Svět kolibříků

(TV film)
  • Rakousko Kolibris - Leben am Limit (více)

Kolibříci žijí na hranici fyzického bytí. Přestože se svými rozměry blíží hmyzu, jejich srdce buší rychleji než srdce kteréhokoli obratlovce a křídly pohybují rychleji než kterýkoli člen ptačí říše. Jejich drobný vzrůst, barevné peří, hyperaktivní a unikátní technika letu -- to vše je při jejich nezvyklém životním stylu nezbytně nutné. Právě tomu mohou vděčit za to, že se během milionů let vyvinuli v jeden z nejpozoruhodnějších živočišných druhů na planetě Zemi. (TV Spektrum)

Zetwenka

Velmi chválím, krásné záběry byly přímo skvostné. Velkým plusem naprosté  detailní  záběry (pití nektaru, koupání, lety + porovnání časových sekvencí pro představu  jakou rychlost mají),  poodhalení částečných  tajemství těchto  "nadoraz" žijících tvorů. Malé mínus za trochu opakující se informace/věty na začátku ale pak se  to rozjelo a  vydáváme se na cestu od "úsvitu " kolibříků + vývoj v běhu času. Spousty   informací  od všeobecně známých až po nové (pro mě)) ale nebylo zahlcující. Když jsem chtěla  psát druhou výtku, že  nejsou uvedena pojmenování  co za daný druh kolibříka je zrovna na záběru, v druhé polovině už bylo napraveno, a tak  byly představeny např. kolibřík mečozobec, orlozobí, vlašťovičí, chocholatý, velký,  rubínohrdlý, Mitchellův minikolibřík Kalypta nejmenší, který má svůj "hmyzí" let. + velká krmicí stanice pro druh kolibříků, se zastávkou v Texasu, kteří podnikají svůj stále daleký a tajemný let. Extrémní rychlost a hbitost má však svou odvrácenou tvář: noční   torpor, závislost  květin a zobáčků + provázanost, toho kterého druhu, odchov, vydatnost nektaru, četnost krmení  aj.) Pěkný vhled  do  úžasného světa ptačích tvorů. ()