• Sarkastic

„Uložíš ho nebo mám já?“ Sice jsem čekal úpadek oproti jedničce, ale…nic, samozřejmě přišel. Ovšem pěkně popořádku. Už úvodní ostříhání vlasů mě rozesmálo (to jsou alespoň problémy odbojářek) a naznačilo mi, že podobných scén dostanu (zase) hodně. Jakože Rezistence nabízí tu nejtěžkopádnější červenou knihovnu pro teenagerky, při které dávivý smích nahrazuje zvracení. Pak je člověk vděčný i za to „přetrikované“ efektní pozlátko, hlavně když se nemusí pořád soustředit jen na hormonální erupce hlavní hrdinky, která je takřka neustále na-přes-držku (vede srdceryvné „sérum pravdy“). Nicméně, pořád jsem doufal. V to, že přijde něco podobného tréninku a boji s vlastními strašáky z jedničky, což měla v Rezistenci obstarat Simulace. No, pravda, vrchol filmu to sice byl, ale zároveň jen slabší odvar výše zmíněného. A pak v to, že dojde na grandiózní souboj Naomi vs. Kate…který tvůrci sprostě odflákli. Čímž si u mě definitivně vysloužili krásné 2*, ehm. Nicméně věřím, že mě zvědavost zase přemůže a já (blbec) kouknu i na další díl.(13.7.2016)

Tak jsem zkoukl Rezistenci a divím se tomu červenému hodnocení,za mě by ho rozhodně nedostal,ale zpět k mému hodnocení.Druhý díl se nese na podobné úrovni jako první je děj se místo rozmístění dětí do určitých frakcí(Sečtělý,Mírumilovní atd.) zaobírá tím co je za branou celého komplexu a boji Tris a čtyřky proti myšlence celého systému a hlavně proti Kate Winslet coby vůdkyni všech frakcí.Nevím,ale opravdu nemusím čím dál tím v poslední době populárního aspektu filmů a to jest mladá holka pomalu ještě s horkou občankou jak pobíha se samopalem nebo podobnou zbraní a je snad ještě líp vycvičená než Jean Claude v univerzálním vojákovi a kosí jednoho nepřítele za druhým pomalu bez mrknutí oka.Sice je to lepší než pro mě úplně mimo film Hunger Games v čele s přehrávající Jennifer Lawrence,ale to,že je naopak Shailene Woodley docela sympatická (plus má u mě pořád za hvězdy nám nepřáli) můj dojem z filmu nevylepšuje.Jediné co nějak stojí za zmínku je závěrečných pár minut kde dojde k nějakému jako by zvratu a nástřelu na další pokračování.Nevím jestli jsem už moc starej,ale tenhle typ filmu by se mi nelíbil ani ve 12 letech.Neupírám to holkám,které na to jdou,ale ta emancipace je už opravdu všude a mě už to stačí.Takže za mě celkově 50 % a tři hvězdy.(14.4.2015)

Navázat na rok starou efektní adaptaci výtečné předlohy nebývá zrovna snadný úkol a už vůbec ne, pokud máte tentokrát před sebou o něco méně strhující látku. Vzhledem ke kompletně vyměněnému tvůrčímu týmu proto chápu zcela odlišný feeling a překvapivě uznale kývám hlavou nad vypuštěním natahovaných knižních pasáží (pobyt u Odpadlíků) i nad tím, že hlavní trademarky série i nadále působí dostatečně divergentně. Největší výhrou ale zůstává famózní casting. Ten rok, během kterého představitelé ústřední mladé party (Tris, Čtyřka, Caleb, Peter) sbírali zkušenosti jinde, se projevil v jejich výkonu přímo náramně a je to právě jejich um, který dává zcela zapomenout na to, na jak vratké dějové nohy se v samém závěru celá sága staví.(30.3.2015)

No rozhodně mi to přišlo o trošičku horší než jednička, ale proč tomu nedat 5*, z toho nápadu celkovýho jsem nadšená, z Trisiných krátkých vlasů taky, některé scény perfektní: SPOILER: nečekaná bitka u stolu, ,,smrt" Tris, zachránění Christiny a mnoho dalšího, nehledě na to, že ty efekty byly tentokrát na uplně jiným levelu. Co mě zas dost překvapilo, bylo postavení Petera v tomhle filmu, nehledě bratra Tris. Trošku už překombinované, ale budiž, prostě podle předlohy. KONEC SPOILERU: _______________________________________________________________________________________________Ovšem zas mi přijde, že Watts je tu totálně navíc a ještě to zahrála jak kdyby byla před kamerou poprvý, ale to mi film nezkazí, jsem tak natěšená, až si to přečtu, celou tu řadu.(20.8.2015)

Jsem divergentní, rezistentní, paranoidní a nelíbí se mi Tris. Z nějakého záhadného důvodu, který se patrně skrýval v té blikající krabici, jsem se však při pobíhání mezi jednotlivými sekcemi a odpadlíky snad ani nenudil. Přesto si myslím, že mám příliš málo akné na to, abych byl z této dietní sci-fi nějak zvlášť unesený.(18.12.2015)

• - Shailene Woodley odmietla nosiť parochňu po tom, čo si ostrihala vlasy pre rolu Hazel vo filme Na vine sú hviezdy (2014). V knihe si Tris síce ostrihá vlasy, ale nie až tak, ako môžeme vidieť v snímke. (stefi7773)

• - Filmovalo sa v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)

• - Naomi Watts (Evelyn) je prírodná blondínka, no kvôli tomuto filmu si ich musela prefarbiť na hnedo. (Hudakfilms)