Odečet vody

(amatérský film)
Celý film
Krátkometrážní
Česko, 2013, 9 min

Každý dům a každá rodina má svá tajemství. Co je ale právě na tomhle domě zvláštního a proč každý, kdo vejde dovnitř, nadobro zmizí? Hlavní hrdina je především milující manžel. A vše co dělá, dělá vlastně z lásky. (MFF Cinema Mundi)

Celý film

PetrPan

Rozhodně to lepší z Pionýrů hororu. Ze začátku tedy příběh nikam nepospíchá  a hlavní postava několik minut jen tak čumí do prázdna. Zhruba v polovině si ale Lukáš Horáček umyje ruce a od té chvíle už je vám jasné, že se něco stane či stalo a napětí graduje.  Při rozuzlení , místy i střev, jsem však byl vcelku zklamaný, ale pak přišly titulkové scény a díky nim se Odečet vody šplhá až k pěkným třem hvězdám ()

Wacoslav1

Ne tohle se nepovedlo. Absolutně nudnej začátek, kterej vypadá jak nějakej film od Refna či co. Takže dlouhý záběry o ničem. Hloubavý čumění kamsi nikam. Zoufale by to potřebovalo zkrátit, aby u toho člověk neusnul. No ke konci se to aspoň trochu rozjede a dozvíme se co se děje, proč se to děje a jak se to děje. Konec je na tom jednoznačně to nejlepší, ale stejně to nepomůže divákovi oprostit se od dojmu, že to co sledoval po většinu filmového děje nějakých celých 5 minut před tím byla jenom nudná a rozvleklá sračka o ničem. A to bohužel přispívá k mému konečnému hodnocení.20% ()

SOLOM.

Předlouze jsem přemýšlel, jaké tomu vlepit hodnocení. Od Doležala jsem už toho viděl dost, takže vím, že točit krátkometrážní snímky umí, jen mi tentokrát moc nevonělo to „tajemství“ ve sklepě. Jistě už dost lidí ví, že tento hororový subžánr rád rozhodně nemám. Rovněž poněkud nudnější začátek si u mě bonusové body nezískal, ale naštěstí se oba tvůrci vzchopili a podařilo se jim výrazně vylepšit atmosféru, tempo, (kvalita natáčení taky nebyla špatná) a humorný finish. Hlavně ti „služebníci boží“ si nakonec to průměrné hodnocení s odřenýma ušima zaslouží. 50% ()

Dannyell

Lukáš H. opět nezklamal a je to jen další důkaz o tom, že je skvělým hercem, na kterého lze bez problému postavit celý film. Takových jako je on moc v "amatérském filmu" není. Zároveň mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že je také výborným režisérem. Na dávnou společnou spolupráci vzpomínám dodnes. Přeji hodně úspěchů nejen mu, ale i celému Taranis filmu. Brenosse si totiž také tvůrčím způsobem velmi vážím. Je moc dobře, že tihle dva pánové společně spolupracují. Už jejich dřívější práce dokazovaly jejich nepřehlédnutelný talent a nápadivost. Spolupráce s Danielem Adamem se v tomto případě nemůže vůbec rovnat potenciálu, který do budoucna vidím ve spojení Doležal + Horáček. ()

Iroquaise

Taranis film je zajímavá skupina filmařů...s jejich filmama mam jak dobrý, tak špatný zkušenosti...očividně mají zápal a jsou schopný sehnat si pro svůj film techniku, rekvizity atd....mají nějaký soustavný autorský směřování, ale až moc tíhnou k legračně chlapáckýmu patosu, některý látky roztahujou do šířky a maj problémy s uchopením nadsázky a hereckou akcí..."Procitnutí" je docela solidní..."Mrkev a mlíko" zábavný..."Stíny Abadanu" maj hezký momenty, ale jinak je to hrozná pruda......... líbí se mi dlouhý úvodní záběr s pomalým, prakticky neznatelným zoomem...škoda toho fontu titulku....... postava má zakrvácený ruce a kouří...setkání nedůslednosti výpravy s dramatickým klišé...kámoš mi kdysi řikal, že mu na amatérskym žánrovym filmu vadí dvě takový jednoduchý věci...buď se tam moc chodí (doslovnost akce, neschopnost dějové výpůstky) a nebo se tam kouří ( dramatizace situace spojená s cool presentací postavy - "stojím a vyplňuju čas tím, že se tvářím drsně", případně "zažívám emocionální otřes, ale vyrovnávám se s ním patřičně tvrďáckým způsobem")....a co se té krve týče...informační čitelnost ( postava někoho zabila, takže má ruce od krve) v důsledky přebíjí přehnanost, absence citu pro míru...tý krve by stačilo míň...divák by si toho všimnul, pochopil by situaci a povahu postavy...takhle to působí přehnaně...jako kdyby se týpek v tý krvi máchal ( ani kdyby se hrabal ve vnitřnostech, tak by ty ruce takhle nevypadaly...to by zas byl soustavně celej zapatlanej)...navíc dík tomu vynikne umělost krve...její barva...chápu, že ten muj přístup lze považovat za hnidopišství...ale přesně tyhle detaily ve vypjatejch, dramatickejch momentech (a jejich následný seskládání ) působí v amatérskym kontextu tu největší paseku...shazují vážnost, důvěryhodnost celku........ hodně se mi líbí ty pomalý zoomy...jednak to msuelo být naročný při natáčení...a hlavně to dobře vypadá...působí to náladotvorně...dodává to tý věci plíživý napětí............. v soustavě záběrů, které mají jasnou, jednoduše čitelnou výpovědní hodnotu, dost vyčuhuje polodetail na fotku u televize...je to blbě komponovaný...chtělo to spíš menší záběr...nebo jízdu...nebo kýho šlaka...tohle je hluchý...fotka neni v centru kompozice, vedle ní je "uřízlá" televize........... ve sklepě se mi líbí světlo a přechod do špinavě žlutý...nelíbí se mi rozdělení prvního záběru na dvě části (vertikální polo-panorama: postavy vstoupí do sklepa - detail: nohy na schodech - zpět na polocelek)...nápad je to dobrej...ale přijde mi to málo plynulý...prostřih přijde moc brzy...panorama začíná na stropě a trochu moc dlouho na něm setrvává...obecně takovejhle typ záběru je hodně těžkej na provedení a těžko se rytmicky zapojuje do zbylýho skladebnýho kontextu.............. líbí se mi použití vnitrozáběrovýho střihu...postava instalatéra se zvedne/ sehne, zakryje výhled na hrdinu - následuje záběr jiný velikosti ( 5:16...5:22)...v podstatě to má funkci stíračky................ odklízení mrtvoly...jako důraz na uvěřitelnost je pěknej, ale je to moc dlouhý...potažmo vedený filmařsky moc jednoduše...pořád jeden a ten samej obyčejnej záběr...ale zas to funguje jako příprava na finálovou scénu.............. pointa se mi líbí...i je hezky natočená ...působí to, jako kdyby tam byly některý záběry zrychlený, ale jak si to pouštim znovu, tak asi nee...ale je to natočený a sestříhaný tak, že to zrychleně působí...a to je přesně ono...je tam ve filmařský zkratce dobře chycená nestvůrnost situace a postavy, který se týká...dobrý............. baví mě hlavní představitel...a závěrečnej dovětek je malinko neohrabanej, trošinku konvenční v rámci určitýho stylu humoru, ale i tak vtipnej...líbí se mi ty násobky ...poslední už tak vtipnej nejni... () (méně) (více)

• V titulkových scénách filmu si zahrál prakticky celý filmový štáb včetně druhého režiséra. (Brennos)
  • Scéna finále se musela natáčet velmi rychle. Herečka totiž byla nachlazená, v ranné fázi těhotenství a navíc si při prvních záběrech neopatrně přičichla k syrovým vepřovým ledvinkám. (Brennos)