Let asfaltového holuba

Psychologický / Drama / Podobenství

Československo, 1990, 86 min

Herecký projev Ondřeje Vetchého si v ničem nezadá s jeho výkonem v Domě pro dva.(9.7.2007)

Viděl jsem pouze jednou, a to v 90. roce. Tenkrát mi bylo 13 let a ten film mě dostal stejně jako Dům pro dva. Jestli uvidím ještě někdy, hodnocení možná poopravím. :-)(6.8.2008)

• Radko

Traumou z detstva sužovaný mladík z dediny má hlavu plnú poetických predsavzatí o živote v meste. Nesplnenie ideálov o filmovej tvorbe, či štúdiu nahrádza zhrubnutím na barovo-mejdanového frajera, vybíjajúceho si pošramotené ego ubližovaním okoliu. Rozpory s vnútorne citlivým "ja" sa stupňujú, nádejný vzťah sa búra, istoty rodinného zázemia zanikajú... Opakujúce sa symboly žaby a sovy, zmätené skoky do minulosti hlavného hrdinu a odkazy na zanikajúci socializmus, kedy sa príbeh odohráva, zrejme mali dodať umeleckú nadstavbu, ale v kontexte hlavnej dejovej línie o pohltení mestským bahnom pôsobia rušivo, nadbytočne film spomaľujú a ten potom stráca šmrnc. 50%(22.12.2005)

• - Na filme spolupracovalo nemecké štúdio Omnia Film München. (Raccoon.city)

• - Filmové exteriéry sa natáčali v Bratislave, Važci, Vysokých Tatrách a v rakúskom meste Hainburg. (Raccoon.city)