Let asfaltového holuba

Psychologický / Drama / Podobenství

Československo, 1990, 86 min

• hermiona

Dost nepovedený let asfaltového holuba. Tak jako asfaltové holuby opravdu nelétají, i tento projekt byl spíše pádem.(4.8.2013)

• Martin741

Tak Balco ako reziser mi nic nehovori ..... adej si uz nepamatam, to uz nejaky cas ubehol odvtedy, ako som videl film. Ale za Vetcheho aspon 40 %(2.4.2013)

Herecký projev Ondřeje Vetchého si v ničem nezadá s jeho výkonem v Domě pro dva.(9.7.2007)

• zette

Vetchy ve forme! Film ma nekolik silnych momentu, ktere jsou bohuzel rozredene v sedive nude...(27.11.2012)

• Radko

Traumou z detstva sužovaný mladík z dediny má hlavu plnú poetických predsavzatí o živote v meste. Nesplnenie ideálov o filmovej tvorbe, či štúdiu nahrádza zhrubnutím na barovo-mejdanového frajera, vybíjajúceho si pošramotené ego ubližovaním okoliu. Rozpory s vnútorne citlivým "ja" sa stupňujú, nádejný vzťah sa búra, istoty rodinného zázemia zanikajú... Opakujúce sa symboly žaby a sovy, zmätené skoky do minulosti hlavného hrdinu a odkazy na zanikajúci socializmus, kedy sa príbeh odohráva, zrejme mali dodať umeleckú nadstavbu, ale v kontexte hlavnej dejovej línie o pohltení mestským bahnom pôsobia rušivo, nadbytočne film spomaľujú a ten potom stráca šmrnc. 50%(22.12.2005)