Let asfaltového holuba

Psychologický / Drama / Podobenství

Československo, 1990, 86 min

Herecký projev Ondřeje Vetchého si v ničem nezadá s jeho výkonem v Domě pro dva.(9.7.2007)

• zette

Vetchy ve forme! Film ma nekolik silnych momentu, ktere jsou bohuzel rozredene v sedive nude...(27.11.2012)

Viděl jsem pouze jednou, a to v 90. roce. Tenkrát mi bylo 13 let a ten film mě dostal stejně jako Dům pro dva. Jestli uvidím ještě někdy, hodnocení možná poopravím. :-)(6.8.2008)

Scénář: Vlado Balco.....Silnější momenty střídají slabší. Vetchý jak jinak předabován-ale snesitelně. Je to takový slovenský Dům pro dva....(7.7.2012)

Film, který tak trochu neustál momentální změnu režimu, měl se ještě víc odstřihnout od konkrétní doby. Nicméně výkon Ondřeje Vetchého je vskutku pozoruhodný. Řeč, kterou se snaží zaujmout u přijímacích zkoušek, nebo výbuch násilí na bezbranné ženě, kterým se snaží vyrovnat "úspěšnému" kamarádovi – to jsou scény, na které se hned tak nezapomíná.(15.1.2003)

• - Filmové exteriéry sa natáčali v Bratislave, Važci, Vysokých Tatrách a v rakúskom meste Hainburg. (Raccoon.city)

• - Na filme spolupracovalo nemecké štúdio Omnia Film München. (Raccoon.city)