|78%| Tak a máme tu pokračování vydařené Divergence. Nechci se nějak rozepisovat, tak to shrnu do kostky. Jedná se o přímé pokračování, scénář se tu dál obohacuje, máme tu zajímavé scény, nápady atd. Především mě zaujal test, kdy Shailene měla split 5 zkoušek – částí frakcí, aby se rozluštil tajuplný předmět. Hlavní hrdinka tu prodělá menší přerod do odvážné bytosti. Trochu je tu místy přehnané, pár ostatních aspektů bych vylepšil, ale furt jsem spokojen a pokles oproti Divergenci tu je opravdu minimální. Dějem se to moc dopředu neposune, ale to vůbec nevadí. Herci jsou opět ok, stejně jako hudba. Takže něco bych doladil, ale přesto, vzhledem k tomu, že obdobné filmy s mladými herci nevyhledávám, tak jsem dost spokojen. Těším se na další díl nesoucí název: Série Divergence: Aliance, na který půjdu s chutí do kina.(12.3.2016)

• Big Bear

Divergenci jsem neviděl a asi ani o nic nepřišel. Rezistence totiž byla slabota. První půlka dost nudila a já už pomalu ale jistě začíným být alergický na všechny ty americké býčky a kočičky, kteří s výraznýmia nekompromisními výrazy proášejí to své: Jdeme! Vše je navíc rasově dokonale vyvážené a tak tu máme přesné procento bělochů, afroameričanů i asiatů... Příběh byl nuda, nijak neupoutal a jediné z čeho jsem měl radost bylo město samotné. Na ním kdysi dávno v dobách, kdy lidé ještě byli lidmi a válčilo se zřejmě vyrostl žampión a v troskách mrakodrapů pak začalo přežívat několik frakcí. Jenže ani takové polorozpadlé město už dneska není nic převratného a je prakticky v každém katastrofickém potapo filmu, kde mají solidnější rozpočet a někoho s nadupanějším pécéčkem. Závěr byl pravda trochu zajímavější než začátek, kdy jsem chvílemi netušil zda se nejedná o nějaký film dodávaný k časopisu ,,Strážná věž''. Mezi těmi milými a hodnými lidmi totiž chyběl už jen tygřík s kozičkou... Trochu překvapila účast Kate a naomi. U té ještě víc, protože jako bruneta vypadá děsně! Dávám dva čipy a jdu se dospat. * *(2.4.2016)

Citeľne slabšie ako prvý diel a po takmer všetkých stránkach. Ak som prvému dielu vyčítal hlavne nelogickú premisu, Rezistencia sa chvíľami topí aj v nie úplne logických scénach, či zvratoch. Ani dej sa výrazne neposúva dopredu a ako takou záchranou sú len veľmi dobre osadení herci a úplný záver, ktorý zdá sa mení pravidlá hry. A že ide o záchranu na poslednú chvíľu. Tradičné rozdelenie finále na dva samostatné filmy však už teraz nepôsobí dobrým dojmom. 50%(24.8.2015)

Příběh je slabší (hlavně mám pocit, že něco podobného už jsem viděl stokrát) a díry v logice občas bijí do očí (hrdinové jsou nezničitelní a občas se chovají prazvláštně), nicméně kdo překousne tento fakt, měl by být snad i nadšený. Podle mého názoru je / bude druhý díl stejně podhodnocený jako ten první, přestože odpady jsou úplně mimo. Rezistence se totiž minimálně může opřít o poměrně velké filmařské kvality. V první řadě jsou to herecké výkony (až mě zaskočilo, kolik skvělých herců se v tomto teenagerovském snímku sešlo - Shailene Woodley, Miles Teller, Kate Winslet, Naomi Watts, Octavia Spencer,...). Dále se mi velmi líbila režie (super simulace), triky a kamera. Pravdou však zůstává, že potenciál tu byl asi větší, na druhou stranu to i tak neskutečně odsýpalo a ty dvě hodiny mi neuvěřitelně utekly. O chlup horší než Divergence, každopádně stále palec nahoru a takových 75 %.(19.3.2015)

Tak jsem zkoukl Rezistenci a divím se tomu červenému hodnocení,za mě by ho rozhodně nedostal,ale zpět k mému hodnocení.Druhý díl se nese na podobné úrovni jako první je děj se místo rozmístění dětí do určitých frakcí(Sečtělý,Mírumilovní atd.) zaobírá tím co je za branou celého komplexu a boji Tris a čtyřky proti myšlence celého systému a hlavně proti Kate Winslet coby vůdkyni všech frakcí.Nevím,ale opravdu nemusím čím dál tím v poslední době populárního aspektu filmů a to jest mladá holka pomalu ještě s horkou občankou jak pobíha se samopalem nebo podobnou zbraní a je snad ještě líp vycvičená než Jean Claude v univerzálním vojákovi a kosí jednoho nepřítele za druhým pomalu bez mrknutí oka.Sice je to lepší než pro mě úplně mimo film Hunger Games v čele s přehrávající Jennifer Lawrence,ale to,že je naopak Shailene Woodley docela sympatická (plus má u mě pořád za hvězdy nám nepřáli) můj dojem z filmu nevylepšuje.Jediné co nějak stojí za zmínku je závěrečných pár minut kde dojde k nějakému jako by zvratu a nástřelu na další pokračování.Nevím jestli jsem už moc starej,ale tenhle typ filmu by se mi nelíbil ani ve 12 letech.Neupírám to holkám,které na to jdou,ale ta emancipace je už opravdu všude a mě už to stačí.Takže za mě celkově 50 % a tři hvězdy.(14.4.2015)