Nakonec to bylo docela dobré. Minulý díl se mi ale líbil víc. Je tu sice víc akce, některé nelogické momenty tomu trochu ubírají. Začátek je celkem nuda, rozjede se to až ke konci. Kate Winslet je tady ještě drsnější než v minulém díle. Je nám tu přestaven i zbytek frakcí. Divergentní jedinci jsou stále nahánění a spojují se s Odpadlíky. Společně s Neohroženými se snaží o revoluci proti Jeanine. A Tris se podaří otevřít tajná zpráva od zakladatelů jejich komunity. Konec mě docela mile překvapil a jsem zvědavý na finále. Ale je škoda, že si Tris hned na začátku ostříhá vlasy... "Jednou škrob, pořád škrob."(19.8.2015)

Plusem jest to, že Veronica Roth nenapsala druhý díl jako tradiční prostřední vatu bez začátku a konce, takže se po skončení divák necítí zneužitý, mínusem jest fakt, oproti jedničce už neobjevujeme nic moc nového, s čímž se vytratila míra divákovi zvědavosti. Přihodivší k tomu romantiku, padáme do průměru. 65%(25.7.2015)

• Chrustyn

Pokračování akčního dobrodružství pro náctileté, které má stejné "kvality" jako předchozí díl. Takové to rádoby velké nic, které je ve výsledku ještě horší než populární "Hunger Games".(13.5.2016)

Já jsem velice spokojený! Splnilo to naprosto moje očekávání s očekávaného :-) Pravdou je fakt, že kdo za sebou nemá první Divergenci, se do tohoto bijáku ani nemusí pouštět, neb bude úplně mimo mísu. Pokud ale máte povědomí o prvním díle, budete určitě spokojení s úrovní druhého pokračování a vývojem děje vpřed. Bohužel i tentokrát děj končí celkem "otevřeně" což je bezpochyby účel s výhledem na závěrečné třetí pokračování této další současné trilogie. A i tentokrát si budeme muset počkat pravděpodobně rok, na finální rozuzlení celého příběhu.(24.3.2015)

• Big Bear

Divergenci jsem neviděl a asi ani o nic nepřišel. Rezistence totiž byla slabota. První půlka dost nudila a já už pomalu ale jistě začíným být alergický na všechny ty americké býčky a kočičky, kteří s výraznýmia nekompromisními výrazy proášejí to své: Jdeme! Vše je navíc rasově dokonale vyvážené a tak tu máme přesné procento bělochů, afroameričanů i asiatů... Příběh byl nuda, nijak neupoutal a jediné z čeho jsem měl radost bylo město samotné. Na ním kdysi dávno v dobách, kdy lidé ještě byli lidmi a válčilo se zřejmě vyrostl žampión a v troskách mrakodrapů pak začalo přežívat několik frakcí. Jenže ani takové polorozpadlé město už dneska není nic převratného a je prakticky v každém katastrofickém potapo filmu, kde mají solidnější rozpočet a někoho s nadupanějším pécéčkem. Závěr byl pravda trochu zajímavější než začátek, kdy jsem chvílemi netušil zda se nejedná o nějaký film dodávaný k časopisu ,,Strážná věž''. Mezi těmi milými a hodnými lidmi totiž chyběl už jen tygřík s kozičkou... Trochu překvapila účast Kate a naomi. U té ještě víc, protože jako bruneta vypadá děsně! Dávám dva čipy a jdu se dospat. * *(2.4.2016)

• - Daniel Dae Kim, představitel Jacka Kanga, byl natolik nadšený ze svých kostýmů, které nosil ve filmu, že si je chtěl odkoupit do osobního vlastnictví. (Calwen22)

• - Filmovalo sa v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)

• - Jedná se o první film v kariéře Kate Winslet, v němž si zopakuje svou roli v pokračování. (kklepkaa)