Odečet vody (amatérský film)

Krátkometrážní

Česko, 2013, 9 min

Martin Doležal

[Pionýři hororu] Tak Poruchy příjmu potravy, jo? :-) Atmosférickej začátek se zvrhne do vtipný béčkový komedie, kterou je dobrý vidět dvakrát. RIP Alík. | ► Odečet vody(13.3.2014)

• Brennos

Snímek online zde. Celou antologii Pionýři hororu pak naleznete zde.(2.3.2014)

Předlouze jsem přemýšlel, jaké tomu vlepit hodnocení. Od Doležala jsem už toho viděl dost, takže vím, že točit krátkometrážní snímky umí, jen mi tentokrát moc nevonělo to „tajemství“ ve sklepě. Jistě už dost lidí ví, že tento hororový subžánr rád rozhodně nemám. Rovněž poněkud nudnější začátek si u mě bonusové body nezískal, ale naštěstí se oba tvůrci vzchopili a podařilo se jim výrazně vylepšit atmosféru, tempo, (kvalita natáčení taky nebyla špatná) a humorný finish. Hlavně ti „služebníci boží“ si nakonec to průměrné hodnocení s odřenýma ušima zaslouží. 50%(4.3.2014)

• 6thSun

Námět není originální ani omylem a zpracování je bídné.(4.4.2014)

• Wacoslav1

Ne tohle se nepovedlo. Absolutně nudnej začátek, kterej vypadá jak nějakej film od Refna či co. Takže dlouhý záběry o ničem. Hloubavý čumění kamsi nikam. Zoufale by to potřebovalo zkrátit, aby u toho člověk neusnul. No ke konci se to aspoň trochu rozjede a dozvíme se co se děje, proč se to děje a jak se to děje. Konec je na tom jednoznačně to nejlepší, ale stejně to nepomůže divákovi oprostit se od dojmu, že to co sledoval po většinu filmového děje nějakých celých 5 minut před tím byla jenom nudná a rozvleklá sračka o ničem. A to bohužel přispívá k mému konečnému hodnocení.20%(2.3.2014)

• - Scéna finále se musela natáčet velmi rychle. Herečka totiž byla nachlazená, v ranné fázi těhotenství a navíc si při prvních záběrech neopatrně přičichla k syrovým vepřovým ledvinkám. (Brennos)

• - V titulkových scénách filmu si zahrál prakticky celý filmový štáb včetně druhého režiséra. (Brennos)