poster

Les sebevrahů

 • USA

  The Forest

 • Slovensko

  Les

Horor

USA, 2016, 87 min

Režie:

Jason Zada

Hudba:

Bear McCreary

Producenti:

David S. Goyer

Střih:

Jim Flynn

Kostýmy:

Bojana Nikitovic
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  **

  Amíkům už jsou jejich lesy příliš malé, takže usilovně hledají jiná místa ve světě, kde bezpečně zaklepat bačkůrkama. Vemte si takové Japonsko (ve skutečnosti však Srbsko). To má jedno obzvlášť super místo, tzv. Les sebevrahů. Už jenom ten název evokuje spoustu morbidní zábavy ve společnosti životem omrzelých dušiček. Ale bohužel, zas taková sranda to není. Blonďatá Natálie tam hledá obarvenou Natálii, v husté zeleni se samozřejmě ztratí: tam trpí haluškami, blázní a přestává věřit svému komplici, co by jí rád přeříznul. Nebo snad pomohl? Je to vlastně fuk, nepovede se mu nic. Stejně jako filmu se nepovede vás pobavit, napnout nebo alespoň trochu vyděsit. Tak snad jindy.(15.2.2016)

 • cheyene
  ***

  Průměrný horor, jenž má ovšem zajímavý námět, z kterého se možná dalo vytěžit poněkud více. V zásadě na mě tento snímek působí dosti lacině, nikterak velkolepě, a domnívám se, že v produkci Španělů či Japonců by mohl dopadnout i lépe. Těžko říct. Každopádně je tu pár povedených lekaček a první noc v lese sebevrahů je vskutku zdařilá svoji atmosférou.(25.7.2016)

 • juta
  **

  Film, na který jsem se těšil mě nakonec zklamal. Nevyužil svůj potenciál, který měl jako hrom a scénář psal zase někdo, kdo neví, co diváka v dnešní době baví. Bohužel konec to celé zabil a udělal z Lesa sebevrahů silné béčko.(25.6.2016)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Les sebevrahů povaužji za povedenější, i když taky není nic extra. Tento mi přišel moc často trapný, takže jen slabučký dvě. 35%(10.2.2016)

 • maddy
  **

  Film sebevrahů. Točiť film o japonskom lese samovrahov Aokigahara a nevykúzliť v tom lese ani kúsok atmosféry, tomu sa hovorí zlyhanie (aj keď sa síce točilo v Srbsku, keďže získať povolenie od japonskej vlády točiť v Aokigahara nie je jednoduché, no neprečítať si to na internete, tak bežný európsky divák to nemôže poznať). Každopádne, Forest má na horor viac ako sľubný námet, no bohužiaľ ostalo iba pri ňom. Samotný film vôbec nič zaujímavé neponúkne a jedná sa o tú najštandardnejšiu druhoradú ducharinu, ktoré svoje zlaté časy zažívali tak desať rokov dozadu, keď sa po úspechu výborného Kruhu a Grudge veselo remakovali všetky tie Temné Vody, Clony, Zmeškané Hovory a im podobné. The Forest od nich nemá ďaleko a je z toho iba ďalšia úplne neatmosferická a nestrašidelná hororová báchorka, ktorá sa spolieha iba na tie najotrepanejšie ľakačky. Prvú hodinu sa v nej nič zásadné nestane, iba dianie občas naruší s dejom absolútne nesúvisiaca ľakačka, napríklad keď bezdomovec udrie na okno taxíka v ktorej sedí hlavná hrdinka alebo v hoteli na ňu vybafne babička majiteľky a s očakávaným príchodom do lesa to je ešte horšie. Namiesto akéhokoľvek zintenzívnenia, sa z toho čoraz viac sa stáva nezmyselný horor, ktorý ma v poslednej polhodine úplne stratil a bolo mi absolútne jedno čo sa v ňom deje a ako to celé skončí, pretože mám pocit, že to celé nedávalo zmysel už ani samotným tvorcom. Keby Forest ponúkol aspoň jednu zaujímavejšiu alebo akokoľvek nápaditejšiu scénu, tak možno nie som taký prísny, keďže ono to zase nijako neurazí, avšak ani nijako nenadchne a je to iba obyčajná, maximálne priemerne zrežírovaná rutina bez štipky čohokoľvek zaujímavého. CELKOVO: 2* (4/10)(14.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace