poster

Kosmos - časoprostorová odysea (TV seriál)

 • USA

  Cosmos: A SpaceTime Odyssey

Dokumentární

USA, 2014, 13x45 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  ****

  Lehce popové navázání na geniální Cosmos, které naštěstí není pouhým odvarem. Ale už nemá onen intelektuální a duchovní přesah, který měl původní Saganův Cosmos, už je to jen "pouhý" vědecký dokument. 8/10(21.10.2014)

 • Lottr
  *****

  Dokumentární seriál, který nadchne především úžasným vizuálním zpracováním a komentářem, který je lidsky podaný a pro laika srozumitelný. Nejsem žádný vesmírofil, ale tohle se opravdu povedlo.(6.10.2014)

 • farfalla
  *****

  Výborná dokumentární série. Je pokračováním anebo novou verzí ´Cosmos: A Personal Voyage´ z roku 1980, kterou spoluvytvářel a kterou provázel Carl Sagan. Neil deGrasse Tyson, který je průvodcem nové série, několikrát mluví o Carlu Saganovi a také vysvětlí, jak mu setkání s Carlem Saganem změnilo život. Za 30 let od vzniku první série se věda posunula ohromně kupředu a díky novým technologiím televize nyní dokáže zobrazit a vysvětlit čas, světlo, vzduch a různé informace relativně jasnějším způsobem. Každý díl je napěchován informacemi a jejich sledování vyžaduje pozornost. Někdy je to dost náročné, ale je určitě lepší tuto odyseu absolvovat, než to vzdát hned na začátku.(14.11.2014)

 • baribal
  *****

  Pro někoho, kdo se o kosmos zajímá už delší dobu, nebude tento seriál nositelem nových poznatků a objevů. To je však jediná kaňka, která může ulpět na takřka dokonalém díle. Plno faktorů činí tento dokument výjimečným, deGrasse Tyson, který popularizuje vědu už jenom svým nadšením, nebo fascinující animace a celkové zpracování cestování vesmírem. Nejlepší a nejlépe zpracovaná série dokumentů, která na toto téma univerza byla kdy natočena.(19.7.2014)

 • Primitive
  ****

  Nevšedně krásně zpracovaný a opravdu hodně poučný dokument, ve kterém se však běžný divák občas ztratí. Těch informací je zkrátka v některých momentech až moc najednou; při tom se ale zase jindy tempo až zbytečně zpomaluje. Trochu lepší konzistence a méně skákání od tématu k tématu a hodnotil bych slovy "dokonalý dokument". I tak je ale Cosmos skvělý divácký a vědomostní zážitek, díky kterému získáte všeobecný přehled nejen o vesmírných tělesech a jejich složeních, ale i o přírodních zákonitostech a historii vědeckých objevů.(4.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace