemal vzťah k rybárčeniu a tento film ho vo mne ani nevzbudil. Je však fakt, že to ani nebolo jeho hlavným motívom. Z môjho pohľadu to bol nekonečný pohľad na zaujímavú scenériu (ako ináč, takmer bez slov) avšak s veľmi čitateľnou a teda nudnou dejovou líniou. Symbolika s háčikmi je síce pekná ale niektoré scény boli mierne povedané nechutné. Je síce to typické pré Kóreiské snímky ale mne tu chýba aj niečo ďalšie, čo by z toho robilo skevlý film. Viem si predstaviť aj lepšiu formu spracovania úteku pred realitou. 6/10(11.6.2006)

  • josmart
    *****

    Plovoucí domečky na jezeře a příběhy lidí, kteří v nich žijí. Poezie, morbidita, krásná příroda.(4.11.2009)

  • carnacv
    **

    Film celkově téměř o ničem a to po všech stránkách. Myšlenka sama o sobě je však velmi geniální.(31.7.2011)

  • sihaja
    ****

    Ostrov tematizuje sexualitu a oddalování se lidství. Uprostřed jezera žijí oba hlavní hrdinové v maličkých chatkách, kteří spolu naváží vztah založený právě na sexualitě. Němá Hee-jin, která do té doby nabízí své tělo ostatním usedlíkům jezera, zabije prostitutku, která se stala její sokyní a brutalita nabírá čím dál tím větších obrátek. Filmu dominuje posedlost, vulgárnost, brutalita, ale i krása. Pro tu má Kim Ki-duk cit. Společně s kameramanem dokáží vykouzlit nečekaný kontrast. Například, když si v jedné scéně hlavní hrdinka strčí háček na ryby do rozkroku a v další jej Hyun-Shik téměř až něžně vyndává. Zobrazovaná brutalita působí ve snímku absurdně a zbytečně.(18.2.2012)

1 3 5 6 7 8 následující >>