Řikám to děsně nerad, ale po idiotské jedničce mě dvojka vlastně vyrazila dech.U prvního dílu jsme dostávali záchvaty smíchu a já sypal hlášku za hláškou na tu vlnu idiocie, pubertálního chrchlání sraček a tu ohyzdnou Matyldu v hlavní roli.Od dvojky jsem nic nečekal a když po pěti minutách hlavní chrlíček neštěstí ostříhal hučku a najednou tak hlavní hrdinka byla mentálně retardovaný chlapeček s Dawnovým syndromem, myslel jsem si že je konec.K mému obrovskému překvapení jsem se ale dočkal dost dobře napsané i zahrané akční sci-fi.Hlavně díky akci, které je o proti jedničce fakt mrak jsem se vlastně vůbec nenudil a Gay Country, který mi je díky novému Terminátorovi poněkud sympatičtější než dřív mě v tý roli sednul a celkově je těch zajímavých režisérských inovací mrak.Místy naprosto nepředvídatelný a nekompromisní scény a ubírání děje mě dost bavilo.Hodně mi to připomělo Labyrint, který se taky povedl nad očekávání.Jen žasnu opět nad tím, že mnohem lepší díl má menší hodnocení než příšerně hloupá a nezáživná jednička.Asi tu bude hodně nanynek co každý večer usínají s první knížkou pod polštářem a vklouzají do říše snů, kde je přijde vypenetrovat hezounký Tobias.Sice mi lezou krkem všechny tyhle moderní braky natočené podle ještě ubožejších knížek, ale když není režisér debil a vlastně tak trochu génius, dokáže s totálně debilní látky vytřískat zábavné béčko.V jedničce se to nepovedlo, ve dvojce ano a kdyby nebyl zase Allegiant posraně rozdělený na dvě části kvůli dolárkům, možná bych se ráčil vyrazit na finiš do kina už jen pro to, že bude sladké vidět toho dawna umírat, ale pokud režisér nebude mít koule a všechno překope aby se 13. letý školačky hromadně nepodřezávaly jako u poslendího Twajlajtu, osobně mu zajedu vyAllegiantovat prdel.70%.(25.8.2015)

• RedAK

Jakožto mladý, bystrý a nezpochybnitelně překrásný génius jsem si všiml, že poslední dobou se na databázi nebezpečně rozmnožují komentáře, kterým vůbec nikdo nerozumí, proto jsem se rozhodl jeden takový sepsat a velkoryse jej rovnou i opatřit výkladovým slovníkem. Takže jdeme na to. Tržby celosvětově: 17101985 dolarů (lidi milují tržby a je úplně jedno, že je to nějaká nesmyslná cifra, například toto číslo je datum dne, kdy jsem přišel o panictví). Nejsem sice žádný filmový kritik (ale myslím si to), takže nemám tendence cokoliv prvoplánově shazovat (rozhodně mám), ale zastávám názor (nemám nejmenší tušení), že filmové postavy k sobě měly příliš colegialas japo-nesaský vztah (tuto frázi jsem si právě vymyslel, však on to stejně nikdo googlit nebude a i kdyby ano, vyjedou mu akorát nezletilé japonské školačky). Celé se mi to zdálo takové tendenční a kompulzivně klastomanické (nemám ani páru, co jsem to právě vypotil za blábol). Shailene Woodley je tradičně skvělá, její křehký hlásek zní jako tající mléčný karamel a své postavě dokázala propůjčit brilantní prostopášnost ctižádostivé duše (zrovna používám honosnou a metaforickou řeč, kterou jsem opsal z nedělní přílohy Blesku, protože nechci aby někdo poznal, že pracuji jako třídič kuřat v Dobřemilické drůbežárně). Akční sekvence jsou sice na dobré úrovni, ale film jako celek je velice nekonzistentní, plný vztahových a motivačních klišé, takže při rozeznění závěrečných titulků pocítíte stejnou úlevu, jako kdybyste z balkónu osmého patra činžovního domu vyhodili automatickou pračku (právě jsem napsal vtip, který chápu jenom já, manželka a opravář praček Enrico, se kterým mi minulý týden utekla). Nemyslím si, že by se to v dohledné budoucnosti zlepšilo, naopak to vypadá divně a spíše se to zhoršuje (už nevím co psát, takže jsem právě citoval svého urologa). Opravdu nemám tušení, co tím chtěli tvůrci vlastně říct (a stejně tak nemám tušení, jaký je význam mé existence v tomto vesmíru). Závěrem bych sem rád postnul nejlepší písničku ze soundtracku (která tam sice vůbec nebyla, ale moc by se tam hodila!).(19.3.2015)

• klerik

Dve hviezdy s prižmúrenými očami. Toľko peňazí, toľko solídnych hercov, toľko výborných trikov a taká hovadina. Postavy sa chovajú ako blázni, logika hapruje na každom kroku. Vzhľadom na finále resp. postavenie v sérii absolútne zbytočný film...(27.1.2016)

• ORIN

Druhý díl sci-fi teenage ságy je továrnou na klišé, dementní dialogy, absurdní a nelogické scény a sekvence a toporné herecké výkony. To by v důsledku ani tak nevadilo, protože jednička je v mnoha ohledech podobná. Jenže v Divergenci koncept postapokalyptického světa ještě bavil, v Rezistenci uz nepřináší nic nového a nudí. V prvním díle zaujal trénink, ve druhém se jen snažíte zorientovat v neustále se měnících motivacích a jednáních postav, které generují nové a nové zvraty. Hlavně se ale jednička oproti dvojce nebrala příliš vážně, takže ačkoli výraz herců pronášejících stupidní repliky byl v obou dílech stejný, ve dvojce to působí strašně směšně. Z trojlístku dystopických sci-fi ság poslední doby (Hunger Games, The Maze Runner a Divergence/Rezistence) je právě ta hodnocená a komentovaná jednoznačně nejhorší. Jen kvůli očekáváním, co přinese třetí část, dávám dvě hvězdy. I když všechny tyhle podobně zaměřené sci-fi, jakmile dostanou širši (či vyšší) rozměr, vlastně nakonec odkryjí, jak moc logicky děravé a chatrné jsou.(13.7.2015)

• Lokutus

Přeplacaná a těžce předvídatelná blbost plná digitálních píčovin jak z nablblý videohry z 90. let a k tomu ústřední blbka, co jen zmateně běhá z místa na místo a je střídavě ubulená nebo za drsňačku, přičemž je drsná asi jak Medvídek Pú. Kdo na takovýhle sračky vůbec může koukat?!(1.7.2015)