poster

Les sebevrahů

 • USA

  The Forest

 • Slovensko

  Les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 87 min

Režie:

Jason Zada

Hudba:

Bear McCreary

Střih:

Jim Flynn

Scénografie:

Kevin Phipps

Kostýmy:

Bojana Nikitovic
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • schizmo
  **

  O nic lepší, než jeho předchůdce...(6.10.2016)

 • kingik
  ***

  Aokigahara - to je takový překladatelský oříšek. Pro herečku Natalie Dormer bylo oříškem do tohoto zlými pověstmi opředeného lesa zavítat, aby se z něj vrátila živá a zdravá. Ale co, stát se jí stejně nic nemohlo, tamní přízraky si na ni vyšlápnout ani nemohly, když se komplet natáčelo v Srbsku. Divák je tedy v prvé řadě ochuzen o autenticitu lesa s neblahou pověstí, do něhož si to ročně chodí "hodit" stovka sebevrahů, místo toho je divákům naservírován kašírovaný (srbský) les, kde můžete místo přízraků potkat tak maximálně Djokoviče, Kokotiče a spol. Ovšem nevěšte hlavu, kvalitní harakiri můžete spáchat i v evropských hvozdech, je-li při ruce hutný příběh, kvalitní herci a neselhávající režisér. Natalie Dormer v dvojroli sice může potěšit své fanoušky, i ti můžou ale spílat herečce, že do své role nedala vůbec nic. A děravý scénář jí ke všemu předepisoval, aby se ve "strašidelném" lese potýkala s divným australským průvodcem, s ještě divnější japonskou studentkou, přízraky a se značným šálením mysli. Což o to, dohromady to není málo, je to ale jen zlomek toho, co zajímavý námět skýtal. Režisér zazdil, co se dalo. A v podstatě pořád dokola opakoval ty samé, podle něj osvědčené "halušky", navrch přidal porci ohraných a primitivních lekaček. Dá rozum, že na zmizení jedné polovičky dvojčat je něco divného a tajuplného, nemůže s tím ale operovat celý film. Stejně tak nemůže šálit diváka nevyjasněním úmrtím rodičů dvojčat, když je hned z prvního retro záběru zřejmé, že se celá tragédie odehrála ve skutečnosti jinak, než jak je popisována, čímž film bude nejednou obtěžovat, a nechá si vysvětlení pochopitelně až na závěr, kdy už i Lojzík Kuldanů věděl, jak se věci mají. Jak režisér strašil a vyvolával strach a neklid, to bylo kolikrát útrpné. Něco potenciálně děsuplného rozjel, následně to ale skončilo nechtěně směšně. Hrstka mrtvol v lese budila dojem, že i v Boubíně se občas nechtěně na větvi uškrtí nějaký ten neevidovaný turista. Režisér příliš hrůzných záběrů do svého filmu neaplikoval, i když byl jistě přesvědčen, že straší maximálně, o něco lépe se mu dařilo ve střídání dne s nocí, kdy byl k vidění nějaký ten zajímavější, sice pramálo vysvětlitelný výjev, přesto jen průměrný záchvěv hororu, který mohl vypadat nadprůměrně strašidelně a podmanivě, kdyby jej režisér dokázal patřičně na úrovni zrežírovat. Plusem je solidní tempo filmu, kdy se nad blbostí i jalovostí tvůrců nedá tolik zamýšlet. Do srbské Aokigahara jen na vlastní nestrašidelné nebezpečí, případně v podroušeném stavu. V kině by film svým mrzkým zpracováním neobstál, je to na vrácení vstupného, na dvd se ta tvůrčí nemohoucnost dá (relativně) ustát. 5/10(30.1.2017)

 • juta
  **

  Film, na který jsem se těšil mě nakonec zklamal. Nevyužil svůj potenciál, který měl jako hrom a scénář psal zase někdo, kdo neví, co diváka v dnešní době baví. Bohužel konec to celé zabil a udělal z Lesa sebevrahů silné béčko.(25.6.2016)

 • MikeCool
  **

  Přes bezpochyby velký potenciál a kvalitní námět ohledně skryté hrůzy v skutečném lese sebevrahů, byl výsledek bohužel velice tristní, režijně nezvládnutý a scenáristicky hozený do koše. Celkový dojem tak želbohu působí velice podprůměrně. Převeliká škoda. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.1.2016)

 • Wacoslav1
  *

  Ale jo pokud jste nikdy před tím žádnej pořádnej horor neviděli, tak to postačí. Jinak ruce pryč! 20%(2.3.2016)

 • - Annabelle Wallis sa uchádzala o hlavnú ženskú úlohu. (Kristine1)

 • - Herci, představující duchy ubasute, během natáčení vůbec nic neviděli, neboť měli nasazené kompletně bílé kontaktní čočky. (Zdroj: Falcon)

 • - Do povedomia ľudí sa miesto, kde sa dej odohráva, čiže les Aokigahara, dostal už v roku 1960, kedy japonský spisovateľ Seicho Matsumoto napísal román „Nami no To“, ktorého dej sa odohráva práve na tomto mieste. (Kub_ees)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace