Les sebevrahů

Les

Horor

USA, 2016, 87 min

• verbal

Někdy člověk prostě ví, že leze do nudné až otravné slaboduché pičoviny plné pomatené ťamanské mykologie a s kokotskou pointou, a přesto mu to nedá. Ale zase pak není až tolik zklamán, když dostane přesně to, co očekával, v tomto případě další unylou Nenávist v lese, kde k dokonalé spokojenosti všech anime otoků (mozku) chyběli už jen Pikaču, Afrosamurai a Goro, bílý pes. Když ťamanovi rupne ze všeho toho stresujícího koptění ve Fudži a nemá doma plyn, žiletky, vercajk na harakiri nebo lustrhák, na kterém by si v klidu hodil mašli, odchází roztrhat kalendář do bubuhvozdu Aokigahara, aby se pak mohl místo reinkarnace v Pandu seknout na Honšú a xmrti tam děsit slabomyslné japonské školačky a uživatele Yošitčuněho. A sem přijíždí slizká Natálie s beznadějným režisérem jménem Záda v zádech, aby zde s americkou hysterií a urputností tupě pátrala po svém pičím dvojčeti, jež se vydalo do lesa patrně pro pár hub šitake na polívku a nakonec si tu kulajdu omylem vylepšilo lysohlávkami. Halušky pak při tom lesním kempování pak mají úplně všichni a jsou vskutku strašlivé! Dvakrát za film na ně ukrutně bafne škaredá tokijská důchodkyně a jednou nasraná Reiko Kitamori, které se sem raději zaběhl kishu, aby ho nesežrala. Jinak jen hrůzostrašně šumí les a všichni se chovají jako úděsní kokoti, aby nakonec dospěli závěru natolik příšernému, že po něm má střízlivý Indoevropan i bez THC v krvi chuť mrdnout o zem ovladačem a zařvat: “Volím tebe, Toširo Mifune!“.(17.2.2016)

• Wacoslav1

Ale jo pokud jste nikdy před tím žádnej pořádnej horor neviděli, tak to postačí. Jinak ruce pryč! 20%(2.3.2016)

• akisha

Pouze a jedině za Natalii Dormer dávám dvě hvězdy. Člověk by řekl, že v roce 2016, u filmu s dost dobrým námětem založeným částečně na skutečnosti, s očividně dostačujícím rozpočtem, exotickými lokacemi Japonska a Natalii Dormer, by mohlo vzniknout něco alespoň PRŮMĚRNÉHO. Ovšem tohle v bubu scénách (které jsou samozřejmě pro horor stěžejní) padá někam do béčkovo céčkových vod nejhoršího druhu nízkorozpočťáků, co se k nim člověk nachomýtne spíš omylem. Scéna jako že hrdinka se pomalu přibližuje k osobě, které není vidět do obličeje, pak se najednou osoba prudce narovná, má velmi strašidelně démonický ksicht a následuje trhavý střih kdy se ksicht přibližuje do kamery, je v tomto filmu modifikovaná do několika stejně nudných variací způsobujících leda nasrání nad takovým nedostatkem invence. V jiný scéně zas týpek se plazí po zemi stylem školníka ze Silent Hillu, což se absolutně a nehorázně vůbec nehodí do stylu filmu. Celou dobu sledování jsem byla strašně nasraná a konec to ztvrdil. Ne, Ne a ne!(3.9.2016)

• TedGeorge

Horor obydlený Natalii Dormer a Taylorem Kinney měl přinést víc než jednu povedenou lekačku a občas fungující atmosféru. Kolem a kolem nuda, která si váš čas nezaslouží. + velmi mizerný konec.(14.3.2016)

Hlavní postava mě moc nebrala, protože její ztvárnění bylo takové bezduché a nesympatické. A ještě k tomu dvojrole. To moc Natálii Dormer nevyšlo. Jinak les vypadal úplně obyčejně, strašidelným ho dělaly jen historky. To že v něm byli sebevrazi a mrtvoly, mi nepřišlo děsivé a ty vidiny, to byla prostě hororová složka filmu. Nebýt pár míst, pár domů a pár Japonců, tak by se to mohlo odehrávat v pdostatě kdekoliv s podobným smíšeným lesem. Celkově to působí hodně zaměnitelně. Příběh je svou podstatou velmi prostý, zpracování pokulhává, ale celkově s tím nemám až tak nějaký problém. Snažili se z toho udělat sice atmosférický film, což nevyšlo, protože duchařina a halucinace všemu vévodí, ale v tom pojetí se z toho stává trochu chaos, který se dá brát i jako chtěný. Pro mě je to klasická průměrná duchařina, s pitomým koncem, což je klasika. Nic víc, nic míň.(24.8.2016)