Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

Gemini

Je to klasika svého žánru, na svoji dobu předvedl naprosto špičkovou techniku, která dnes "běžně" funguje. Skoro bych řekl, že někdo při natáčení viděl návrhy AH-64 Apache a RAH-66 Comanche (ale na toho bylo asi přece jen brzo). Nebo to bylo naopak? Každopádně je to něco víc než průměrná akce. 70% ()

Radyo

Poprvé jsem tento film viděl cca v roce 1987 na jakési 100x přehrané pirátské videokazetě, ale stejně se mi tehdy strašně zalíbil. S odstupem času jsem musel konstatovat, že mé zalíbení poněkud pominulo, ale stále se jedná o nadstandartní snímek z akčního žánru. ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $42,313,354Tržby Celosvetovo $54,700,000║ Prvý krát som to kedysi videl ešte na PRO7 / ORF1 a zaujalo, teraz(2010) to pozerám z nostalgie a ten film je fakt klasa, kde nechýba dobrá akcia, vypätý dej a trikovo tiež dobre zvládnuté, plus Roy Scheider výborne sadol do danej úlohy lietajúceho policajta. /90%/ ()

Pohrobek

Jeden ze snímků, v nichž si rodinnými problémy trpící drsňák poradí s organizovanou bandou, která touží vyvolat rasové nepokoje, případně provést podobnou zhovadilost. Jelikož se však většina akcí odehrává v pilotní kabině jakéhosi neuvěřitelně supermoderního vrtulníku, což může být zajímavé maximálně tak pro milovníky techniky, pochybuji ale že je tu byť i hrstička něčeho reálného, stává se film čím dál tím více nudnějším. Závěrečná bitka, kdoví kde a jak natočená je toho vrcholem. ()

tron

„Jeden mŕtvy civil na 20 teroristov nie je zlé.“ – „Ak nie ste civil.“ Aj keď má choze pravdu s tým, aká bomba musí LIETAJÚCE OKO byť pre školákov, ja som toto solídne akčné áčko prvýkrát videl až dávno po puberte. Napriek tomu ma chytilo. Roy Scheider mal dar byť sympatický a i preto neprekážalo, že bol vlastne skoro vo všetkom rovnaký (od ČEĽUSTÍ 1 – 2 cez FRANCÚZSKU SPOJKU po „SeaQuest DSV“). Príjemne ma zaskočilo, že ústredného zlosyna hrá Malcolm McDowell, ktorý má u mňa (za „Kubrickovo oko“, jednu z najstrašnejších scén kinematografie, na ktorú sa dodnes nedá pozerať) obrovské plus do smrti (jeho i mojej), aj keby hral už len nahnevaných medvedíkov čistotných. Plus, samozrejme, skvelá helikoptéra a prekvapivo veľa akčných scén (hoci „otvorená“ akcia začne až v nabúchanom finále, i dovtedy sa rozhodne o komorný film nejedná, viď. monumentálna akcia v „cvičnom mestečku“, proste dôvod na rotačáky sa vždy nájde). ()

choze

Já chci taky lítat s high-tech policejním vrtulníkem nad nočním městem, pronásledovat zločince, šmírovat svlékající se ženy a klábosit s parťákem! Pachuť z průměrného scénáře (kdybyste natočili plánování vraždy a věděli, že atentátníci o vás vědí, šli byste klidně domů?), otravného Scheidera (taky mu mohli sehnat trochu atraktivnější holku) a přehrávajícího McDowella naštěstí poněkud spláchne pětadvacetiminutové akční finále nad městem. ()

Segrestor

Proč Létající oko, když to celou dobu byl Modrý hrom? To si distributor asi řácky nacpal bongo nebo co. Nevadí. Ten film je z dnešního pohledu vážně starý a asi nedovede zaujmout. Snad bodří nostalgici vzpomenou, jak to bylo fascinující, když dokázali vrtulníkem sledovat lidi skrz stěny domů. Teď už je to jen jedna roztomilá vzpomínka ze smetiště dějin a další hřebík do herecké rakve Roye Scheisera. ()

Davies182

Solidní akční snímek o pěkné helikoptéře; nad vodou jej pomáhá držet Roy Schneider a vcelku dobrý scénář. Jen režie a občas pár vedlejších herců dost skřípe, a mohlo to dopadnout lépe. ()

sepp

Klasicky snimek o stokrat opranem tematu zneuziti modernich technologii urcenych ve prospech vsech pouze skupinou jedincu ve svuj vlastni prospech. Po tech letech uz trosku vycpel, presto se jedna o kvalitni thriller, ktery jeste nyni dokaze napnout divakovy nervy a Roy Scheider podava vcelku obstojny vykon. ()

Ampi

Létající oko alias Blue Thunder a Airwolf jsou dva vrtulníky, které pro mě v době dětství měly titul super mašin. A to takových, že se mohly utkat s moderními vojenskými proudovými stíhačkami. Samozřejmě pokud v jejich ultramoderních kokpitech seděli ti správní borci co to s létajícími stroji uměli. Jsem zvědav jestli Bell AH-1Z Viper a Bell UH-1Y Venom mají něco z jejich fiktivních kvalit. ()

Shakers

Taký priemer. John Badham má k dispozícii síce dobre hrajúceho Roya Schneidera a helikoptéry, ale chýbajú mu esa v rukáve, s ktorými by bol tento film ešte zaujímavejší, dravejší, akčnejší a hlavne napínavejší, takto je to len fajn prechádzka s nadupanou helikoptérou. Každopádne na rok výroby dobrý počin. 65% - 3* ()

HAL

Vyrostl jsem na AirWolf a tohle je jeho embryo. Ale jen ve finální půlhodince kdy se konečně s tím cool vrtulníčkem dělá i něco akčnějšího než jen sledovačky - do té doby jen těžkotonážní sympaťák Roy Scheider, v té době ještě na vrcholu své kariéry, řeší detektivní příběh o politické konspiraci s nějakou tou vraždou a polopaticky ukazuje co ten vrtulník má vlastně umět. Takže nic extra zajímavého, zvlášť dnes když už ta technika nepůsobí nijak objevně (ale ve své době musela být solidním sci-fi), ale naštěstí je tu taky jako obvykle božsky slizký záporák Malcolm McDowell, a toho sledovat je vždycky radost. 7/10 ()

nash.

V době svého vzniku výborný akční film, který okouzlil všechny kluky skvělým vrtulníkem a všechny fandy akce skvělou honičkou ulicemi města, při níž Roy Scheider chrání svou přítelkyni a likviduje přesilu neodbytných padouchů. Dnes už to sice taková pecka není, ale vrtulník má, stejně jako jeho bratříček Airwolf, stále své kouzlo. ()

SeBig

Nudné vrtulníky. Záživný asi jak sledovat mouchu poletovat místností a ješte si do toho pustit vážnou akční hudbu aby to mělo šmrnc. ()

Chrustyn

Dnes už klasický akční snímek. Poměrně slušná akční podívaná, která si však bohužel všechnu akci schovává až na konec. ()

LaciLC

Priemerný akčňák o novej zbrani Lietajúce oko. Na svoju dobu určite výborný, no teraz už trochu smiešny film o stíhačkách. Prirovnal by som ho k nedávnemu prepadáku Stealth(teda len dejom). ()

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)