71 (festivalový název)

'71

Akční / Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 2014, 99 min

Skvělá atmosféry i herci vtáhnu okamžitě do děje a pustí až na konci.(22.8.2014)

Atmosfera hutná tak ze by se dala krájet . Dobové drama s výborným castingem.a malým zrzavým klukem(5.7.2014)

Nejako takto a ešte podstatne horšie vyzerá honba za takzvanými "vyššími cieľmi" v mene "XYZ", ktoré sa tisícročia ľudstvo snaží dosiahnuť prostredníctvom vojny. A ono to stále nechce a nechce fungovať a tie "vyššie princípy" sa vždy rozplynú v realite života a smrti ako fatamorgána. Hádam raz zmúdrieme...aj keď zatiaľ to veľmi ružovo nevidím.(13.3.2015)

Konflikt v Severním Irsku či v Irsku obecně nám bývá většinou podáván ze strany Irů, kdy jsou oni jednoznačnými obětmi. To nechci nijak výrazněji rozporovat, ale ne vše, co se dělo v ulicích bylo černobílé. ´71 je pohledem obyčejného britského vojáka Garyho Hooka, který se nestihne evakuovat a musí osamocený bojovat o přežití v divokém prostředí Belfastu. V patách mu je IRA a jeho přežití se nehodí do krámu ani britské rozvědce, která si hraje na vlastním písečku. Gary je tak odkázán jen sám na sebe, anebo na nezištnou pomoc belfastských obyvatel. S filmem jsem neměl ten nejmenší problém. Akční stránka věci na úrovni, prostředí i atmosféra jsou podávány za syrova a herci odvedli slušnou práci, přičemž Sean Harris si tady střihnul s chutí dalšího hnusáka. Snad jen kamera byla místy až příliš divoká, když se snažila působit autenticky. Ale to se dalo vydžet. Katoličtí Irové si tohle do své filmotéky asi nepořídí, ale já jsem spokojen. 80%(30.1.2015)

Znepokojujúca vojenská dráma s namakanou muzikou o chlapíkovi (vojakovi) menom Gary Hook, ktorá v podstate nebola ani o ňom, ked' sa to tak zoberie. Celý film som čakal, že urobí jeden nečakaný ťah alebo fintu, a on ani hovno!(7.2.2015)