Pták na drátě

• slovenský

Vták na drôte

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 106 min

Ježiš, jak se Goldie zvedla ta sukně......jak já mu záviděl, parchantovi!!! Rozhodně oblíbená věc mého mládí. Chybí tomu ale jistější režie. Ale Goldie s Melem jsou výborní!(27.8.2008)

Méně známá ale hodně povedená akční komedie s jiskřivou dvojicí Melem Gibsonem a Goldie Hawn, spoustou podařených hlášek a kvalitních akčních scén. Badham ve své době opravdu uměl a v žánru akčních komedií měl málo konkurentů.(5.12.2006)

• bassator

Viděno 1x cca - 30%(1.1.2009)

|50%| Mela Gibsona mám rád, podle toho co jsem si tak nějak o tomto dílku zjištoval, jsem byl přesvědčen, že mi film sedne daleko více. Gibson měl docela trhlou roli, trochu mi tím připomněl roli Martina Rigse ze Smrtonosné zbraně. No, herečka Goldie Hawn co tu hrála hlavní roli s Gibsnem, tak ta už mi moc nesedla. Nebyla úplně špatná, ale ten její ječák – to jsem myslel, že umřu. Snad v každé akční scéně řvala, jak já nevím co. :D Po akční stránce to bylo takové obyčejné, standartní pro potřeby těch to typů komedií. Hudba od skvělého Zimmera byla taková normální (což se dalo pochopit, že nebyla extra skvělá – v té době teprve začínal). O nějaký záživný příběh zde moc nešlo. Pár vtipných momentů zde je. Ještě tak ze začátku nebo ve finále – ale velké množství jich není. Špatný film to není, takový kovatelný průměr a velmi slabé 3 hvězdy. K zabití nudného odpoledne to účel splnilo.(20.6.2015)

koniec osemdesiatok a popularna formula dvoch absolutne rozlisnych postav nutenych spolupracovat spolu vo forme mela s goldie. mel hra jednu zo svojich uspesnych variant na martina riggsa (a divacke oko potesi par na zaberov na jeho zadok) ale goldie a jej marianne je len otravna a 90% filmu len jaci, i ked nehanby sa ukazat svoju postavu v neglize co jej sluzi ku cti;-) badham patrill k slusnym remeselnikom, ale nikdy nedokazal prerazit na plno v holywoode, bird on wire ma zopar vynikajucich akcnych pasazi (vrtulnik vs lietadlo a hlavne finale v zoo), ale zvysok nicim extra nezaujme a hlavne skoda ze duo zaporakov bill duke a david carradine nie je vyuzite viac...(26.5.2014)

• - Jméno muže, který vede hotel, kde se ubytují Mel a Goldie je Norman, stejně jako ve filmu Psycho. (HellFire)

• - Jeden z prvních filmů Christophera Judge. (HellFire)

• - Goldie Hawn při natáčení scén v zoo přišla do kontaktu s opravdovými tygry. To na ni zanechalo negativní stopu, a tak se podělila s režisérem, kterému se svěřila, že má noční můry, ve kterých ji honí tygři. John Badham nelenil a okamžitě to zakomponoval do scénáře. (Dixieboy)