Mirai Nikki Redial je špeciálna epizóda, ktorej dej pokračuje po udalostiach v prvej sérii Mirai Nikki (2011).
Po tom čo sa Yukki stal Bohom, v sebe Yuno cíti prázdnotu a má pocit, že na niečo a niekoho zabudla. Rozhodne sa preto zistiť, kto je osoba, na ktorú myslí a ktorá jej tak chýba... (Carol Pifková)

TomX2

To, že Mirai Nikki vlastne skončil happy endom a nie je zakončený smutnejšou alternatívou v sérii je možno potešujúce a pekné, no inak tento special ozaj nemá čo ponúknuť - prvá polovica je úplne zbytočná, druhá žiadna bomba. ()

dudo24

Patrí to podľa mňa určite do celku, ale nič to nezamieša, nič prevratné to až tak nie je. Ide skôr len o také pohodové príjemné ukončenie seriálu. Tak isto ako prvé zakončenie, páčilo sa mi to, ale viem si predstaviť aj inú alternatívu. V nasledujúcej pasáži by predostrel môj pohľad na to ako by som to radšej ukončil. ***SPOILER*** Veľmi mi bolo ľúto toho, že Yukki a Yuno v treťom svete neskončia spolu. A aj keby som prekusol to, že spolu nie sú, tak som nevidel potom význam toho, prečo sa boh Yukki držal bokom, nešťastný v druhom svete. Moja verzia by bola taká, že Yukki a Yuno sú spolu v treťom svete. Riešením tých vízií čo prišli, by sa ešte starý boh tretieho sveta a poloboh Deviatka dozvedeli, že to má čo dočinenia s väznenou Murmur z prvého sveta. Vtedy by zistili, že existuje ten červený amulet so spomienkami Yuno z druhého sveta, ktorý Murmur vytvorila keď Yuno z prvého sveta umierala. Potom by tento amulet zobrali k bohovi Yukkimu v druhom svete a on by vytvoril ľudskú bytosť ktorej by dal tieto spomienky. Nebol by to síce ten istý človek, lebo jej originálnu dušu a osobnosť by vzkriesiť nevedel, ale bola by to aspoň čiastočná Yuno. Pamätala by si silné emócie k Yukkimu a to by stačilo aby spolu mohli fungovať. Boh Yukki by sa dostal z existenciálnej krízy a mohol by tvoriť svet. Čiže oba žijúce páry Yuno a Yukki by skončili spolu, tak ako to bolo súdené. ***END SPOILER*** ()

Hees

Mirai nikki Redial je v podstate koniec Mirai nikki, V anime, na ktoré nadväzuje bol nejasný koniec a jediná možnosť bola pozrieť si mangu ako som to urobil ja, alebo sa dostatočne dovtípiť čo sa stalo (prípadne si o tom niekde prečítať). Tak v tomto diely čo je až príliš zaobalený (aby nemal päť minút), aby nabral pol hodinu sa to všetkým ukáže, že ako sa to vlastne skončilo. Áno keby to bolo v pôvodnom anime je to zbytočné a pokojne to tam mohli dať. Takto je to len taká príjemná bodka pre fanúšikov (fanúšikovia si to zrejme aj vyžiadali). Aspoň uvidíte svojich obľúbených hrdinov zo skvelého anime Mirai nikki znova. ()

Jeoffrey

Konec přesně takový jaký jsem si v duchu přál a který udělal příjemnou tečku za pro mě osobně hodně povedeným anime. Bohužel, nebo spíš bohudík, jsem romantická duše a tak mi to přeslazené nepřišlo, ale bylo to zkrátka přesně tak, jak jsem si to ve své hlavě maloval už ve chvíli, kdy jsem dokoukal původní sérii. Spokojenost. 9/10 ()

• Úvodní píseň „Kyouki Chinden“ je od kapely Yousei Teikoku. (CarnTheNunya)
  • Manga "Mirai nikki Redial", která byla filmu předlohou, byla napsána půl roku po skončení anime Mirai Nikki (2011). (Harroc)
  • Závěrečnou píseň „Happy End“ nazpívala zpěvačka Faylan. (CarnTheNunya)