Shaolin fotbal

Siu lam juk kau

Shaolin Soccer

Šaolinský futbal

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

Viděl jsem to zkalený před časem a hodně se mi to líbilo. ted jsem to viděl sám znova za plných smyslů a zase bomba zážitek. Jedna z nejlepších parodií co jsem kdy viděl. Řadím na úroven Zoolandera, Vybíjené, Napoleon Dynamite apod.(12.8.2006)

Těžko popsatelné, Stephen Chow povýšil fotbal na úchvatnou efektní podívanou a zároveň z něj udělal primitivní přestřelku. Kdo bude rozhořčeně nadávat, že je někdo v offsajdu, nebo proč jsou všichni hráči naskládaní v soupeřově vápně a vesele ostřelují brankáře a že to je blbost, která nemá s "pravým" sparťanským fotbalem nic společného, pro toho mám malý vzkaz: "Di do hajzlu a na hřiště, tohle je prdel!"(28.9.2008)

kung fu hustle sa mi páčilo oveľa viac, čakal som po všetkých tých kladných ohlasoch, ktoré som počul, oveľa väčšia srandu, ostalo to pri pár úsmevných fóroch, ale celkový nápad hodnotím celkom originálne, najväčší problém je asi v tom, že S. Chow ako filmár má problém udržať si žáner a príbeh, preto to je také nejaké rozbité(25.1.2008)

Od téhle doby se chci naučit kapueru, chci umět vše, co umí oni! Takový kříženec tekkena s fotbalem, troška kung-fu, a je z toho výborná parodie. Ke konci už to byl pěkný masakr. Docela mi ten hořící míč připomínal tekken ball mode, co hráji s bráchou a bratrancem, ty velký damage do balonu odzadu a pak stačí jedna chyba a celej život je pryč.(28.4.2011)

Ze začátku nápadité a velmi vtipné. Později je to ale pořád to samé. Bavil jsem se dobře. ***1/2(17.9.2003)