Bosch se shání po muži, který kdysi zabil několik mladých žen, účastní se jako svědek procesu s Veronicou Allenovou a dostává nový případ: v kempingovém autě byl nalezen zastřelený veterán, který se účastnil tří zahraničních misí v zemích, kde probíhají válečné konflikty... Uplynulo 16 měsíců… Je noc. Jakýsi mladík sprejuje na zeď, když si všimne přijíždějícího auta. Schová se, ale zahlédl, jak auto zastavilo za kempingovým vozem. Pak se ozve výstřel a auto odjíždí. Jde se podívat do kempingového auta a najde tam zastřeleného muže… Okamžitě utíká pryč. Po několika dnech si na ulici sedá do auta řízeného postarším mužem …  Ed Gunn se opije v baru a sebere ho policie. V cele vyspává opici. Edgar přivolá Bosche, který Gunna dobře zná: kdysi  zabil několik dívek. Chce si s ním promluvit. Když ale ráno přijde, v cele už není. Kdosi za něj zaplatil kauci … Bosch se chystá jako svědek k soudu s Veronicou Allenovou. Ta opět chladnokrevně lže, v příhodné chvíli pláče a zdá se, že jí porota uvěří. Její právní zástupkyně se snaží co může Bosche zesměšnit a znemožnit. Ani po delší době se porota nedokáže shodnout a soudkyně prohlašuje řízení za zmatečné. Veronica je volná, proces ovšem může být obnoven … Bosch s detektivem Anitou Benitezovou mezitím vyšetřují případ obskurního režiséra Andrewa Hollanda, který údajně při sexu zabil herečku. Prohlížejí si dům mrtvé ženy a Bosch se dostává do slovního konfliktu s detektivem Rudym Taferem. Bosch ho podezřívá, že právě on mohl vrahovi pomoci s uklizením těla mrtvé ženy. Pak Bosche s Edgarem volají k tělu mrtvého muže, které bylo nalezeno v kempingovém autě. Tělo je už v rozkladu, Bosch si na něm ale všimne vojenské kérky. Jinak u něj nebyly nalezeny žádné doklady. Policie nicméně brzy vypátrá, že zavražděný je William Madows, který má za sebou tři mise ve válečných oblastech. Zdá se, že bere drogy a pije … Bosch vyhledá v restauraci kolegyni Benitezovou, která tu má schůzku s O´Sheou. Ten s viditelným potěšením Boschovi sdělí, že další soudní řízení s Allenovou nenavrhne. Bosche to nanejvýš rozčílí, chápe, že se zkorumpovaný politik jen mstí. Řekne mu to do očí a odchází s bouchnutím do stolu. Celá restaurace zmlkne, kdosi celou scénu nahraje … Video se objeví na internetu, o incidentu se dozví pochopitelně i Billetsová. Irvinga si po slavnostním vyřazení policejních nováčků, kde pronesl řeč, povolá O´Shea a zasyčí, aby si toho svého psa „držel na vodítku“… Bosch navštěvuje rodiče Billa Madowse: po skončených misích se nějaký čas léčil, ale pak propadl drogám a alkoholu. Domů si chodil jen pro jídlo, čisté oblečení a peníze. Přitom patřil k zeleným baretům, což je čestná funkce … Mladík na kole přepadne v korejské čtvrti ženu a ukradne jí mobil ... Billetsová přijde za Boschem domů. Večeří s Maddie, která teď žije s otcem, protože matka odjela za manželem do Hongkongu, a pak naléhá na Bosche: co mu je? Co se s ním děje? Případ matky se vyřešil, co ho tedy ještě žere? Po jejím odchodu si Bosch prohlíží kamerové záznamy z okolí Gunnova domu. Vidí, jak mu do schodů pomáhá jakási žena v červeném, která pak ihned odchází. Kdo to je? (TV Prima)

Necrotongue

Detektiv Hieronymus Bosch se evidentně vrátil v plné síle, opět je totálně zavalený prací a stále nedokáže ovládat občasné výbuchy své povahy. Každopádně jsem první epizodě třetí řady udělil pouze čtyři hvězdičky, protože ji považuji jen za slibný rozjezd nové série. ()

yvona

Pro mě je v kriminálkách čím dál těžší potýkat se s bezvýznamnými dialogy puberťáků s jedním z rozvedených rodičů, což už je takové pravidlo. To prostě nikdy nesmí chybět. Stává se z toho klišé tak odporné, že mi to dokáže zkazit celý seriál. Je to vata, ve které se ti dva buď nenávidí nebo se zbožňují, tatíček chodí v noci přikrývat 16ti letou pipinu, má ochranitelský syndrom nebo se potomkům neustále za něco omlouvá otec i matka, ale matinky mají s dcerami vždy problém a tak "dítka" cestují, pokud možno, přes celé státy od jednoho ke druhému na zmrzliny a čínské hotovky v igelitkách, aby se vzájemně ujistili, jak moc si chybí nebo jak moc si nechybí. Nesmím zapomenout na fakt, že oni rozvedeni rodiče jsou v idylicky přátelském vztahu. Zvracím. ()

Lenka.Vilka

Tohle se mi líbilo. Vlastně se tady skoro nic nestalo, ale zároveň se rozhodilo na spousta dobrých linií. A jde na tom vidět, že tvůrci si jsou jistí svými fanoušky, takže si to mohli dovolit. Mnou si alespoň jistí mohou být ;) ()