Kosmos - časoprostorová odysea (TV seriál)

Cosmos: A SpaceTime Odyssey

Dokumentární

USA, 2014, 13x45 min

Pro levou mozkovou hemisféru učiněné žrádlo. Já jsem spíš pravák.(27.7.2014)

Úchvatný dokumentární cyklus.(6.2.2015)

všeobjímající dokumentární seriál, v němž hraje prim vesmír jako takový, ale pozadu nezůstávají ani přidružená témata jako historie vědy, evoluční teorie, ekologická varování a další věci, což zde názorně ukazuje, jak všechno souvisí se vším.. Neil deGrasse Tyson je navíc sympaťák a očividně velký nadšenec do toho, co dělá (a není toho málo), což je při moderování tohoto pořadu znát - to jeho zapálení pro věc si zkrátka nejde neoblíbit.. celá série má navíc mohutný finiš, kdy poslední dva díly jsou určitě jedny z nejlepších, a tak ve mně převládají hodně spokojené pocity.. ty nejsilnější 4*(24.6.2014)

Lehce popové navázání na geniální Cosmos, které naštěstí není pouhým odvarem. Ale už nemá onen intelektuální a duchovní přesah, který měl původní Saganův Cosmos, už je to jen "pouhý" vědecký dokument. 8/10(21.10.2014)

Nevšedně krásně zpracovaný a opravdu hodně poučný dokument, ve kterém se však běžný divák občas ztratí. Těch informací je zkrátka v některých momentech až moc najednou; při tom se ale zase jindy tempo až zbytečně zpomaluje. Trochu lepší konzistence a méně skákání od tématu k tématu a hodnotil bych slovy "dokonalý dokument". I tak je ale Cosmos skvělý divácký a vědomostní zážitek, díky kterému získáte všeobecný přehled nejen o vesmírných tělesech a jejich složeních, ale i o přírodních zákonitostech a historii vědeckých objevů.(4.11.2015)