Druhý valčík (Dinamo : Steaua 1988)

• Rumunsko

Al doilea joc

• slovenský

Druhý valčík (Steaua : Dinamo 1988)

(festivalový název)

Second Game, The

• český

Druhý valčík (Steaua : Dinamo 1988)

(festivalový název)

Dokumentární / Sportovní

Rumunsko, 2014, 97 min

Max Richter

Zvuk:

Dana Bunescu

Rumunsky pozorovatelsky realismus dosahl dalsiho levelu. Na novy film Cornelia Porumboia - ktery nam dal perly jako 12:08... a Policejni, adj. - prislo na Art Film Festu 10 (!!!) divaku (a to se tady na vse stoji fronty). Zahy jsem pochopila proc - cely film sledujete VHS zaznam (bez zvuku!) fotbaloveho zapasu z '88, ktery tehdy piskal reziseruv otec. A ted se na nej divaji a unyle a sporadicky jej komentuji. Jako experiment s kognitivnim vnimanim asi funguje - u serie mikrospanku jsem zjistila, ze rozumim rumunsky... a nakonec jsme zustali jen 4. Filmovy vedec ma tezky udel. A to jsem jakozto divka z fotbalove vesnice na ocumovani muzskych nohou do O vyrostla.(23.6.2014)

festival Audiovize 2015(25.9.2015)

Film poezie. Otec a syn. Policie vs Armáda. Fotbal. Rumunsko. Sníh. 90 min. Premiéra na Berlinale 2014. Cena Best Feature Romanian Film na Transilvania Int Film Festival. Premiéra na Slovensku - Art Film Fest Trenčanské Teplice. Premiéra v ČR - Ostrava Kamera Oko.(13.2.2014)

SPOILER: Steaua : Dinamo, 0 : 0.(28.9.2014)

Pro mne především velká nostalgie.... Atmosféra doby vystižená prostřednictvím fotbalového zápasu stočeného z VHS a puštěného bez zvuku.... Trefné komentáře režisérova otce, který tehdy zápas pískal (nepřipouští, že by tehdy nějak pochybil). Nic podobného už dneska na stadionech neuvidíte.... Pro toho, komu fotbal nic neříká to ale musí být 97 minut utrpení.....(23.2.2016)