Film zachycuje poslední dny života Ježíše z Nazaretu. Je založen na textech evangelií Nového Zákona. Navzdory skromným kulisám a nedostatku emocí, měl snímek obrovský vliv na pozdější filmové adaptace tohoto příběhu. Děj sleduje triumfální vjezd Krista do Jeruzaléma, pokračuje Kristovým rozhovorem s Pilátem, scénou v zahradě Getsemanské a výstupem na Kalvárii. (tuntavala)

Flego

Tento príbeh príbehov pozná každý a Duvivier sa ho otrocky držal. Neprezradím nič nové, ak spomeniem, že film zobrazuje posledné dni Ježiša počnúc sfanatizovaným židovským súdom, poslednej večere, Judášovej zrady, Petrovho popierania, Pilátovho umývania rúk ( hraje ho Jean Gabin ), mučenie, ukrižovanie až po zmŕtvychvstanie. Pompézna hudba dodáva snímku vznešenosť, davové scény fungujú len občas, ale v konečnom hodnotení vzhľadom na rok ide o celkom dobrý film. Prvý komentár. ()

corpsy

Jedna z mnohých verzií najslávnejšieho príbehu všetkých čias, ktorá v tejto podobe opäť nepostráda biblicky presné zosobnenie evangelií, ale v špičkovej technickej kvalite, vďaka ktorej by som nejeden záber dal na pohľadnicu, hoc aj v pôvodnej ČB podobe. ()

majo25

Vzhľadom na rok vzniku, ide o obstojný životopis izraelského kráľa, ktorý verne opisuje Bibliu a v ktorom odznie toľko známych citátov z Nového zákona. Herecky je to samozrejme už horšie, ale milo prekvapili davové a velkolepé scény. Hodnotenie: 70% ()

• National Board of Review film v roce 1937 jmenovala šestým nejlepším zahraničním filmem. (SeanBean)