Tak jsem zkoukl Rezistenci a divím se tomu červenému hodnocení,za mě by ho rozhodně nedostal,ale zpět k mému hodnocení.Druhý díl se nese na podobné úrovni jako první je děj se místo rozmístění dětí do určitých frakcí(Sečtělý,Mírumilovní atd.) zaobírá tím co je za branou celého komplexu a boji Tris a čtyřky proti myšlence celého systému a hlavně proti Kate Winslet coby vůdkyni všech frakcí.Nevím,ale opravdu nemusím čím dál tím v poslední době populárního aspektu filmů a to jest mladá holka pomalu ještě s horkou občankou jak pobíha se samopalem nebo podobnou zbraní a je snad ještě líp vycvičená než Jean Claude v univerzálním vojákovi a kosí jednoho nepřítele za druhým pomalu bez mrknutí oka.Sice je to lepší než pro mě úplně mimo film Hunger Games v čele s přehrávající Jennifer Lawrence,ale to,že je naopak Shailene Woodley docela sympatická (plus má u mě pořád za hvězdy nám nepřáli) můj dojem z filmu nevylepšuje.Jediné co nějak stojí za zmínku je závěrečných pár minut kde dojde k nějakému jako by zvratu a nástřelu na další pokračování.Nevím jestli jsem už moc starej,ale tenhle typ filmu by se mi nelíbil ani ve 12 letech.Neupírám to holkám,které na to jdou,ale ta emancipace je už opravdu všude a mě už to stačí.Takže za mě celkově 50 % a tři hvězdy.(14.4.2015)

• maddy

Podľa hlúpej knihy, dobrý film nespravíš. Svet Divergencie totiž nedáva v ničom zmysel. Už prvý film o tom presvedčil a navyše sa v ňom ani nič nedialo. V Insurgent sa už neustále aspoň niečo deje, ale stále to nedáva ani ten najmenší zmysel. Nemám síce žiaden problém s týmito novodobými dystopickými sci-fi sériami pre mládež a mnohé z nich si aj užiť, no bohužiaľ, divergentná séria je z trojice ság, ktoré momentálne okupujú kiná (Hunger Games, The Maze Runner, Divergent) rozhodne tá najmenej zaujímavá. Problém by ani nebol v tom, že všetky sú v jadre na jedno kopyto – pár „vyvolených“ (v prípade Divergencie doslovne) bojuje proti zlej spoločnosti. Taká séria Hunger Games zjednodušuje politické pozadie (vojna s prezidentom Snowom) do maximálnej možnej miery na stranu dobra a zla, The Maze Runner séria vsádza výhradne na dobrodružnú jazdu a v oboch prípadoch to s malými výhradami funguje. Insurgent sa však snaží banálnu zápletku zbytočne prekombinovávať až do takej miery, že v konečnom dôsledku je iba na smiech. Pokúšať sa totiž o hlbšiu myšlienku a zápletku vo svete a príbehu, ktorý nedáva najmenší zmysel pôsobí nanajvýš absurdne. Výsledkom tak je, že divák sa dve hodiny pozerá na film, v ktorom sa síce neustále niečo deje, ale nič z toho nikam nesmeruje. V podstate ani v druhom filme série sa absolútne nič nestane, príbeh sa nikam neposunie a záverečné odhalenie tomu nasadí korunu absurdnosti ešte viac ako prvý film (nezmyselnosť celého tohto diania s divergentnými a artefaktom a celou spoločnosťou sa mi nechce rozoberať, to by vyšlo na samostatný referát). V prvom filme sa to ešte dalo ako tak zniesť, lebo sa ten svet nesnažil ozrejmiť viac ako bolo potrebné, Insurgent však chýba čoby len štipka nadhľadu a počúvať tie smrteľne vážne repliky postáv je občas neznesiteľné. Hlavne v prípade, keď polovica z nich mení znenazdania svoju motiváciu a jednanie. Divergenciu si síce pamätám, ale kým som sa v Insurgent zorientoval ktorá postava je vlastne ktorá, ktorá je nová, ktorá z prvého filmu a prečo ten zradil toho, onen prešiel na druhú stranu a podobne, tak ma to celé vlastne aj prestalo zaujímať. A to vôbec nie je tým, že si Divergencia vyžaduje ktovie akú sústredenosť, ale skôr chabým scenárom, ktorý vychádza z podpriemernej predlohy. Keď niekto čaká, že druhý film aspoň málo objasní celý tento svet a dá mu aspoň nejakú chabú vnútornú logiku je na omyle. O to tu nemá nikto záujem a silne pochybujem, že sa to v ďalšom zbytočne rozdelenom závere na dva film zmení. Divergencia nie je séria, ktorá by chcela dávať aspoň najmenší zmysel. Teda, ono by tá filmová možno aj chcela, ale musí sa držať podpriemernej predlohy. A tak sa tu strieľa, skáče, rúcajú budovy, väčšina z toho vo vizuálne pútavom podaní pri ktorom tvorcovia slušne popustili uzdu svojej fantázie, ale čo z toho keď to sú absolútne nepodstatné snové sekvencie, ktoré len vypĺňajú prázdny príbeh, takže napätie sa nedostavuje ani v najmenšej dávke. A aj keď už má dôjsť k najhoršiemu, tak film ma neustále prichystané zúfalé zvraty na poslednú chvíľu, keď sa tá ktorá postava zrazu zjaví na tom najmenej predpokladanom mieste a celú situáciu zachráni (takto sa to opakuje asi 10x, keď má niekto zomrieť alebo mu minimálne ide aspoň o život, tak v danom momente sa objaví nablízku nejaká z hlavných postáv aj so zbraňou v ruke a situáciu zachráni). Jedine čo tak Insurgent ako tak tiahne sú slušní herci, ktorých sa do tejto série podarilo dostať neviem akým zázrakom. Kate Winslet, Naomi Watts sú herecké istoty a ani mladé osadenstvo nie je vyslovene na zahodenie (hlavne „bubeník“ Miles Teller alebo aj Theo James), akurát čo z toho, keď sa to celé dve hodiny hýbe, ale ani na sekundu nijako nezaujme. CELKOVO: 2* (4/10)(31.7.2015)

No rozhodně mi to přišlo o trošičku horší než jednička, ale proč tomu nedat 5*, z toho nápadu celkovýho jsem nadšená, z Trisiných krátkých vlasů taky, některé scény perfektní: SPOILER: nečekaná bitka u stolu, ,,smrt" Tris, zachránění Christiny a mnoho dalšího, nehledě na to, že ty efekty byly tentokrát na uplně jiným levelu. Co mě zas dost překvapilo, bylo postavení Petera v tomhle filmu, nehledě bratra Tris. Trošku už překombinované, ale budiž, prostě podle předlohy. KONEC SPOILERU: _______________________________________________________________________________________________Ovšem zas mi přijde, že Watts je tu totálně navíc a ještě to zahrála jak kdyby byla před kamerou poprvý, ale to mi film nezkazí, jsem tak natěšená, až si to přečtu, celou tu řadu.(20.8.2015)

Tris je presvedčená o tom, že nestojí za to, aby kvôli nej zomierali ľudia ... ale to aj Katniss ... som rada, že tretiu knihu rozdelili do dvoch častí ... srandujem ... v niečom o trošku lepšie ako jednotka a v niečom zase horšie, takže zase len taký priemer. Videné v rámci Season Challenge Tour (12.8.2015)

Lepší, než původní film. Zajímavá cesta pro tvůrce.. může se ještě rozvinout...(1.9.2015)