Shaolin fotbal

Siu lam juk kau

Shaolin Soccer

Šaolinský futbal

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

• EdaS

Digitální fotbalová nuda - že se budu u filmu tvůrce velezábavného filmečku Kung Fu Hustle tak nebetyčně nudit, to jsem opravdu nečekal. Zasmál jsem se cca. třikrát, a tomu já neříkám komedie.(12.3.2006)

Moc pěkné pokoukání. Stephen Chow je nepochybný talent se smyslem pro nadhled, komiku a filmové médium vůbec. Mě osobně se nejvíce líbily scény praktického využití Kung-Fu v životě lidském (uklouznutí, parkování vozidla ...).(20.7.2007)

Takhle nějak jsem si představoval Klapzubovu jedenáctku.(30.1.2007)

Od téhle doby se chci naučit kapueru, chci umět vše, co umí oni! Takový kříženec tekkena s fotbalem, troška kung-fu, a je z toho výborná parodie. Ke konci už to byl pěkný masakr. Docela mi ten hořící míč připomínal tekken ball mode, co hráji s bráchou a bratrancem, ty velký damage do balonu odzadu a pak stačí jedna chyba a celej život je pryč.(28.4.2011)

• Rex Mundi

Po pol hodine som to vzdala. Príšerne preafektovaná, nevtipná nuda. Aj tú pol hodinu som vydržala iba so sebazaprením. S Kung-fu melou to nemá nič spoločné.(18.11.2006)

• - V italské verzi jsou všechny hlavní postavy nadabovány profesionálními fotbalisty (Damiano Tommasi, Vincent Candela, Marco Delvecchio, Sinisa Mihajlovic, Giuseppe Pancaro a Angelo Peruzzi). V americké verzi Stephen Chow dabuje sám sebe. (Morien)

• - Aby její hlava vypadala jako oholená, musela Zhao Wei denně strávit v maskérně 8 až 10 hodin. (Morien)

• - Shaolinský fotbalista předvádí humornou poctu legendě bojových umění Bruci Leemu. Nosí stejný účes a hraje i ve stejné žluté kombinéze, jakou měl na sobě Lee ve filmu Hra smrti. Když ho odnášejí z hřiště, tak má na sobě stejné brýle, jaké nosíval Lee, a leží na nosítkách ve stejné pozici, v jaké byl Lee položen v rakvi v Hong Kongu. (Morien)