Od kolébky do hrobu

Kolíska do hrobu

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2003, 101 min

• nash.

To poslední, co by člověk čekal od akčního filmu, je nuda. A tohle je bohužel nuda, které nedokázal zlámat hnáty dokonce ani Jet Li.(18.12.2010)

• Ruut

Co se stane když neuvidíte tento film? Nic. Další příklad toho, že rapeři netočí kvalitní snímky. Jet Li je , jako ostatně skoro vždy v Hollywoodu, za nemluvícího kung-fu šaška.(20.12.2008)

Slušné akční béčko podle absolutně nesmyslného scénáře. Dobře nasnímané a dynamicky sestříhané souboje a honičky, ke konci i nějaký ten výbuch a na závěr parodie na horor. Smysl to opravdu nedává, ale nemůžu říci, že jsem čekal něco jiného.(18.7.2003)

Slusnej akčňák, bohužel zase s naprosto stupidním a ohraným dějem plným klišé. Jedinej kdo to jakž takž zachraňuje je docela drsnej Jet-Li a jeho bitky, sice jich mohlo být víc, ale i tak dokázaly film pozvednout. Jenže nikdo jinej mu moc nepomůže a na nějaký akce na záchranu dcery nejsem moc zvědavej, takže nakonec jen průměr(22.8.2006)

• Turiec

Unesená dcéra a záchrana sveta pred kým iným ako neameričanmi, Jet Li, ktorý toho moc nenarozpráva, ale predvádza svoj slušný štandard bez výnimočných čísel. Úplne deravý scenár, ale milovníci bojových umení, krásnych áut a hip-hopu sa asi nudiť nebudú. Zaujímalo by ma, prečo mnoho scenáristov a režisérov má predstavu, že planétu vždy zachraňujú grázli, zlodeji a vrahovia, ktorí sa tým stávajú neuveriteľne čistými a kladnými hrdinami. Nie je mi ani jasné, prečo niekto, kto sa každý večer modlí sa živí kradnutím. Banda pouličných povaľačov môže používať arzenál zbraní, za aký by sa nemuseli hanbiť ani špeciálne jednotky. Všetko sa dá vyriešiť, stačí sadnúť do tanku a povoziť sa v ňom po meste. Americké tajné služby ani netušia, čo sa u nich deje a preto musí prísť odborník z Taiwanu. Ako správny zahraničný agent kedykoľvek keď zamáva preukazom s čínskymi znakmi dostane miestnych policajtov do pozoru. A aby som nezabudol: najnovšie a najničivejšie zbrane aké si vie človek predstaviť sa predávajú asi takto: Do hangáru na letisko na predmestí nejakého mesta priletia na vrtuľníkoch obchodníci so zbraňami z celého sveta. Je jasné, že z dôvodu svojho utajenia budú ich lety riadne ohlásené leteckej službe. Všetci majú zaručene okolo 30 rokov, sú neuveriteľní krásavci a rozhodnú sa kúpiť zbrane až vtedy, keď ich uvidia blikať. To ich väčšinou privádza do neuveriteľného vytrženia a v momente ponúkajú milióny a prekrikujú sa, čo im hrdlo stačí. Ešteže je svet plný grázlov a krásnych žien, ktoré nás vždy v pravý čas zachránia a ustrážia náš bezpečný spánok. Ufff.(1.12.2003)

• - Ve scéně, kdy Fait (DMX) utíká před rozzuřeným psem, probýbající se zeď vedle něj dokládá použití umělého materiálu. (Conspi)

• - Hra, ktorú hraje Vanessa na počítači, sa volá "Theme Park World". Hra sa podobá hre "Roller Coaster Tycoon". (dexter)

• - Zatímco se v automobilové honičce Faitův (DMX) modrý sporťák dokonale poničí, v dalším záběru, kdy opouští Archieho (Tom Arnold) kancelář, je možné si všimnout, že všechna světla svítí a přední nárazník je opět na svém místě. (Conspi)