Shaolin fotbal

Siu lam juk kau

Šaolinský futbal

Shaolin Soccer

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

Dost koktavý film. Záblesky geniální zábavy střídá nenápaditá nuda a tak je to pořád dokola. Oproti Kung-Fu mele zde sice najdeme kompaktnější zápletku, ale o tu jde přeci až v druhé řadě. 70% Zajímavé komentáře: tombac, JohnnyD, bouncer, baruss, hribisko(12.3.2006)

Hodnocení za Director's cut.(3.3.2011)

Nadmíru šílené, nadmíru zábavné.(2.6.2006)

Hodne originalni film a asi to nejlepsi, co kdy Stephen natocil. Film je sice ze zacatku spis smutnej, ale jako celek je to hodne vtipna komedie. Tym Kung Fu je vyborna sebranka a o to vic prevapi, kdyz to pak rozjedou. Triky jsou na hodne slusny urovni a klidne tu mohlo bejt vic podobne vychytanejch utkani, jako to zaverecny. Taky se povedla hudba, ktera dej skvele doplnuje. Film sice neni nijak zvlast komplikovanej, ale je tak narvanej ruznejma parodickejma scenkama nebo super vtipkama, ze jsem se fakt skvele bavil a nemuzu jinak, nez dat 5*.(24.11.2005)

Na tento film som sa po zhliadnuti Kung-fu mely ohromne tesil. Neuveritelna smes humoru, kung fu, parodie, fotbalu a emocii vybicovana az do takej miery, ze mi to vhana slzy do oci. V istom zmysle dokonale 10/10(25.2.2007)

• - Když mladý Fung nevstřelí na začátku gól, na výsledkové tabuli objeví jména soupeřících týmů: Universe (což je distributor filmu) a The Star (produkující firma). (Morien)

• - Všechny záběry napodobující tzv. "bullet-time" efekt, známý například z Matrixu (kdy kamera během jednoho okamžiku obletí v kruhu celý pohybující se objekt a ten je tím pádem jako by zmrazen v pohybu), vznikaly za pomocí pouhých dvou kamer a dojem "zmrazení" byl dodatečně generován počítačem. (Morien)

• - Wei Zhao , která ve filmu hraje Mui, v době natáčení neuměla kantonsky, a proto je její postava ve filmu jediná, která mluví standardní čínštinou. (Raztubyl)