Příběh je slabší (hlavně mám pocit, že něco podobného už jsem viděl stokrát) a díry v logice občas bijí do očí (hrdinové jsou nezničitelní a občas se chovají prazvláštně), nicméně kdo překousne tento fakt, měl by být snad i nadšený. Podle mého názoru je / bude druhý díl stejně podhodnocený jako ten první, přestože odpady jsou úplně mimo. Rezistence se totiž minimálně může opřít o poměrně velké filmařské kvality. V první řadě jsou to herecké výkony (až mě zaskočilo, kolik skvělých herců se v tomto teenagerovském snímku sešlo - Shailene Woodley, Miles Teller, Kate Winslet, Naomi Watts, Octavia Spencer,...). Dále se mi velmi líbila režie (super simulace), triky a kamera. Pravdou však zůstává, že potenciál tu byl asi větší, na druhou stranu to i tak neskutečně odsýpalo a ty dvě hodiny mi neuvěřitelně utekly. O chlup horší než Divergence, každopádně stále palec nahoru a takových 75 %.(19.3.2015)

Film, který totalně podlamuje mojí sexualitu, protože je narvanej těma nejhezčíma chlapama, který Hollywood momentálně nabízí. V jejich světě bych asi byla nejradši taky divergentní, aby mi jedinej z nich neutekl. Co se kvalit filmu týče, jsou srovnatelné s jedničkou, jen ty simulace mohly být propracovanější, oproti té neohrožené působí zbývající jen jako nastavováná kaše. Když to porovnám s libovolným dílem Hunger Games, nebo Labyrintem, působí Divergence jednoznačně nejpřirozeněji. Blockbuster jak má být, i ta praštěná romantika se v něm dá ustát, třeba Hostitel s ní dokázal prudit daleko víc. Jen to 3D tu absolutně postrádá smysl a je po celou dobu nevyužito.(25.7.2015)

• katasta

Knihu jsem sice nečetla, ale podle filmu bych si tipla, že jde o další zfilmovanou knihu, která nemá filmový potenciál. Věřím, že kniha by dokázala popustit uzdu fantazii a může být zábavná, nicméně s filmem už nemáme práci s fantazií a samotný příběh není až tak zajímavý, aby vyplnil tolik hodin filmu. Setkáváme se tu tak s hloupými dialogy, s nepropracovanými postavami a s divnými motivy... Celé je to takové nedotažené a hloupoučké.(18.1.2016)

Pro tuhle sérii mám slabost, takže u dvojky jsem se bavil skoro stejně skvěle jako u jedničky. Nečetl jsem knižní předlohu, takže nemám s čím srovnávat, nicméně věřím, že některé události a situace byly v knize lépe vykresleny, protože zvláště ve druhé půlce se scénář kroutil a zamotával. Na druhou stranu, simulace byly velmi pěkně zpracovány. Shailene Woodley je jako vždy vynikající a velikost a síla obsazení se zase o nějakou tu hvězdu rozrostla. Jelikož je dvojka lehce slabší než jednička, dávám o hvězdičku méně. Hoooodně se těším na další díl.(5.10.2015)

• akisha

Jednička byla strašná blbost, která čas od času zabavila nějakým lepším nápadem, ovšem zapadnutým v rámci jednoho z nejhorších nápadů na young adult fiction, co jsem zatím viděla (jako sorry, ale ty frakce jsou od začátku totálně nesmyslný a není divu, že se schyluje k revoluci, i Labyrint měl lepší nápad, a to i ten nestál za moc). Už jen pohled na ten plakát vyvolává smích, jen se na něj chvíli dívejte. Mělo to ale dva hlavní hrdiny, co byli míň hrozný, než Bella a Edward (moderní srovnávací měřítko) a dokonce absentoval i "Jacob" (jestli to ovšem nebyl onen týpek, co se zasebevraždil). Dvojka je ale opravdu strašná. Neděje se tam vlastně vůbec nic, než neustále se opakující simulace v mozku hlavní hrdinky, a i když se tam náhodou děje něco jinýho, pořád je to ta stejná sterilní a otřesná nuda. Kate Winslet mě iritovala, Naomi Watts taky, obě ze stejnýho důvodu - bylo jasný, že si v každý svojí scéně v duchu říkají, do jaký strašný chujoviny se to daly uvrtat. Shailene Woodley, která mi v prvním díle přišla sympatická, byla tady k nesnesení (jestli za to mohly ty ostříhaný vlasy, to nevím) a její boyfriend taktéž. Upřímně se divím, že se točí další díly a doufám, že poslední díl se tradičně rozdělí na dva, aby se děj ještě víc rozpliznul.(27.2.2016)