• honajz

Mělo mi být podezřelé, když v úvodu se podnikne drsný nájezd obrněnými vozy na zahrádkářskou kolonii, že tohle půjde kolem logiky a u všech těch frakcí i taktiky předaleko. Kdyby se takto chovali, nepřežili by v reálu ani minutu. I když nutno dodat, že místní nabušené jednotky neumějí střílet, když netrefí několik střelců holku, která běží rovně a k nim zády, ani nekličkuje, ani neuhýbá. Pak jsou zde takové drobnosti, jako že ve chvíli potřeby mají všichni někde po ruce nějakou zbraň, kdoví odkud ji vzali, nebo že nenáviděný otec má důležitou informaci, ale hrdinové si ji z uražené namyšlenosti nevyslechnou. Proč taky? A Jeanne je zlá, protože... vlastně proč? Tak nějak tady není jasné, proč ji všichni chtějí zabít, a co tím chtějí získat. Nikdo vlastně nic neví, ale bojuje se proti sobě. Nebýt tam ten artefakt, je ten zmatek až na půdu vidět nad slunce jasněji. Jinak Tris mi přišla jako obyčejná vzteklá holka, která po ostříhání vypadá jak odulá čtyřicátnice, s velkou prdelí a malýma kozama, oproti tomu matka Čtyřky vypadá jako jeho ségra. O Kate Winslet, jejích tlustých nohách a rozkydlém pozadí raději pomlčet. A celé je to tak strašně vážné a bez nadhledu, až to působí směšně. Také mne pobavily hlášky, že Tris je stoprocentně divergentní, ale inklinuje k Odevzdaným, nebo ta úžasná logika, kdy si Jeanne myslí, že artefakt, který může otevřít jen divergent, bude zbraní proti nim. SPOILER Taky mi přijde divné, že za celou dobu NIKOHO nenapadlo jít se rovnou za ty hradby podívat, že museli čekat na nějakou x let starou zprávu.(15.4.2015)

Rezistence není film, který by si zasloužil posměšky a výsměch jen proto, že je to další film z kategorie "young adoult", ve kterém vyvolená dívka zachraňuje svět. Už u předchozího dílu platilo, že pokud se divák dokázal odprostit od toho, že celý svět Divergence vůbec nedává smysl, mohl být překvapen, o jak snesitelný film se ve skutečnosti jedná a dokázal pochopit, co se na filmu líbí mladším divákům. Rezistence je vlastně úplně stejná a bohužel pro mě i stejně nudná, ve filmu se děj neposune prakticky nikam, většina akčních scén tvoří snové sekvence, takže napětí nulové a díky scenáristické nešikovnosti je pointa filmu divákovi naznačována od začátku filmu. Ještěže tady byl Miles Teller, který si svou roli viditelně užíval a každou scénu si kradl pro sebe. Na Rezistenci jděte podle toho, jak se Vám líbila Divergence, druhý díl se Vám totiž bude líbit úplně stejně.(22.3.2015)

Tak právě přemejšlím jakým nejtrefnějším výrazem shrnout tenhle film a napadá mě rozpolcenost. I když nepatřím mezi fanoušky současných teen sérií, tak Divergence mi sedla. Byl jsem tedy zvědavej jak se to vyvrbí dál a místo čum ripu jsem dal přednost kinu. No a nevím jestli jsem udělal dobře nebo špatně o pohřbu se mluvit nedá, ale o nadšení taky ne. Je to někde mezi. Neznám předlohu, takže nevím do jaký míry je to vinou knihy, nebo špatnýho scénáře kterej ji nesprávně adaptuje, ale jak se mi v prvním filmu zdálo, že všechno do sebe celkem zapadá a dává i logiku, tak tady už ten pocit nemám. Tvůrci od začátku na sebe vrší nové a nové zvraty. Co se zdálo, že je takhle se najednou ukáže, že je úplně jinak. Někdy se jedná i o vyložený nelogičnosti. Postavy se samovolně mění z klaďasů na záporáky a zase naopak. No a ta finální pointa to pak pro jistotu převrátí úplně. Jinak spousta scén je bohužel trochu samovolně upravených jenom aby vynikli opět naprosto nedůležitý 3D efekty, takže se občas musí všechno zhroutit a rozpadnout na kousky. No blbost no. Jednička se bez 3D v pohodě obešla, ale tak je to v kurzu že jo... No abych zase jenom nenadával, tak musím férově říct, že jsem se určitě nenudil, akční výplň ujde, byť je pravda, že se ve větší míře jedná o zde již zmíněné simulace a uměle vytvářené sny, ale podobně jako u prvního dílu se tahle část povedla. Z ústředním duem nemám problém, Winsletová je pořád kvalitní mrcha a víceméně mi ty necelý 2 hodiny svižně utekli, takže nasranej nejsem, ale nevím jak chtějí pokračovat. Já měl totiž po konci tohoto pocit, že je vyčerpáno, ale oni už něco vymyslí.60%(27.3.2015)

Tak bohužel u takového filmu čekáte mnohem lepší zápletku a děj. Tohle je jen takové mírně, ale opravdu jen mírně nadprůměrné pokračování, které nabízí extra souboje a "úrovňový vymývač". Lepší průměr.(12.3.2016)

• Chrustyn

Pokračování akčního dobrodružství pro náctileté, které má stejné "kvality" jako předchozí díl. Takové to rádoby velké nic, které je ve výsledku ještě horší než populární "Hunger Games".(13.5.2016)

• - V prvním díle Divergenci (2014),  má Tris (Shailene Woodley) tetování jen na klíční kosti. V Rezistenci má tetování i na lopatce. (applause)

• - Filmovalo sa v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)

• - Daniel Dae Kim, představitel Jacka Kanga, byl natolik nadšený ze svých kostýmů, které nosil ve filmu, že si je chtěl odkoupit do osobního vlastnictví. (Calwen22)