Shaolin fotbal

Siu lam juk kau

Shaolin Soccer

Šaolinský futbal

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

• Dadel

What the fuck?! Že bych se nějak skvěle bavil, to nemůžu říct. (anebo sice můžu, ale nebyla by to pravda)(25.1.2004)

Těžko popsatelné, Stephen Chow povýšil fotbal na úchvatnou efektní podívanou a zároveň z něj udělal primitivní přestřelku. Kdo bude rozhořčeně nadávat, že je někdo v offsajdu, nebo proč jsou všichni hráči naskládaní v soupeřově vápně a vesele ostřelují brankáře a že to je blbost, která nemá s "pravým" sparťanským fotbalem nic společného, pro toho mám malý vzkaz: "Di do hajzlu a na hřiště, tohle je prdel!"(28.9.2008)

• predators

To už je asi moc. Kung fu Mela ještě ano, ale toto pojetí kungu-fotbalu mi moc neříká. Především všelijakých podivných létacích scén je až moc, takže se na boj, jako takový, ani moc nedostalo. Komických situací je taky přehršel, ale to bych snad musel být zhulený(a že nekouřím):-), abych se od srdce zasmál. Prostě jde spíš o 10.díl Scary movie v čínském podání.:-)30%(9.7.2008)

Na komedii málo vtipné, na sportovní film příliš ulítlé.(6.8.2006)

Jediný fotbal, který mě kdy bavil. Navíc krásná Vicki Zhao jako bonus.. i když pravda.. tady vždycky nějak zmasakrovaná makeupem.. :-)(18.11.2006)