Shaolin fotbal

• slovenský

Šaolinský futbal

Shaolin Soccer

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

Nehorázna bomba... nehorázne futbalové kreácie... nehorázny humor... bomba námet bomba spracovanie. Vtipná komédia, ktorú nemôžem nič len odporučiť. Najväčšia bomba: žltá karta za fajčenie cigarety... :DD(26.2.2010)

Taková netradiční komedie o kung fu fotbale, ale musí se nechat že je fakt dokonalá, příběh je samozřejmě o ničem a je správně jednoduchej, ale ty zápasy nemaj chybu, hlavně ten poslední je naprosto nejkrutější(11.12.2003)

Ze začátku nápadité a velmi vtipné. Později je to ale pořád to samé. Bavil jsem se dobře. ***1/2(17.9.2003)

• - Když mladý Fung nevstřelí na začátku gól, na výsledkové tabuli objeví jména soupeřících týmů: Universe (což je distributor filmu) a The Star (produkující firma). (Morien)

• - Všechny záběry napodobující tzv. "bullet-time" efekt, známý například z Matrixu (kdy kamera během jednoho okamžiku obletí v kruhu celý pohybující se objekt a ten je tím pádem jako by zmrazen v pohybu), vznikaly za pomocí pouhých dvou kamer a dojem "zmrazení" byl dodatečně generován počítačem. (Morien)

• - V italské verzi jsou všechny hlavní postavy nadabovány profesionálními fotbalisty (Damiano Tommasi, Vincent Candela, Marco Delvecchio, Sinisa Mihajlovic, Giuseppe Pancaro a Angelo Peruzzi). V americké verzi Stephen Chow dabuje sám sebe. (Morien)