Od kolébky do hrobu

Kolíska do hrobu

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2003, 101 min

• UncleG

Teda nechci panu Bartkowiakovi šahat do svědomí, případně bořit jeho iluze, ale banda plešatejch, namachrovanejch, řetezama ověšenejch, zkérovanejch "Afroameričanů" se nezabývá něčím tak nesmírně inteligenčně náročným, jako otevírání bankovních sejfů. Jejich bohulibé snažení v oblasti kriminálních činů se zpravidla ubírá zcela jiným směrem. Například někomu vystřelit střeva na chodník a pak ho okrást. Nebo někoho okrást a pak mu vystřelit střeva na chodník. Jak vidíme, jejich pestrá činnost nepostrádá i jistou dávku variability, ovšem o vybírání vysoce zabezpečených trezorů se existencím s přezdívkami "Drag-On" nebo "DMX" může skutečně jenom zdát. Na hlavních představitelích pak celý film krutě dojíždí. Zatímco Jet-Li se ve své roli agenta Su zrovna nepřetrhnul, samotný ústřední hrdina Tony Faith alias DeMent-X je nepřesvědčivost sama. Hlubokomyslný až zádumčivý výraz v jeho tváři dává tušit, že hlavní představitel musel s přehledem zvládnout snad i třetí třídu základní školy a jeho herecké kreace na téma "jsem zlý plešatý Ou-Dží" se do kroniky filmových křečí zapíšou zlatým písmem. O zápletce nemá cenu mluvit vůbec. Je to vo ňákejch diamantech. Tečka.(6.12.2010)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +dost dobrá akce, Jet Li a DMX -občas je tempo filmu pomalejší, hudba ok, ale sem tam mi nesedla/// Rozhodně dost dobrej film s hodně slušnou porcí akce. A akce je občas velice zjímavá, no a sem tam i přehnaná. Stejně ale úvodní scéna při které Jet Li nepotřebuje výtah a k závěru zase scéna na motokáře je zapamatováníhodná. No a nebo to jsou alespoň dvě scény které jsem si dotěď z filmu pamatoval (než jsem ho rozjel podruhé). Děj je trošku zamotanej (nebo natahovanej), níčím moc nevyniká, ale dá se na to dívat. Nejvíce mě však potěšila herecká sestava (Anthony Anderson rulezz). Prostě tímhle filmem jsem spokojenej./// Celkem 74%///(11.2.2008)

Slusnej akčňák, bohužel zase s naprosto stupidním a ohraným dějem plným klišé. Jedinej kdo to jakž takž zachraňuje je docela drsnej Jet-Li a jeho bitky, sice jich mohlo být víc, ale i tak dokázaly film pozvednout. Jenže nikdo jinej mu moc nepomůže a na nějaký akce na záchranu dcery nejsem moc zvědavej, takže nakonec jen průměr(22.8.2006)

Soundtrack John Frizzell: 1. X Gon'Give It To Ya - DMX ,2. Go To Sleep - DMX feat. Eminem & Obie Trice ,3. What's It All For?- Bazaar Royale ,4. Follow Me Gangster - 50 Cent & The G-Unit ,5. Stompdash**outu - C.N.N. feat. M.O.P. ,6. Do Sumptin - Comp ,7. My Life (Cradle 2 The Grave) - Foxy Brown feat. Althea ,8. Fireman - Drag-On ,9. Drop Drop - Joe Budden ,10. I'm Serious - Clipse ,11. Right/Wrong - DMX ,12. It's Gon' Be What It's Gon' Be - Jinx & Loose ,13. Hand That Rocks The Cradle - Big Stan ,14. Won't Be Coming Back - Baby ,15. C2G - Fat Joe feat. Youngn' Restless ,16. Focus - Kashmir ,17. Slangin' Dem Thangs - Profit ,18. Off The Hook - Jinx Da Juvy ,19. Getting Down - Bloodline Records Kennel (DMX, Big Stan, Kashmir & Bazaar Royale) (Bonus Track) ,(15.5.2011)

Je to mierne nadpriemerný akčný film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má iba priemerný príbeh o policajtovi z Taiwanu, ktorý prichádza do USA, aby získal späť diamanty pre vojenské účely, ktoré boli ukradnuté a okolnosti ho prinútia spojiť sa so schopným zlodejom a jeho tímom, pretože zločinecká organizácia, ktorá chce diamanty predať zlodejovi uniesla dcéru. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Chválim, že tempo filmu je svižné, výraznejšie hluchých miest je len pár, ktoré ani nezaberú moc priestoru a nájde sa tu viacero zaujímavých situácií, lenže zápletka ma až tak moc nezaujala a hlavne je tu plno nadbytočných prvkov a postáv, bez ktorých by som sa kľudne obišiel, takže sa na to po celý čas dá bez problémov pozerať, ale to je všetko. Akcie je tu pomerne dosť, ale pôsobí pomerne rozporuplne. Je rozmanitá, dobre natočená, občas poteší nejaký zaujímavý nápad a odohráva sa v zaujímavých prostrediach, ale choreografia súbojov ma až tak moc nebavila, za čo môže aj to, že Jet Li tu polovicu filmu bojuje jednou rukou, takže sa moc nepredvedie. Ale nájdu sa tu tri akčné scény, ktoré sa mi celkom páčia, súboj so zápasníkmi, naháňačka na štvorkolke, ktorá dokonca patrí medzi tie najlepšie cestné naháňačky, aké som vôbec videl alebo akcia v nočnej uličke. A najviac ma sklamalo finále, ktoré síce je veľkolepé, ale po všetkých stránkach pôsobí hlúpo. Herecké obsadenie je celkom dobré, Jet Li v hlavnej úlohe, DMX je bez väčších problémov, výborný hlavný záporák Mark Dacascos, jeho pomocníčka Kelly Hu a v malej zápornej úlohe poteší aj Johnny Trí Nguyễn, ale moc ma nebavil zvyšok zlodejského tímu, ešte Anthony Anderson dokáže trochu zabaviť, ale zvyšní už nestoja za nič. Réžia a technická stránka pôsobia pomerne kvalitne, je tu cítiť snahu o moderný akčný film, čo sa aj podarilo, ale aj tak by som uprednostnil skôr klasický štýl. Od kolísky do hrobu je taká ideálna oddychovka na víkendové odpoludnia a to dokonca aj opakovane, ale aj tak tento film moc neobľubujem, Jet Li má teda naviac, než na takéto priemerné filmy a toto je jeden z jeho najhorších filmov. 59%(25.7.2007)

• DMX