poster

Únos Michela Houellebecqa (festivalový název)

 • Francie

  L’Enlèvement de Michel Houellebecq

 • slovenský

  Únos Michela Houellebecqa

  (festivalový název)
 • anglický

  Kidnapping of Michel Houellebecq, The

  (festivalový název)

Komedie

Francie, 2014, 93 min

Scénář:

Guillaume Nicloux

Producenti:

Sylvie Pialat

Střih:

Guy Lecorne

Scénografie:

Olivier Radot

Kostýmy:

Anaïs Romand
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brylin
  ****

  Fiktivní dokument Guillauma Nicloux vychází z reálné události - enfant terrible francouzské literatury Michel Houellebecq zmizel na několik dní během propagačního turné své nové knihy a zavdal tak důvod k mnoha spekulacím. Třeba to bylo právě takhle: Michel Houellebecq, který ve filmu neodolatelně ztvárnil sám sebe, je unesen třemi individui do domu rodičů jednoho z nich. Je s ním jednáno se vším respektem a jako dobrý posluchač navazuje vztahy s celým osazenstvem domku. Stockholmský syndrom se rozjíždí plnou parou a právě interakce osobitého intelektuála Houellebecqa se svým primitivnějším okolím jsou zdrojem neuvěřitelně komických momentů, které u mě provokovaly salvy smíchu. Krásné čtyři hvězdičky.(8.7.2014)

 • hirnlego
  ****

  Příjemná pohádka o tom, jak tak-trochu-piča Houellebecq ke štěstí a třem hodně nepravděpodobným kamarádům přišel.(10.7.2014)

 • Thomick
  ***

  Napříč celym filmem jsem si zrovna nehvízdal (to ostatně ani Michel), ale i kdyby nic jinýho, užitečnější fakt o Belgii se odnikud jinud nedozvíte. (Kromě Mock the Week, samozřejmě: "You know, um, every year we destroy an area of rainforest in size of Belgium... why not just destroy Belgium?!") [17. Festival francouzského filmu](24.11.2014)

 • Madsbender
  ****

  [IFF 2014] Ak by mali Jean-Luc Godard a Jean-Paul Sartre nemanželské dieťa, jeho meno by bolo Michel Houellebecq. 85%(17.11.2014)

 • Tomis28
  ***

  [Festival Francouzského Filmu 2014 - Praha](21.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace