Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

pakobylka

Ztřeštěná dobrodružná krimikomedie, která kromě komediálního talentu ústřední dvojice sází především na bláznivé atraktivní honičky. Málo platné - má už svá léta, občas to v ní zaskřípe ... a nemůže za to jenom pronikavý hlas Goldie Hawn. Zkrátka už ve mně nevyvolává zdaleka takové nadšení jako dřív, ale pořád si dokážu vybavit tu skvostnou zábavu, kterou mi kdysi poskytla - a finále v ZOO je pořád stejně super. Takže by nebylo fér nějak přehnaně spekulovat nad 4*. ()

Jara.Cimrman.jr

Ještě jsem nepoznal nepohodlného filmového svědka, kterého by program na ochranu svědků dokázal ochránit před sebou samým. Takže až se jednou stanu svědkem zločinu a FBI mi nabídne svou ochranu, tak okamžitě ztratím paměť, abych nemusel čekat na to, až nějaký úplatný agent vymaže mou existenci z počítače a udělá ze mne mrtvolu bez totožnosti. To takový Rick svědčil a hodlá svědčit dál, takže si trable zaslouží a to, jak si jich užívá se svou ex-přítelkyní mi kdysi přišlo hodně zábavné a v současnosti se na tom kupodivu nic nezměnilo. A do Joan Severance alias Rachel jsem se zamiloval ještě dřív, než začala pálit z brokovnice. ()

filipvrbik

S odřenýma ušima za tři, Mel Gibson a Goldie Hawn jsou totiž fajn... Ale zato David Carradine je hrozný záporák, navíc tady moc není... Celkově by to byla bez hlavní dvojky dost nuda, takhle se to dá- ale moc komedii nečekejte - je to taková skoro road movie kde Rick projíždí místa, která v minulosti navštívil jako svědek v programu na ochranu svědků... Jinak tu máme samozřejmě zkorumpované policisty a tak různě, klasika...50% ()

Zagros

Bláznivá, dobrodružná a také vtipná krimi honička s dvojicí Mel Gibson a Goldie Hawnová to je Pták na drátě. Děj, akce a nakonec i film jako celek je hodně ztřeštěný, ale kupodivu mi to ani nijak nevadilo, stejně jako věčně uječená Goldie Hawnová. Velkou předností filmu totiž je skvěle fungující chemie mezi ústřední dvojicí a několik povedených scén. Při opakování by mohlo jít hodnocení dolů, ale napoprvé jsou to za mě tři hvězdy. ()

Derek

koniec osemdesiatok a popularna formula dvoch absolutne rozlisnych postav nutenych spolupracovat spolu vo forme mela s goldie. mel hra jednu zo svojich uspesnych variant na martina riggsa (a divacke oko potesi par na zaberov na jeho zadok) ale goldie a jej marianne je len otravna a 90% filmu len jaci, i ked nehanby sa ukazat svoju postavu v neglize co jej sluzi ku cti;-) badham patrill k slusnym remeselnikom, ale nikdy nedokazal prerazit na plno v holywoode, bird on wire ma zopar vynikajucich akcnych pasazi (vrtulnik vs lietadlo a hlavne finale v zoo), ale zvysok nicim extra nezaujme a hlavne skoda ze duo zaporakov bill duke a david carradine nie je vyuzite viac... ()

• Mel Gibson dostal při natáčení k dispozici dům a tak si zároveň mohl užívat dovolenou s rodinou. (HellFire)
  • Medzi zvieratá v zoologickej záhrade, ktoré museli priniesť na plac, patril lev, jeden pavián, leguán, sedemmetrový varan, 12-metrový pytón, tri jaguáre, štyri aligátory, šesť tigrov, šesť šimpanzov a 25 druhov papagájov. (Arsenal83)