poster

Druhý valčík (Dinamo : Steaua 1988)

 • Rumunsko

  Al doilea joc

 • slovenský

  Druhý valčík (Steaua : Dinamo 1988)

  (festivalový název)
 • anglický

  Second Game, The

 • český

  Druhý valčík (Steaua : Dinamo 1988)

  (festivalový název)

Dokumentární / Sportovní

Rumunsko, 2014, 97 min

Hudba:

Max Richter

Zvuk:

Dana Bunescu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  **

  Porumboiuvy sadistické procedurální poločasy miluju. Tohle je ale trochu holomajzna.(25.1.2016)

 • yVANs
  ****

  festival Audiovize 2015(25.9.2015)

 • Nebešťan
  ****

  SPOILER: Steaua : Dinamo, 0 : 0.(28.9.2014)

 • Vitex
  *****

  Tak jako Jiří Kolář občas "dělal" tzv. nalezené koláže, což byly fotografie v novinách sami o sobě tak dokonale fungující (na principech konfrontáže), že na nich nebylo potřeba nic dotvářet, jen je vystřihnout, nalepit na čistý papír a pojmenovat, tak Porumboiu udělal tento "nalezený film". Invence autora je takřka nulová, ale nikdo jiný by toto dílo stvořit nemohl - on je synem tohoto otce, on má v sobě přirozený smysl pro humor, hloubavost a dramaturgický cit, takže předem nepřipravovaný rozhovor dokáže ukočírovat tak, že je tato zvuková stopa ve spojení s obrazem (do kterého autor absolutně nijak nezasáhl) schopna generovat neobyčejně krásný divácký zážitek (mimochodem také velmi inspirativní pro diváka, který přemýšlí o nejelementárnějších principech fungování filmového díla). A všechna čest Artcamu, že se odváží právě tento snímek koupit pro českou distribuci.(11.4.2015)

 • Bebacek
  ***

  Rumunsky pozorovatelsky realismus dosahl dalsiho levelu. Na novy film Cornelia Porumboia - ktery nam dal perly jako 12:08... a Policejni, adj. - prislo na Art Film Festu 10 (!!!) divaku (a to se tady na vse stoji fronty). Zahy jsem pochopila proc - cely film sledujete VHS zaznam (bez zvuku!) fotbaloveho zapasu z '88, ktery tehdy piskal reziseruv otec. A ted se na nej divaji a unyle a sporadicky jej komentuji. Jako experiment s kognitivnim vnimanim asi funguje - u serie mikrospanku jsem zjistila, ze rozumim rumunsky... a nakonec jsme zustali jen 4. Filmovy vedec ma tezky udel. A to jsem jakozto divka z fotbalove vesnice na ocumovani muzskych nohou do O vyrostla.(23.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace