Modern Times Forever

• angličtina Modern Times Forever (Stora Enso Building, Helsinki)
všechny plakáty
Dokumentární / Experimentální
Finsko / Dánsko / Vietnam, 2011, 14400 min

Režie:

Superflex

Jedná se o druhý nejdelší film na světě, který vytvořila skupina dánských umělců Superflex. Trvá 10 dní a skládá se ze záběru na helsinské sídlo společnosti Stora Enso, které se během několika dalších tisíců let rozpadne. Film byl původně promítán na budovu samotnou. (Cheeter)

pursulus

Budova a lejno.¬         Ukázky v trvání od jedné minuty do dvou hodin je možno dohledati na internetu. Nápad samotný je zajímavý, jeho provedení není špatné, ale ani ničím zajímavé, jde o nátočet bez přidané hodnoty, prakticky samoúčelný; doba trvání (stovky hodin) je mimo jakoukoli rozumnou mez, ale patří k samotnému nápadu.¬                 Kdyby snímek zobrazoval postupné rozpadání krásného velkého lejna a trval hodinu nebo dvě, uvažoval bych (ovšem záleželo by na velikosti přidané hodnoty) o hodnocení o stupeň vyšším v případě, že by byly dovedně zakomponováni herci z říše hmyzu — velké barevné masařky, tuční bílí červi, hovniválové, a další fenomenální umělci. ()

BazzoxCZ

Měl jsem možnost vydět 20minut ale to nemení na tom že to byla nuda :D Ale dávám pět za to že to steží někdo dokouká aniž by usnul :D ()

• Se svými 240 hodinami (cca 14 400 minut) se v době uvedení jednalo o historicky nejdelší film. (Karlos80)