Únos Michela Houellebecqa (festivalový název)

• Francie

Scénografie:

Olivier Radot

Kostýmy:

Anaïs Romand

Zpocatku sledujeme nudne a jakoby nesouvisle rozhovory (ktere ovsem dobre navozuji kontext). Jakmile vsak dojde k unosu, rozjede se paradni, i kdyz velmi minimalisticka, komedie. Skoda snad jen podivneho rozhodnuti pouzit k nataceni rucni kameru.(5.7.2014)

Michel Houellebecq hraje sám sebe v komediální rekonstrukci vlastního únosu, ke kterému ve skutečnosti nikdy nedošlo. A hraje se podle scénáře, který napsal režisér tohoto filmu. Literární celebrita s vizáží a oblečením bezdomovce je unesena trojicí týpků z posilovny, aby mohli vést absurdní rozhovory o všem možném. Nečekaně zábavná hodina a půl s člověkem, od kterého bych něco takového čekal možná úplně nejméně.(14.7.2014)

[Festival Francouzského Filmu 2014 - Praha](21.11.2014)

Neherec-pošuk Houellebecq kouzelnej.(12.7.2014)

Tradiční francouzský humor. Komu sedne, tomu sedne. Já jsem jako vždycky tak na půl. Snad kdyby byly propracovanější postavy nad rámec karikatury...(9.7.2014)