Shaolin fotbal

Siu lam juk kau

Shaolin Soccer

Šaolinský futbal

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

Nadupaná jazda. Presne takto som si predstavoval sfilmovanie toho animáku, kde Benjamen (či ako sa volal) dvíhal nohu až nad hlavu :-) Fotbal skvelý, ale celkovo je film trochu nevyvážený, keďže sa zaoberá aj psychológiou a traumami postáv. (Ale na druhú stranu to dáva filmu reálnejší rozmer, hmm). Keďže zbožnijem čínske vybíjačky a žltý humor, stále rozmýšlam prečo som nedal 4* Asi preto, že som vyrastal na filme PÁN DRAKOV s JAckie Chanom....(28.2.2006)

Když jsem viděl trailer na tuto ujetou podívanou byl jsem zděšen z toho co se přede mnou odehrávalo. Moje zděšení přetrvávalo i v prvních minutách celého filmu ale později jsem přistoupil na režisérovu hru a docela slušně se bavil. Opravdu to chce vypnout všechny mozkové závity a jen se bavit. Jinak se na toto dílo ani dívat nedá protože ať se na to díváte jakkoliv musíte uznat, že to je hrozná blbost. Většina scén se vymyká jakémukoliv rozumnému chápání a nazývat nějakou ze scén "reálně vyhlížející" by bylo urážkou slova realita. Škoda, že mezi zábavnými scénami je i dost trapných. Ale jinak je to celkem sranda.(13.3.2009)

• Rex Mundi

Po pol hodine som to vzdala. Príšerne preafektovaná, nevtipná nuda. Aj tú pol hodinu som vydržala iba so sebazaprením. S Kung-fu melou to nemá nič spoločné.(18.11.2006)

• - Aby její hlava vypadala jako oholená, musela Zhao Wei denně strávit v maskérně 8 až 10 hodin. (Morien)

• - V italské verzi jsou všechny hlavní postavy nadabovány profesionálními fotbalisty (Damiano Tommasi, Vincent Candela, Marco Delvecchio, Sinisa Mihajlovic, Giuseppe Pancaro a Angelo Peruzzi). V americké verzi Stephen Chow dabuje sám sebe. (Morien)

• - Shaolinský fotbalista předvádí humornou poctu legendě bojových umění Bruci Leemu. Nosí stejný účes a hraje i ve stejné žluté kombinéze, jakou měl na sobě Lee ve filmu Hra smrti. Když ho odnášejí z hřiště, tak má na sobě stejné brýle, jaké nosíval Lee, a leží na nosítkách ve stejné pozici, v jaké byl Lee položen v rakvi v Hong Kongu. (Morien)