Hrbáč

Hrbáč

Yokel, The

Dobrodružný / Romantický / Akční

Francie / Itálie, 1959, 100 min

Skvelý Jean Marais, no vadilo mi, že aj napriek tomu, že sa príbeh odohráva v priebehu dvadsiatich rokov, nikto v ňom nezostárne ani o rok, až na Auroru, ktorá sa z malého dieťaťa stane ženou. Maskéri mohli pridať postavám aspoň pár šedivých vlasov a nejakú tú vrásku...(9.10.2004)

Klasická středověka "kovbojka" v podání Maraise, jenž se tímto žánrem proslavil.(26.7.2008)

Má to své kouzlo, ale poněkud pedofilní milostná dvojka a několik nechtěně úsměvných momentů kazí dojem. Marais dobře hraje Hrbáče, ale Lagardera jsem mu nevěřil.(15.6.2013)

Klasika s Jeanem Maraisem. Co víc dodat? Francouzi narozdíl od Američanů historické filmy vždycky uměli (stačí si vzpomenout na Tři mušketýry) a tento film jenom potvrzuje pravidlo:)(27.12.2008)

Skutecna sermirska klasika dobrodruzneho zanru s opravdu dokonalym Jeanem Marais.(27.7.2002)

• Bourvil