71 (festivalový název)

'71

Akční / Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 2014, 99 min

Dobré zpracování a zápletka... na mě byla bohužel až moc zapletená a nejspíš se mi jí nepovedlo úplně rozplést :-/ není to sice úplně na škodu, ale asi bych ocenila alespoň nějaký náznak toho, komu o co vlastně šlo... Takhle to tak nějak vypadalo, že jdou všichni proti všem a všichni korupčí s kýmkoli a nikdo z nich neměl jasný důvod ke svému konání... nebo je taky možný, že jsem to v té spleti někde přehlédla :-)(5.4.2015)

„VÍTEJTE V IRSKU! ŽÁDNEJ STRACH, BUDETE TU JEN TAK DLOUHO, DOKUD VÁS NĚKDO NEZASTŘELÍ…“ /// Nejdřív to vypadá jako film, kterej by mohl vykládat vo tom, jak se v jednasedmdesátým v Belfastu žilo nejen anglickejm vojákům, ale i domorodcům. Celkem brzo to (bohužel?) přejde v historku, kterak klikař vojín Hook přežil v týlu nepřítele. Podívaná je to napínavá. Vobčas si pohrává s uvěřitelností, ale nakonec (téměř) každej dostane to, co si zaslouží, takže tomu, i díky fajn tempu, leccos odpustíte. 3a½!, ale zůstanu při zemi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se zůstat „viset“ u nepřátel. 2.) Serou mě protestanti i katolíci. 3.) Thx za titule ,,panot“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(23.2.2015)

And the violence caused such silence. We must be mistaken. Hluboké rány potřebují čas, aby se zahojily a pokud se do nich neustále sype sůl, jsem ti jistý, že se to nepodaří nikdy. Sto minut důvodů, proč válka neplodí hrdiny, ale jen muže se zjizveným srdcem. 71 slov, kterými nic nezměním, a kterými asi ani nedokážu přesně říct, co člověk při sledování cítí. Bude lepší, když si na to přijdete sami.(12.7.2014)

Ani ne tak, o konfliktu v Severním Irsku v roce 1971, ale spíše jako nahlédnutí na osud jednoho vojáka. V záplavě násilí, absolutní nedůvěry a hlavně pokřivených vztahů, nejen mezi místními, se má tenhle nenápadný mladík co ohánět, aby uchránil, to nejcennější, co mu ještě zbylo. Škoda jen, na můj vkus až příliš mnoho vystřílené munice, jinak bych šel možná i do plných.(17.6.2015)

(49th KVIFF) Akční vrchol festivalu. Napínavý, adrenalinový válečný snímek, odehrávající se jedné noci uprostřed Belfastu během nepokojů. Sympatický vojín-nováček je vržen doprostřed běsnících bojůvek a bude mít co dělat, aby přežil, protože shodou nešťastných náhod po něm půjdou úplně všichni. Když se na scéně objevil otravný přechytralý klučina, bál jsem se, že to půjde celé do kopru, ale obavy dlouho netrvaly :) Vlastně mám s filmem jediný problém, a to s poměrně hodně nešťastným castingovým tahem, kdy dvě postavy na opačných stranách barikády hrají dva velmi podobní herci. Což vzhledem k tomu, že součástí příběhu jsou i různé podrazy, konspirace, vyjednávání s nepřítelem a podobně, docela stěžuje přehlednost.(12.7.2014)