Vojnový veterán George Lockhart (Gene Jones) žije pokojným životom a užíva si dôchodok v dome, ktorý vlastnoručne postavil. Jeho pokojný život sa však mení vo chvíli, keď znenazdajky stratí kontrolu nad svojím telom, a skončí v nemocnici. Keď sa preberie, prichádza ťažká rana, pretože mu doktor diagnostikoval demenciu. Našťastie má George plnú podporu svojho syna Jerryho a vnučky Shelby. Tí sa rozhodnú, že najlepším riešením bude najatie zdravotnej sestry, ktorá sa bude starať o ich najstaršieho člena rodiny v jeho vlastnom dome, pretože Georgeove príznaky choroby sú stále výraznejšie. Majú šťastie, keď na kontrolu príde sestra Michelle (Kristina Klebe) z nemocnice, v ktorej bol George hospitalizovaný. George z jej prítomnosti nie je nadšený, a keď členovia jeho rodiny odídu, zisťuje, že zdravotná sestra má naozaj zvláštne liečebné metódy. Začína mať taktiež podozrenie, že sa mu Michelle snaží ublížiť, a spolu s postupujúcou chorobou sa mu začnú vracať temné spomienky na vojnu v Južnom Vietname. Keď sa snaží informovať a svojom podozrení svojich známych, nikto mu neverí. Kto by predsa veril mužovi, ktorému bola práve diagnostikovaná demencia? George tak musí zvládnuť svoj boj úplne sám. (Marceloo)

Morholt

Gene Jones a Kristina Klebe zahráli solidně, ale jinak žádná hitparáda. Chybělo mi víc napětí, flashbacky z Vietnamu měy být palčivější a nedostatečné mi přišlo i stupňování. Samotná motivace Micheliina chování také nebyla nijak nápaditá, takže ve finále se jedná jen o snadno zapomenutelný podprůměr. 30% ()

*CARNIFEX*

George Lockhart je americkým veteránom, ktorý odslúžil niekoľko rokov vo Vietname. Keď mu jedného dňa diagnostikujú pokročilé štádium stareckej demencie, neostáva mu po nátlaku zvyšku rodiny nič iné ako si najať domácu ošetrovateľku, ktorá bude po celú dobu monitorovať jeho zdravotný stav. Neubehne však dlhá doba a uvedomí si, že táto zdanlivo na prvý pohľad milá zdravotná sestra skrýva omnoho temnejšie tajomstvá ako on samotný. Mrzí ma tá prefláknutá prvá polovica, ktorá až na pár zábleskov neponúka nič mimoriadne. Námet je síce priehľadný, no podľa mňa solídny a pomerne realistický, pričom napriek tomu, že rozuzlenie môže pôsobiť pritiahnuto, má zrejme najväčšiu váhu. Šanca na gore bola, no zajac z klobúka nevyšiel. Som na vážkach bez krídiel, tak zrejme dve "trblietky" na oblohe budú to najpravejšie - 50% ()

George Stobbart

Život vojnového veterána sa začne meniť na domáce peklo, po tom ako mu je diagnostikovaná demencia a je nútený ostať s opatrovateľkou. Nie je však celkom isté, či je problém v ňom alebo v nej... Vcelku rýchlo prekuknuteľný, pomalý, komorný horor, ktorý podľa očakávania ťahá hlavne kvalitné duo slečinky Klebe a pánka Jonesa, ktorí už nie sú žiadni nováčikovia a svojich partov sa zhostili dôstojne. Všetko ostatné je ale iba taká predvídateľná, naťahovaná vatička, ktorá síce mala niekoľko atmosférických a zaujímavejších momentov, no tie zanikli v unavujúcom celku a následne boli zaklincované rozporuplným finále. ()

Real Tom Hardy

"SO DO YOU WANT ME TO TAKE YOU OUT IN 3 MOVES OR 5?" ---------- Gene Jones. Áno, to je ten, čo hral istého starého pána alias predavača v malej zapadnutej texaskej čerpacej stanici v tej legendárnej, ikonickej scéne – mnohými právom považovanej za jednu z najlepších scén vôbec – z filmu Táto krajina nie je pre starých, kde jeho výkon môže byť rovný s tým Bardemovým. Maroš mi dnes posunul Sväté tajomstvo, kde Jones vo vedľajšej roli stvárnil akože Jima Jonesa z Jonestownu. Po bližšom pohľade na jeho hereckú filmografiu som dospel k záveru, že pozrieť jediný film, kde má Gene hl. rolu, je prosto povinnosť. A je to práve on, kto na pleciach ťahá ťarchu celého tohto scenáristického braku a iba vďaka nemu sa Dementiu oplatí vidieť. Resp. každému tomu, kto je zamilovaný do vyššie uvedenej scény a Jonesa v nej vidí herecky rovnocenného Bardemovi. Friendo? ()

Marceloo

Vojnový veterán George Lockhart (Gene Jones) žije pokojným životom a užíva si dôchodok v dome, ktorý vlastnoručne postavil. Jeho pokojný život sa však mení vo chvíli, keď znenazdajky stratí kontrolu nad svojím telom a skončí v nemocnici. Keď sa preberie prichádza ťažká rana, pretože mu doktor diagnostikoval demenciu. Našťastie má George plnú podporu svojho syna Jerryho a vnučky Shelby. Tí sa rozhodnú, že najlepším riešením bude najatie zdravotnej sestry, ktorá sa bude starať o ich najstaršieho člena rodiny v jeho vlastnom dome, pretože Georgeove príznaky choroby sú stále výraznejsšie. Majú šťastie, keď na kontrolu príde sestra Michelle (Kristina Klebe) z nemocnice, v ktorej bol George hospitalizovaný. George z jej prítomnosti nie je nadšený, a keď členovia jeho rodiny odídu, začína zistovať, že zdravotná sestra má naopzaj zvláštne liečebné metódy. Začína mať taktiež podozrenie, že sa mu Michelle snaží ublížiť a spolu s postupujúcou chorobou sa začnú vracať temné spomienky na vojnu v Južnom Vietname. Keď sa snaží informovať a svojom podozrení svojich známych, nikto mu neverí. Kto by predsa veril mužovi, ktorému bola práve diagnostikovaná demencia? George tak musí zvládnuť svoj boj úplne sám. - Horor Dementia bol pre mňa jedným z najočakávanejších hororov minulého roku. Malo ho priniesť moje najoblúbenejšie hororové štúdio IFC Midnight, mal tam byť môj oblúbený hororový herec Richard Riehle, kopa hercov z americkej hororovej scény a námet dôchodcu, ktorému bola diagnostikovaná demencia, znel velmi zaujímavo. Preto som si 4. decembra, kedy mal mať tento horor release zobral volno a tešil som sa, že si ho poriadne vychutnám. On sa však neobjavil a prišiel až po dvoch mesiacoch, počas ktorých som bol nehorázne napätý ako to dopadne. Dopadlo to však presne tak, ako som očakával. Klasický horor od IFC Midnight, ktorý sa bojí ukázať krv a snaží sa to hrať skôr na vzťahy. Herecké výkony sú pôsobivé. Gene Jones bol akurát tento štvrtok v horore Uncaged, v ktorom mal len pár scén, ale tu to rozbalil naplno a išlo mu to parádne. Vojnového veterána, ktorý je na svoju minulosť patrične hrdý a užíva si svoj dôchodok klasickým spôsobom, zahral celkom dôveryhodne. Ukázal sa tu aj môj oblúbený herec Richard Riehle, vnučka bola dosť sympatická a pekná, čo sa nedá povedať o sestričke, ktorá sa ale do tejto úlohy fakt hodila. Dej je vymyslený dobre a nevadili mi občasné flashbacky z vojny v Južnom Vietname, pretože v nich hral hlavnú úlohu Marc Senter, ktorý sa v hororoch objavuje pravidelne. Zamrzelo ma slabé gore a málo krvi a taktiež fakt, že mohlo byť ukázané nejaké to torture z vojny, ktoré by divákovi umožnilo vytvoriť si s vojnovým veteránom ešte bližší vzťah. Kamera je velmi dobrá a soundtracky taktiež. Nemôžem povedať, že by ma Dementia sklamala, ale očakával som od nej viac, ako len klasický priemer, v ktorom sa celý čas pohybovala. + Richard Riehle + herec z The Sacrament a Uncaged + herečka z Halloween, Nymph a Tales of Halloween + herec z Cabin Fever 2: Spring Fever, Tom Holland's Twisted Tales, Starry Eyes a Tales of Halloween + herec z Insidious a Contracted: Phase II + herec z Tales of Halloween + herec z Dark Was the Night a The Hive () (méně) (více)